SS kerels' VAN OO VOORZITTER Juni 2019: een terug- en vooruitblik In de Achterhoek beleefde Ajax het hoogtepunt van het seizoen, want daar, met ruime winst op De Graafschap, werd de landstitel officieel binnengehaald. Sonny Silooy was de ex-Ajax-speler die de Schaal, horende bij het 34e kampioenschap, uitreikte. Het is nu juni, en wat hebben we een mooi eindschot van het afge lopen seizoen gezien. In de halve finale van de Champions League vonden wij de Spurs op ons pad. In de aanloop naar de eerste wed strijd besloot de KNVB een competitieronde van 28 april te ver plaatsen naar 15 mei. Een moedig besluit, dat Ajax niet alleen goed uitkwam maar ook volledig te billijken was, gezien de uitzonderlijke prestatie van Ajax op internationaal niveau. Helaas was kinnesinne in sommige gevallen reden waarom dit besluit niet door iedereen werd gewaardeerd. Na een prima uitwedstrijd, die wij winnend afsloten, waren de ver wachtingen hoog gespannen, maar de return duurde 30 seconden te lang: Tottenham bereikte de finale. Het voelde als 'sterven voor de poort', maar dit hoort ook bij de harde wetten van de topsport. In de vaderlandse competities pakten wij op 5 mei tegen Willem II de beker en werd er in de laatste wedstrijd van de competitie door de overwinning op de Graafschap de 34e landstitel binnenge haald. Ondanks de teleurstelling van het niet behalen van de finale in de Champions League, wil ik het seizoen 2018-2019 als een absoluut topjaar kwalificeren. Internationaal hebben wij vriend en vijand ver rast, verbaasd, en miljoenen mensen hebben wij plezier bezorgd. Er is met respect naar ons voetbal gekeken. Ik stelde al eerder, en dat bewijs is dit jaar weer geleverd, dat wij wel degelijk succesvol kun nen zijn met de 'Hollandsche school' waar wij met een jong elftal attractief voetbal spelen, een speelwijze die bij onze club hoort. Een groot compliment voor Erik ten Hag en zijn staf, die hard naar dit resultaat hebben toegewerkt. Het succes heeft voor een club als Ajax ook een keerzijde, want het is onontkoombaar dat een aantal van onze spelers ons zal ver laten. Het is een logische golfbeweging die in het aankomende sei zoen voor een andere selectiesamenstelling zal zorgen, en ik ben net als u ook zeer benieuwd hoe wij met nieuwe spelers voor nieuwe resultaten gaan strijden. Wij zullen in ons verwachtingspa troon hier ook rekening mee moeten houden en ons realiseren, dat een seizoen als 2018-2019 uitzonderlijk is geweest. Ik wens u een prettige vakantie, geniet vooral nog na van de vele mooie momenten in het afgelopen seizoen, en graag zie ik u weer in augustus op de Toekomst of in de ArenA. Hennie Henrichs, voorzitter Cristian Chivu (jeugdtrainer Inter Milaan, Ajax-speler tussen 1999-2003) 'Haarms was één van de mensen bij Ajax die vanaf het begin altijd met mij bezig was. Hij spaarde mij niet met kritiek, maar hij moedigde mij ook altijd aan. Hij stond voor wat Ajax was, hij was authentiek en dat sprak mij erg aan, ik raakte gehecht aan die man.' Frank Arnesen (Ajax-speler tussen 1975 en 1981) 'Bobby hield van zijn spelers, zeker van die spelers die elke dag alles gaven. "Je speelt zondags zoals je speelt", riep hij altijd. Dus iedere dag 100 procent.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 3