Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 14 Wanneer er iets te vieren valt, weten de mannen van Ajax Zaterdag 5 van wanten. Dat was zeker het geval bij het vieren van hun eigen titel: schalen, champagne en bier gaven glans en bruising aan het kampioenschap. Ajax Zaterdag I heeft zich gehandhaafd in de Derde divisie. Zoals reeds meerdere malen aangegeven, is dit een prestatie van formaat. Ondanks dit positieve nieuws, heeft de technische staf toch het gevoel dat het nog iets beter had gekund.Veel punten werden ingeleverd omdat er nog wel eens te naïef werd gespeeld. De tegenstanders in de Derde divisie hebben vanuit veel ervaring ook het nodige 'gogme'. Ook volgend jaar staat er een relatief jong, talentvol elftal, aangevuld met nieuwe aanwinsten. Meer volwassenheid is dan geboden. De hoop richt zich op het verbeteren van de twaalfde plaats die dit jaar bereikt werd. Toch is ook een compliment voor Ajax Zaterdag I hier op zijn plaats. Het was spannend maar het doel, handhaving, is bereikt. Het is ongetwijfeld opnieuw een zware opgave binnen het kader van het steeds professioneler wordende amateurvoetbal. De trainingen voor het nieuwe seizoen zijn verdeeld in twee tijdsvakken met daar tussenin vakantie. De eerste oefenwedstrijd staat gepland tegen de Kampioen van Nederland bij de amateurs, AFC. Dick Goossens Sportief gezien was het seizoen 20I8-20I9 vrij teleurstellend geweest. In de laatste wedstrijd tegen ZOB (2-7) speelde men zich veilig en de achtste positie op de ranglijst bleek het hoogst haalbare. Toch heeft trainer Detlef le Grand wederom aan een doelstelling vol daan om volgend seizoen drie spe lers voor het eerste elftal af te leveren. Maar liefst honderd aanmeldingen van voetballers kwamen binnen voor het nieuwe seizoen. Na twee stagewedstrijden en diverse trai ningen heeft de technische staf haar keuze laten vallen op twaalf nieuwe spelers. Het is andermaal een mooie uitdaging om deze selectie tot een succesvol team te kneden en aan de verwachte doel stellingen te voldoen (spelers klaar stomen voor Ajax Zaterdag I) en mee te doen om de prijzen. Andre Stuijf Om in de slotfase van het seizoen mee te doen voor het kampioen schap moesten alle wedstrijden gewonnen worden en diende con current Swift punten morsen. Een goede stap werd gedaan tegen CSW 3 waarvan met 3-0 werd gewonnen. Tegen AMVJ ging het echter mis: 2-I verlies. Tegen Hui zen 2 werd in 't Gooi, ondanks met 0-2 en 2-3 te hebben voorgestaan, met 4-3 verloren. Tegen Buitenvel- dert 2 sleepte een zeer gehavend elftal een 2-2 gelijkspel uit het vuur. De laatste wedstrijd, uit bij BOL, was weer zeer lastig, maar onze uitblinkende doelman hield zijn goal schoon terwijl de Ajacieden voorin wel twee keer wisten te scoren. Uiteindelijk eindigde Ajax Zaterdag 3 op de derde plaats. Uit 26 wedstrijden werden 56 punten bij elkaar gesprokkeld, en dat is absoluut een geweldig resultaat. Dolf van Zoest Het team van trainers Ron Nooitmeer en Jan Buskermolen werd voor de vijfde achtereenvolgende keer landskampioen! In de wedstrijd tegen Roda'23 in Amstelveen werd de titel na een 4-0 overwinning binnen gesleept. Hoogtepunt in de kampioenswedstrijd was een prachtig vierde doelpunt van Patrick Voornhout.De kampioensschaal werd uit gereikt door voorzitter Hennie Henrichs. Ajax 4 behaalde dit seizoen in totaal 6I punten, won 20 wedstrijden, speelde één wedstrijd gelijk en verloor er slechts één. De doelcijfers zijn ook imposant: I0I goals voor, 39 tegen. De kampioensfestiviteiten werden vanzelfsprekend uitgebreid gevierd, onder andere met een weekend naar Antwerpen, waar aan voerder Henk Schulz zijn zangtalent ten beste gaf. Speciaal voor dit vijfde kampioenschap ontwierp Kwong Steinrath een prachtig kampi oensshirt met het motto: vijf op rij. In de laatste uitwedstrijd tegen Victoria werd Ajax 5 kampioen door een klinkende 8-0 overwinning. De cijfers bewijzen dat Victoria hele maal zoek werd gespeeld. Na afloop werd de kampioensschaal door Herman Franken aan Ajax uitgereikt. Voorzitter Hennie Henrichs speechte en feliciteerde de kampioen. In de eindrangschikking staat Ajax 5 negen punten los van nummer twee Sparta en dertien punten los van nummer drie, stadgenoot AFC. Het team behaalde 73 punten uit 26 wedstrijden, scoorde I25 keer en kreeg 26 doelpunten tegen. Het kampioenschap wordt uitgebreid gevierd met een strandfeest in Zandvoort. Ajax 5 werd voor het tweede achtereenvolgende jaar kam pioen en heeft nu drie kampioenschappen binnen gehaald in de laatste vier jaar. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 14