De Bobby's van 2019 Langs de Zijlijn 12 Tot groot genoegen gaf de Burgemeester van Amsterdam, Femke Halsema, groen licht om het kampioensfeest van Ajax met de supporters op het Museumplein te vieren. Zonder incidenten kleurde het hart van Amsterdam rood en wit. iff Op zaterdag 20 april 20I9 woonde Marcel Wagenmakers zijn duizendste wedstrijd bij van Ajax Zaterdag I bij! Dat gebeurde in Ermelo in de wedstrijd tegen DVS'33. Een kleine maand later werd Marcel voor de wedstrijd van Zaterdag I tegen ONS Sneek door voorzitter Hennie Henrichs in de bestuurskamer toegespro ken en ontving een oorkonde, om vervolgens met de spelers het veld te betreden en de aftrap te verrichten. Hij volgde het duel vanuit zijn eigen 'skybox' op grote hoogte, compleet met bitterballen en een biertje. Na afloop ontving hij uit handen van de spelers en de technische staf een origineel wedstrijdshirt met daarop num mer I000. Tenslotte overhandigde Henk Meijer hem tijdens de Algemene Ledenvergadering een ingelijste foto als herinnering aan deze middag. Historie In I976 bezocht Marcel zijn aller eerste wedstrijd van Ajax I tegen Telstar en in I984 was hij de eer ste keer aanwezig bij Ajax Zater dag I tegen Devo'58. De eind stand weet hij nog: 3-3. De liefde voor het amateurvoetbal is hem aan-gereikt door zijn vriend Paul Buffing. Marcels enthousiasme voor Ajax Zaterdag I uit zich in de website www.ajaxamateurs.nl waarin hij al tien jaar alle beleve nissen over de amateurteams beschrijft. Wagemakers is overi gens ook seizoenkaarthouder in de Johan Cruijff ArenA op vak 429, en sinds 2009 lid van Ajax. Hoe was het in je eigen skybox? 'Dat was een grote verrassing! Alles was tiptop geregeld maar met de wind als spelbreker; we zaten flink op de tocht want er was geen beschutting. Maar dat had ik er graag voor over, de middag was even onverwacht als onvergetelijk' Mooiste herinneringen 'De vele kampioenschappen, de KNVB Beker-wedstrijden tegen onder andere Vitesse en NEC, en de beslissingswedstrijd voor de Topklasse tegen STEDECO in Woerden, die Ajax glansrijk won met 5-2. Buiten Ajax om vergeet ik nooit de bekerwedstrijd NAC- AFC in Breda. We riepen: "Say oe ha, Gerritsen"naar Dennis Gerritsen, die nu in Ajax 4 speelt. Kwam hij naar ons toe om ons hartelijk te begroeten.' Tamara Schellekens Zomerstop? Bestaat die nog? Er spelen Ajacieden in de finale van de Nations League en op het WK Vrouwen. Transfergeruchten. Aankopen. In juli rolt de bal alweer. Circus Ajax draait gewoon door. En dan hebben we Hans Jouta nog, de beeldhouwer die zo prachtig volschoot toen de Ajax-supporters hem kwamen vertel len dat hij het standbeeld van Johan Cruijff mag gaan maken. De fans zamelden er geld voor in. Dat wordt een mooi Cruijffbeeld, zeker weten, want Jouta schonk ons ook het beeld van Bobby Haarms dat iedereen kent. Bij de hoofdingang staat de Bob een in brons vereeuwigde hersteltrai ning te geven. Alles aan het standbeeld is precies goed, zodat je het knerpende 'links tatata-ta, réchts tatata-ta!' er vanzelf bij hoort. Het is een beeld met diepgang, geen Madame Tussaudje. De kun stenaar heeft de knoestige essentie van de goede beul weten te vangen. Voor je het weet zeg je in het voorbijgaan 'dag Bobby' en dat is precies wat je wilt bij zo'n beeld. Ach. Tien jaar alweer. Tien jaar sinds die prachtige afscheidsdienst op een zomers sportpark de Toekomst, met Rik van den Boog als warmbloedige pater familias en uitmuntend gastheer. Ook dat mag best even gememoreerd. Welke rollen vervulde Bob Haarms ook weer bij zijn club? Hij was assistent-trainer, natuurlijk. Hersteltrainer. En hij was, in zijn laatste jaren bij de club, ook 'grasmanager' en bestuurslid van het supportershome. Hoe staan die zaken ervoor, tien jaar nadat hij moest gaan? De Bobby's die trainer Erik ten Hag in het voorbije seizoen aan zijn zijde had, moeten precies de juiste zijn geweest. Anders lever je niet zulke fabuleuze prestaties. De Ajacieden waren niet kapot te krijgen. Wie een tik opliep, was meestal snel weer fit. Ook daar moeten goede Bobby's aan het werk zijn geweest. Het veld in de Johan Cruijff ArenA lag er beter bij dan ooit. Geen klachten over het grasmanagement. Het supportershome, ten slotte, beleefde een spetterende wedergeboorte. Een pluim voor iedereen die daarbij betrokken was. Bobby's portefeuilles zijn in goede handen: de Bobby's van 20I9 leveren goed werk. Als de goede beul even naar beneden kijkt, tussen twee trainingen met Johan en Piet door, zal hij goedkeu rend knikken. Dat is een fijn idee. Menno Pot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 12