'Houten schepen, ijzeren TOTOftNlftóER Een nagedachtenis aan Bob Haarms De eindspurt naar het einde van het seizoen 2018-2019 leverde tal van diverse emoties op. Een van de hoogtepunten was de vreugde om het veroveren van de KNVB Beker. In De Kuip werd Willem II kansloos gelaten. AJAX CLUBNIEUWS 16e Jaargang nummer 4, juli 2019 COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Dick Goossens, Hennie Henrichs, Monique Janse, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Ruud Westerink, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Ajacieden over Bob Haarms Er staat niet alleen een standbeeld ter nagedachtenis aan Bob Haarms bij de hoofdingang van de Johan Cruijff ArenA, de legen darische assistent-trainer leeft ook voort in de herinnering van vele, vele Ajacieden die Bob op de meest uiteenlopende manieren hebben meegemaakt. De datum van zijn overlijden, 6 juni 2009, ligt alweer achter ons maar dit Clubnieuws eert Haarms, onder meer met de volgende quotes: Ajax-glorie Het achter ons liggende sei zoen was er één vol vreugde, trots en glorie. Ajax 1, het boegbeeld van onze club en het grote doel dat onze jeugd spelers op de Toekomst nastreven, bezorgde voetbal minnaars van over de hele wereld veel plezier. De Neder landse 'double' en het avon tuurlijke pad in de Champions League deed onze club eer aan. Er zal nog lang over wor den nagepraat in met gloed geladen herinnering. Een herinnering die ook senti menten oproept, is die aan Bob Haarms, de bij leven al legendarische assistent-trainer en indringend vertegenwoordi ger van de Ajax-geest. Haarms overleed tien jaar geleden en hij werd toen op imposante wijze op Sportpark de Toe komst uitgeluid. Zonder verle den is er geen toekomst. Daarom vond de redactie het passend om dit nummer van het Ajax Clubnieuws aan Bob Haarms op te dragen. David Endt Fons Groenendijk (Trainer ADO Den Haag, Ajax-speler tussen 1991 en 1992) 'De mistige Watergraafsmeer, dat bulderende stemgeluid, als een drilboor doorbrak die de stilte: tatatatataa! Bob Haarms... onvergetelijk.' 'Vroeger had je houten schepen en ijzeren kerels, tegenwoordig is het eerder andersom'. Het is een kenmerkende uitspraak van Bob Haarms, de assistent-trainer van Ajax die tien jaar geleden over leed en die bij leven al de status van legende kende. Haarms had meer van die befaamde oneliners, maar 'houten schepen, ijzeren kerels' was er één die alles zei over de man zelf en over de invloed die hij had op de zeer vele generaties voetballers die hij, lang of kort, onder zijn hoede had. De onderliggende waarschu wende boodschap was dat je een ijzeren karakter moest hebben om de top te bereiken, dat het allemaal niet vanzelf kwam aan waaien. Hij stimuleerde zijn jon gens om 'van ijzer' te zijn, niet op te geven, alles te geven voor die club, zijn club en onze club: Ajax. Tien jaar na zijn dood vroegen wij aan willekeurige Ajacieden die gemeen hebben Haarms op enigerlei wijze van dichtbij te hebben meegemaakt om een krachtige herinnering aan de man. Het resultaat ziet u hier en verderop in het 'Bob-katern'. David Endt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 2