Nagenieten... en weer door Verenigingsleven 15 In groten getale kwamen spelers, ouders en personeel van de Toekomst opdagen voor de jaarlijkse Schalenavond. De gezamenlijke huldiging der kampioenen verliep in opperbeste sfeer en de teams werden feestelijk vereeuwigd door de fotografen. Het verenigingsjaar 2018-2019 ligt achter ons en we kunnen de sportieve balans opmaken. Daarbij kijken we in dit geval niet naar Ajax 1, maar naar onze amateurteams. Ons vlaggenschip, Ajax Zater dag I, promoveerde ruim een jaar geleden naar de KNVB derde divisie. Om onze doelstel ling, handhaving, te verwezenlijken, moest de staf van Ajax Zaterdag 1 stevig doorselecteren en waar nodig nieuwe spelers aantrekken. Die inspanningen hebben zich uit betaald, want al een aantal wed strijden voor het einde van de competitie was handhaving een feit. De staf verdient voor die prestatie een dikke pluim. Ajax Zaterdag 2 en Ajax Zaterdag 3 begonnen het seizoen met weer nagenoeg een nieuwe selectie. In tegenstelling tot voorgaande jaren moest Ajax Zaterdag 2 vechten tegen degradatie, maar dat is op de allerlaatste speeldag toch goed gekomen. Ajax Zater dag 3 had eindelijk weer eens een selectie die zich als team mani festeerde. Met een mooie derde plek in competitie als gevolg. Vervolgens komen we uit bij de teams die jaarlijks meestrijden om het kampioenschap. Dit voorbije seizoen vormde daarop geen uit zondering. En, evenals vorig jaar, werden beide teams kampioen. De transferperiode voor het nieuwe seizoen sloot per 15 juni jl. en de selecties zijn bekend. Een nieuwe trend is dat door Ajax Zaterdag 1 in juni al volop wordt getraind met de nieuwe selectie. Begin juli gaat men op vakantie en eind juli start de voorberei ding op het nieuwe seizoen. Wie zijn oor te luisteren legt bij de trainers, kan ophalen dat de selecties een behoorlijke kwali teitsimpuls hebben ondergaan en dat men hoge verwachtingen heeft. Het loont de moeite om vanaf september eens een wedstrijd mee te pakken. Zoals te doen gebruikelijk, wordt het voetbalseizoen voor de ama teurs en jeugd afgesloten met allerlei feestelijkheden. Na de laatste competitieronde eind mei werd een Surinaamse avond georganiseerd voor de amateurs. Heerlijke Surinaamse hapjes, schaafijs en lekkere Caribische muziek op een zonnige zaterdag avond zorgden voor een lekkere afsluiting. Tussen de bedrijven door speelden alle amateurteams een competitie tafelvoetbal met aan beide zijden 11 spelers. Kan dat? Jazeker, het tafelvoetbalspel is maar liefst 6,87 meter lang. Het werd een mooie happening. Hoogtepunt van de avond was de uitreiking van de Bobby Haarms trofee door Yuri Rose aan Roy Deken. De Ajax Schalenavond voor de jeugd was als vanouds. De op komst van jeugdspelers, ouders en personeel was enorm met meer dan 500 mensen. De kam pioenen werden gehuldigd en het hoogtepunt van de avond was de Abdelhak Nouri trofee, de award voor het grootste jeugdtalent. Het voetbaljaar 2018-2019 werd afgesloten met een Algemene Leden Vergadering. Naast de reguliere onderwerpen stond scouting in de schijnwerper. Helaas was Casimir Westerveld, hoofd Jeugdscouting, ziek. Zijn plek werd op het allerlaatste moment met verve ingenomen door Michel Doesburg, die binnen de club de rol van Coördinator Scouting vervult. De leden werd een prima inkijkje gegund hoe de scouting functioneert. De vergadering werd afgesloten met het agendapunt 'Directie aan tafel'. Dit keer waren het Edwin van der Sar en Menno Geelen die de leden informeerden over de gang van zaken en vragen beant woordden. Uit alles blijkt dat het vizier al lang en breed op het nieuwe seizoen is gericht. Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 15