Mascotte van toen... Sherjill MacDonald De Ajax-mascotte Ali Sherrif Van Ajax mascotte tot voetbalwereldreiziger 10 Vanaf 1971 was Hans Bijvank o.a. lid van de jeugdcommissie, lid van Ajax' Ledenraad en lid van de toernooicommissie. In 2018 werd Bijvank benoemd tot Erelid. De reis van Ajax onder 19 naar Barcelona was zijn laatste als 'minister van buitenlandse zaken' van Ajax. Op 5 februari 1995 voetbalde Ajax in De Meer tegen NAC. Ook bij die wedstrijd was er een Ajax-mascotte, een voetbal lertje uit de El-junioren, de tien jarige Sherjill MacDonald. Dat Sherjill verkoos om voor de wedstrijd met Marc Overmars op de foto te gaan was niet zo gek want: 'Net als Marc was ook ik een snelle buitenspeler. Natuurlijk, ik had ook andere favorieten, maar Marc stond op l'. Sherjill MacDonald weet zich het moment nog goed te herin neren, de entree in het stadion, de warming-up, het fotomo ment. Hij is nu 34 jaar en voet balt nog steeds! De oorspronke lijk van De Volewijckers afkomstige Sherjill beleefde een imposante loopbaan. Hij ver- raste menigeen bij Ajax door al in 2001 naar Anderlecht te ver trekken. 'Dat zat zo', legt Sherjill uit, 'Ik deed het best goed bij Ajax, sloeg zelfs een elftal over, van B2 naar A2. Om mij heen kregen spelers, ook die lager speelden, al contracten, maar ik niet. Misschien kwam het omdat ik het op school niet zo best deed. Dat stak me, ik zag het als onrecht. Ik kreeg wat aanbiedin gen uit het buitenland en koos toen voor Anderlecht, waar ik deel uitmaakte van de A-selec tie. Een jaar later stroomden veel spelers van mijn oude elftal wel door, Wesley Sneijder, Nigel de Jong, wie weet was ik te vroeg weggegaan...' Anderlecht verhuurde hem twee keer, aan Hamburger SV en Heracles. Vervolgens werd het AGOVV, daarna West Bromwich Albion en Hereford United. Terug naar België: Roeselare, Germinal en AC Beerschot. Dan de oceaan over, naar Chicago Fire, in 2013 gevolgd door Westerlo waar MacDonald in zijn tweede sei zoen werd uitgeleend aan Sparta Rotterdam. Tussen 2016 en 2018 kwam Sherjill uit voor Almere City en belandde daarna in Zuid- Korea, bij Busan IPark. 'Dat was zwaar, ik miste mijn kinderen die achter waren gebleven, het vadergevoel speelde erg op en na zeven maanden ben ik terug- gekomen.Via een vriend kwam ik bij KFC Lille en al is het niveau laag, ik heb het er naar mijn zin. Het is door de beperkte facili teiten en omstandigheden een beetje terugkeren naar je jeugd.' Over jeugd gesproken, Sherjill MacDonald kijkt met mooie gevoelens terug op zijn Ajax-tijd: 'Het was toch de mooiste peri ode. Veel plezier gehad en veel geleerd, Ajax was ook een leer school op ander gebied, waarden en normen, dat merk je later pas, maar het heeft mij geholpen te worden wie ik ben.' David Endt Inmiddels is het nieuwe seizoen weer begonnen en ik kijk naar Ali Sherrif die in de middencirkel van veld l (weer) staat hoog te houden onder het toeziend oog van trainer Simon Tahamata. Simon pakt de jongens keihard aan. Als Ali klaar, is rent hij snel naar me toe en vraagt: U gaat me interviewen hé? Amsterdams brutaal zoals we bij Ajax zeggen en toch komt hij uit Amersfoort! Ali had geloot om mascotte te zijn bij Ajax-Vitesse maar hij was met zijn team op toernooi in Italië. Ali mocht alsnog mas cotte zijn bij Ajax-Emmen. Vader en zus waren getuigen. Hoe vond je het om in de Johan Cruijff ArenA' een balletje hoog te houden? 'Nou, het was best wel span nend! Zoveel mensen! Maar het viel mee. Het ging wel goed hoor. Ik vond de wedstrijd matig. Ajax won heel makkelijk.' Hoe lang speel je al bij Ajax? 'Vijf jaar! Mijn oude club is Club Quick 1890 uit Amersfoort. En ja, papa of mama rijden elke week op en neer. Mijn positie is op 6, maar ik kan ook op andere plekken spelen.' Wat is je sterke been? 'Rechts, maar ik oefen thuis vooral mijn linkerbeen en dat gaat steeds beter.' Wat is je favoriete club? 'Ajax natuurlijk, daarnaast Barce lona. Mijn droom is om in Ajax l te komen en daarna net als Frenkie de Jong naar Barcelona te gaan. Dat is ook mijn favoriete club. Messi is mijn favoriete spe ler buiten Nederland.' Hoeveel keer heb je die bal eigenlijk hooggehouden? '169 keer. Dat was geen record nee.' Enne, met wie was je op de foto? 'Ja, Ziyech natuurlijk!' Rob Stol

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 10