Charity Matchday op 19 januari 2020 Lasse rcS Reeds in De Meer begon Ajax met het inruimen van plekken voor invalide supporters. Inmiddels is de ruimte aan de voet van de Noordtribune wekelijks volledig bezet en van veel gemakken voorzien. Ook dit seizoen wordt er weer een Charity Matchday gehouden. Op 19 januari 2020 wordt er rond Ajax-Sparta geld ingezameld voor de Ajax Foundation. Jeugdspelers en leden van Ajax zal worden gevraagd hun seizoenkaart voor die ene keer in het seizoen beschikbaar te stellen aan kinderen die opgroeien in armoede, zodat ook zij de mogelijkheid hebben een keer een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA te beleven. Tijdens Charity Matchday worden supporters in en om het stadion in de gelegenheid gesteld geld te doneren aan de Ajax Foundation. Dit kan cash, met een pinpas (contactloos bankieren) en via een Tikkie. Hoe klein ook, iedere bijdrage helpt. Het geld wordt gebruikt voor het bouwen van een Ajax Playground in het Emma Kinderziekenhuis. Wil je nu al een donatie doen? Dat kan via Ajax.nl/doneren. IN MEMORIAM FRITS SOETEKOUW Ajax' aanvoerder in de historische dubbele confrontatie tegen Liverpool, in 1966, is niet meer. Op 3 mei overleed in een verzorgingshuis te Purmerend Frits Soetekouw, de Amsterdammer die profvoetballer werd van De Volewijckers en in 1964, na een j'aar bij* Heracles te hebben gespeeld, door Ajax werd gekocht. Soetekouw (één keer international als speler van De Volewijckers) was drie jaar lang de leider van de defensie van Ajax. Met de club vierde hij het landskampioenschap van 1966 en 1967 alvorens te vertrekken naar PSV en een jaar later terug te keren naar Amsterdam om drie jaar voor DWS uit te komen. Frits Soetekouw, die 80 jaar werd, was tot zijn ziekbed een trouwe bezoeker van de wedstrijden van Ajax. IN MEMORIAM HENK VAN SANTEN Geheel onverwacht overleed op 2 augustus Ajax-lid en oud-eerste-elftal- speler Henk van Santen. Henk, op 11 januari 1955 in Amsterdam geboren, werd als jeugdlid aangenomen na eerder bij de amateurclub DEC te zijn opgevallen. Hij doorliep de Ajax jeugdopleiding, bereikte het C-elftal en werd in 1974 opgenomen in de A-selectie. Na zijn officiële debuut speelde Van Santen als multifunctionele middenvelder 33 wedstrijden in het eerste elftal voor hij in 1976 vertrok naar FC Twente waar hij zijn loopbaan door een chronische blessure vroegtijdig moest afsluiten. Teruggekeerd in Amsterdam vond hij ook Ajax terug. De afgelopen jaren was hij als medewerker van de jeugdscouting actief. Op 12 augustus vond onder enorme belangstelling op de Nieuwe Oosterbegraafplaats de uitvaart van Henk van Santen plaats. Madrid het zit er bijna op Hoofdstuk zoveel jongensboek Lasse krult zijn vrije schop Eindbestemming bovenhoek Hij laat ons vieren dansen In een oude boerderij Lasse brak al zoveel lansen Deze past er naadloos bij Routinier op middenveld Deen met baard gaat heen Geen onomstreden held Maar als hij is er niet een Huisdichter Cornelis 9 Augustus 2019

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 13