'Trots op wat we hebben bereikt' AM RECYCLING Benno Nihom zegt vaarwel Prolongatie van de landstitel zat er voor Ajax Vrouwen niet in maar het veroveren van de KNVB Beker vergoedde veel.Voor de scheidende trainer Benno Nihom was het een vaarwel met de glans van victorie. Zeven jaar geleden begon Benno Nihom aan zijn avon tuur bij Ajax Vrouwen. Eerst als assistent-trainer en de laatste twee jaar als hoofd trainer. Hij nam na een 2-1 zege op PEC Zwolle afscheid met de KNVB Beker en dat was de vierde KNVB Beker in de historie. Een goed moment voor een terugblik. Wat voor een seizoen was dit? Benno: 'Dit was in allerlei opzich ten het meest bijzondere seizoen dat ik bij Ajax heb meegemaakt. Er waren veel ups en downs. De meiden en staf hebben minder leuke dingen meegemaakt, tegen slagen gekend, maar ook heel veel goede momenten beleefd. Met het bereiken van de achtste finale van de Champions League schre ven wij historie en er was die vierde bekerwinst. Wedstrijden als de bekerfinale zijn het mooiste wat er is. We hebben er nu vier gewonnen en twee verloren. We zijn de eerste club in Nederland die vier keer de beker pakt. Het is fijn om te stoppen met een prijs.' Al met al zeven fantastische jaren... 'Ik heb zeven heel mooie jaren gehad. Ik begon als assistent-trai ner en de laatste twee seizoenen was ik hoofdtrainer. Ik heb veel geleerd, heb de club leren ken nen, ik heb topsport kunnen vormgeven. Ik heb mijzelf kunnen profileren en ontwikkelen en kreeg daarvoor alle ruimte. Kijk je naar de resultaten, dan mag ik trots zijn, sterker nog: mogen met zijn allen trots zijn op wat wij hebben bereikt. Tot de allerlaatste seconde heb ik alles gegeven wat ik in me had en kan met opgehe ven hoofd afscheid nemen. Het was een prachtige tijd. Nu gaat het boek voorlopig dicht.' Wat wordt je volgende stap? 'Ik ga rustig nadenken. Het kan een club in binnenland of buiten land zijn, in het mannenvoetbal of het vrouwenvoetbal. Op het veld, of daarbuiten, het ligt volledig open en dat vind ik prettig. Ik ga eerst bijkomen van een prachtige periode.' Tamara Schellekens Vooruit zien Kees Kalk krijgt een andere functie binnen Ajax Vrouwen. Hij blijft keepercoach bij het Talenten team maar gaat zich daarbij richten op het scou ten van talent. Daarnaast houdt Kalk zich bezig met de videoanalyse van beide teams en blijft hij keeperscoördinator van de vrouwentak. Erwin Tump wordt de nieuwe assistent-trainer van Ajax Vrouwen en Wim Bouckaert vervult die rol voor het Talententeam. Beiden tekenden een contract voor 1 jaar. Ajax Vrouwen bereikte overeenstemming met de speelster Lucie Vonkova die van Bayern München komt. De verbintenis met Ajax gaat op 1 juli 2019 in en heeft een looptijd van twee seizoenen. Victoria Pelova is een andere aanwinst voor Ajax Vrouwen. De Oranje-international tekende een contract met een looptijd tot 30 juni 2022. Samantha van Diemen, Kirsten van de Westeringh en Jonna van de Velde tekenden hun eerste contract bij Ajax Vrouwen. Deze spelers komen over van het Talententeam. Lina Salmi, Liza van der Most, Soraya Verhoeve, Linda Bakker, Kay-Lee de Sanders, Vanity Lewerissa en Marthe Munster man verlengden hun verbintenis. Chantal de Ridder en Loïs Schenkel zetten beiden een punt achter hun carrière.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 5