Ook de jongere Oud-Ajacieden binden JOHAIjl CRUIJFF SCHAAL XXIV Lucky Ajax 12 Je kunt hem maar beter winnen, die Johan Cruijff Schaal! Dat deed Ajax dan ook, op 27 juli, door PSV met 2-0 te verslaan. Kasper Dolberg (die later naar Nice zou vertrekken) en Daley Blind waren de Amsterdamse doelpuntenmakers. Lucky Ajax is sinds 1992 dé verzamelplaats voor oud- Ajacieden.Voorzitter Theo van Duivenbode weet hoe waardevol en hecht de onderlinge band is. Hij hoopt dat ook de jonkies onder de voetbalpensionado's zich meer laten zien bij Lucky Ajax. De club van en voor oud-Ajacie- den telt bijna honderd leden. Sinds kort zijn ook Jan Wouters, Gerald Vanenburg, Ronald Koe man en Rafael van der Vaart lid van Lucky Ajax, de naam die knipogend verwijst naar de traditionele 'mazzel' die Ajax vol gens tegenstanders soms heeft. 'In 1992 wilde het toenmalige Ajax-bestuur de oud-spelers meer bij de club betrekken', vertelt Van Duivenbode over de start van de bijzondere club. Een groep oud-spelers, waaronder de clubiconen Rinus Michels, Johan Cruijff en Piet Keizer, gaf al snel gehoor aan die wens. Lucky Ajax werd eind '92 opgericht. 'Piet Keizer was de eerste voorzitter. Werner Schaaphok, Sjaak Swart, Dick Schoenaker en Jan Mulder vormden het eerste bestuur. Daarvan zitten Werner en Sjaak nog steeds in het bestuur.' Van Duivenbode is sinds 2011 voorzitter van Lucky Ajax. Onder zijn voorzitterschap werd de toelating versoepeld. Voorheen gold op basis van het aantal sei zoenen en wedstrijden in Ajax I een puntengrens van minimaal I00 punten. Vergeleken met de 'Daarbij is er onze jaarlijkse feestavond in hotel Huis ter Duin. Zij zijn met hun uitste kende faciliteiten ook een fan tastische sponsor. Net als Ajax en Ziggo dat zijn. We hebben meer goede sponsors die ons al heel wat jaren steunen. Sjaak zorgt voor alle sponsors. Daar is hij heel goed in.' 'En Lucky Ajax speelt jaarlijks natuurlijk zijn wedstrijden, vaak tegen jubilerende clubs maar ook voor een goed doel. Ik wil op deze plaats ook onze jongere oud-spelers vragen vaker bij die wedstrijden aanwezig te zijn. Zeker als je nog plezierig kunt voetballen: doe mee!' Hoe betrek je de oud-spelers in de leeftijd van 35 tot 50 jaar meer bij Lucky Ajax? 'Die groep leden zie ik te weinig, op ons Jaarfeest maar ook bij andere bijeenkomsten, dat kan beter. Ik verwacht meer betrok kenheid vanuit die leeftijdsgroep. Lucky Ajax verjongen blijkt niet makkelijk. Maar we blijven het proberen.' 'Ajax betekent historie. Kijk naar onze leden, hoeveel wedstrijden die jongens hebben gespeeld voor Ajax. Mooi als de club die spelers dichtbij kan houden. Bij voorbeeld ook als jeugdtrainer of als hoofdcoach. Natuurlijk moeten oud-spelers de kwalitei ten hebben, maar ze kennen de cultuur van de club in elk geval wel. Identiteit is heel belangrijk. Hopelijk krijgen we er de komende jaren veel jonge jon gens bij.' Een jonge nieuwkomer als Rafael van der Vaart kent die cultuur natuurlijk goed. Met een knipoog: 'Die kleine deugniet moet zeker zorgen voor twintig extra jonge jongens bij ons jaarfeest in januari.' Ronald Jonges voetbaljaren tot - pakweg - begin jaren '90 blijven spelers in de regel korter bij een club. Daarom werd de puntengrens verlaagd naar 75. Ook bestuurlijk werd Lucky Ajax vernieuwd en ver jongd. Zo traden afgelopen jaar Simon Tahamata, Sonny Silooy en Edo Ophof toe tot het vereni gingsbestuur. Hoe ziet een jaar van Lucky Ajax eruit? 'We zien elkaar onder meer op onze golfdag. En, dat is extra leuk: daar kwam dit jaar voor het eerst een golftoernooi tussen Lucky Ajax en oud- Feyenoord bij. Erg leuk om de tegenstanders van toen te ontmoe ten. Het was bloed- en bloedgezellig. Volgende keer nodigen ze ons uit in Rotterdam.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 12