Apotheose van het seizoen Ajax Vrouwen Liza van der Most schrijft historie Ajacieden in WK-selectie In de slotfase van het seizoen strijdt Ajax Vrouwen op twee fronten. Naast een felle jacht op de landstitel lonkt ook de KNVB Beker. In de halve finale (zie de beelden) werd na een spannend duel de traditionele rivaal FC Twente met 3-2 verslagen. Ajax Vrouwen Talententeam pakt titel Kampioen! Er was een ener verende penaltyserie tegen KNVB Talententeam Zuid nodig om de landstitel te win nen, maar voor het Ajax Vrou wen Talententeam smaakte de glorie er alleen maar zoeter door. In de reguliere speeltijd kwam, na een wisselend sco reverloop, een 2-2 eindstand naar voren. De strafschoppen- serie eindigde toen, bij een 6-5 voorsprong voor Ajax, keeper Aukje van Seijst de volgende inzet keerde en daarmee de heldin van de dag werd. Het kampioenschap is een gewel dige bekroning van het sei zoen voor het door Suzanne Bakker gecoachte Talenten team. Slotaccoord in mineur Het is Ajax Vrouwen niet gelukt om de landstitel te prolongeren. In de slotfase van het seizoen liep het team door een gelijkspel tegen PEC Zwolle averij op. Een winnend FC Twente profiteerde daarvan en nam de leiding in het klassement over van PSV en vergrootte de voorsprong op Ajax. Na winst op PSV (0-1) volgde op 26 april een gelijkspel tegen ADO Den Haag (1-1) én het bericht dat concur rent FC Twente bij PSV had gewonnen. Daardoor werd de achterstand op de koploper onoverbrugbaar: FC Twente kampioen van Nederland. Nieuwe trainer Danny Schenkel wordt met ingang van volgend seizoen de nieuwe trainer van de Ajax Vrouwen. De oud-prof voetballer tekende een contract dat een looptijd kent van 1 jaar. Schenkel (Amsterdam, 1 april 1978) volgt Benno Nihom op. Dit seizoen is Schenkel hoofd trainer bij VV Zwaluwen, uitkomende in de Hoofd klasse A. Daarvoor was hij drie seizoenen coach van de Bussumse amateurclub BFC. Schenkel kwam in zijn loopbaan uit voor Telstar, Sparta, Willem II en AEK Larnaca. Nadat hij was gestopt met betaald voetbal Ze is er vanaf de start van Ajax Vrouwen bij, was en is deelgenoot van onze ont wikkeling van de afdeling vrouwenvoetbal, hoort bij de WK-selectie en beleefde onlangs een fantastisch historisch hoogtepunt. Rank, tanig, snel en onverzette lijk, even voorstellen: hier is Liza van der Most, die onlangs haar 167e wedstrijd voor Ajax speelde, een record dat eerder op naam stond van Desiree van Lunteren! Wat zegt jou het getal 167? Haha, het is een heel speciaal getal voor mij! Het doet mij ook iets, al leefde ik er niet heel bewust naar toe omdat ik in die periode niet alle wedstrijden speelde. Ik stond er dus niet zo bij stil, het was toch een beetje een verrassing. Veel felicitaties, geen champagne. Je kwam in 2012 vanuit CTO als jong meisje naar Ajax, wat is er in zeven jaar veranderd? Ik ben zonder meer enorm gegroeid en ook een andere speler geworden. Toen ik als jong gretig meisje kwam, was ik rechtsbuiten. Op die positie heb ik één keer gespeeld! Ze zagen meteen al een verdediger in mij. Door de ervaring, het spelen naast meiden als bijvoorbeeld Daphne Koster en Stefanie van der Gragt, ben ik stabieler geworden, slimmer ook en tactisch gerijpt. Heb je een toekomstdroom over de grens? Het buitenland... zeker, het speelt wel in mijn gedachten. Weet je, ik ben pas 25, dus er is tijd, maar die stap maken is wel iets dat ik op termijn graag zou willen doen. Je absolute top bereiken, dat hoort bij ambitie. Het WK! Dat leeft natuurlijk wel, geen ontkomen aan. Maar voor nu richt ik mij volledig op de laatste wedstrijden van het seizoen. Prijzen winnen met Ajax, dat is nu het belangrijkst! David Endt besloot hij zijn loopbaan bij de zaterdagamateurs van Ajax, de club waar hij ook ooit in de jeugdopleiding speelde. Bekertoernooi Door 3-2 winst op FC Twente bereikte Ajax Vrouwen de Beker finale, die op 12 mei in het sta dion van Excelsior zijn beslag krijgt. Kika van Es, Ellen Jansen, Lize Kop en Liza van der Most zijn door bondscoach Sarina Wiegman opgenomen in de WK-selectie. Het wereldkampioenschap voor vrouwen wordt komende zomer, van 7 juni tot en met 7 juli, gespeeld in Frankrijk. In de groepsfase van het WK treffen ijde Oranje Leeuwinnen Nieuw- Zeeland (11 juni), Kameroen (15 juni) en Canada (20 juni). Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 6