Naci Ünüvar wint Abdelhak Nouri Trofee - Binnen de rijke traditie van de jeugdopleiding van Ajax hoort het Jany van der Veen toernooi (genoemd naar de legendarische jeugdtrainer en ex-speler) voor spelers Onder 11. Op de Toekomst pakten de voetballers van Ajax de hoofdprijs. met 2-0. De doelpunten kwamen van Brian Brobbey en Naci Ünüvar. De kampioenswed strijd werd een week eerder na beschamende ongeregeldheden nog gestaakt. Uiteindelijk hadden de talenten uit het vlaggenschip van de jeugdopleiding alsnog reden tot lachen. Het was een succesvol slot van het seizoen 2018-2019! Ronald Jonges Naci Ünüvar is tijdens de jaarlijkse Schalenavond uitgeroepen tot Talent van de Toekomst. De jongste speler van Ajax O19, die al sinds 2011 deel uitmaakt van de opleiding, ontving de Abdelhak Nouri Trofee uit handen van Abderrahim Nouri, broer van 'Appie'. Ook vader Mohammed Nouri en Ajax' algemeen directeur Edwin van der Sar waren bij de uitreiking aanwezig. 'Ik ben natuurlijk mijn teamgenoten en trainers erg dankbaar, maar dit is vooral voor mezelf een heel mooi moment', sprak Ünüvar - nog een tikje overdonderd - na zijn huldiging op de Toekomst. Met een glimlach en verwijzend naar de trofee in zijn handen: 'Deze prijs is best zwaar, maar ik ben er erg blij mee. Natuurlijk.' Op het uitreikingsmoment was Naci nog maar 15 jaar, halverwege juni vierde hij zijn zestiende verjaardag. Het zijn mooie tijden voor Ünüvar. De creatieve aanvallende middenvelder tekende eind mei zijn eerste contract voor de Amsterdamse club. De verbintenis loopt tot de zomer van 2022. Eerder in het seizoen pakte hij met Oranje OI7 de Europese titel, onder meer met een finaledoelpunt van zijn schoen en daarmee werd Ünüvar de jongste doelpuntmaker in een EK-finale van Onder 17. Ünüvar komt met z'n uitverkiezing in een fraai rijtje terecht. Zo wonnen eerder voetballers als Matthijs de Ligt, Donny van de Beek, Davy Klaassen, Christian Eriksen, Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart deze prestigieuze prijs. Ronald Jonges 'Naci is een talent dat al sinds de O9 in de jeugdopleiding actief is en waarvan Ajax heel hoge verwachtingen heeft', vertelde Abderrahim Nouri in z'n korte toespraak op de Toekomst. 'Hij is een technisch zeer begaafde speler. Ik kan nog veel meer mooie dingen over hem zeggen, maar één ding is zeker: Naci heeft deze trofee zwaar verdiend.' r Ünüvar besluit met: 'Wat Appie in de jeugdopleiding heeft laten zien, was geweldig. Als mensen zeggen dat ik op Appie lijk, ben ik daar trots op. De vergelijking met hem doet me veel. Ik zet deze trofee ook niet bij mijn andere prijzen. Deze krijgt thuis een speciale plek' Het was de tweede keer dat de Abdelhak Nouri Trofee onder die naam werd uit gereikt. De primeur was afgelopen jaar voor Ryan Gravenberch.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 7