Altijd Ajacied Slechte reeks Jong Ajax Van Zoolingen kent de vele gedaantes van zjn club Goede en mindere resultaten van Jong Ajax blijven zich ook in de slotfase van de Keuken Kampioen Divisie afwisselen. De regerend kampioen wist al vroeg dat de titel niet te prolongeren was. Het kampioenschap ging (hulde) naar FC Twente. Glenn van Zoolingen kent de vele gedaantes van Ajax als weinig anderen. Hij doorliep een deel van de jeugdoplei ding en is ook dit seizoen een steun pilaar in de Zaterdag 1. Sinds kort werkt Van Zoolingen (27) ook voor de Ajax Coaching Academy. Die job biedt weer een nieuw perspectief op zijn club. Wat heb je geleerd in de opleiding? 'Voetbalinhoudelijk en tactisch enorm veel. Je krijgt de Ajax-cultuur echt mee. Binnen de club is men naar elkaar toe heel direct en dat vormt je persoonlijkheid. Ajax staat voor topsport en je mannetje staan, je moet je echt laten zien. Toch heb ik Ajax altijd ervaren als een warme club met fijne mensen. Het bijzondere aan onze club is ook de diversiteit aan culturen. Daarbij krijg je ook normen en waarden mee. Respect voor elkaar en voor je omgeving.' Welke plek heeft de amateurtak binnen de vereniging? 'Als jeugdspeler ben je helemaal niet bezig met de amateurtak. Ik trainde ook op andere tijden, jeugd- en amateurspelers kwamen elkaar nooit tegen. Ik moest mijn draai vinden bij de amateurs. In de jeugd was voetbal heel serieus en prestatiegericht, maar bij de amateurs doe je het voetbal erbij. Dat vraagt om een andere mindset. Via de Ajax-amateurs blijven veel jongens toch betrokken bij hun club. De amateurtak is een belangrijk podium.' Inmiddels werk je ook voor de Ajax Coaching Academy. Wat doe je daar? 'Als contentbeheerder houd ik mij bezig met het creëren van een online leeromgeving voor coaches, spelers en clubs. De ACA is het kenniscentrum van de club. Wij staan voor de visie van Ajax, voor voetbalinhoud; kortweg het promoten van de Ajax-oplei- dingsfilosofie. Ik kan mijn ervaring als speler hier ook mooi in kwijt. Ik speel al zo lang bij Ajax...' Ronald Jonges Na een matig begin in de tweede seizoenshelft, herstelde Jong Ajax zich met een overwinning bij Tel star. De twee doelpunten werden in de slotfase van het aantrekke lijke duel gemaakt. Een week later zag een volgepakt Sport park de Toekomst de mannen van Michael Reiziger blijven ste ken op een 2-2 gelijkspel tegen FC Den Bosch. Het was een ver makelijk duel met veel kansen. Beide Amsterdamse goals kwa men op naam van Noa Lang. Ook de volgende thuiswedstrijd ein digde in een gelijkspel. Tegen de leeftijdgenoten van AZ werd het 1-1. De meeste kansen waren wel voor Jong Ajax, echter alleen Noa Lang wist te scoren. Helaas werd de reeks zonder overwin ningen voortgezet bij TOP Oss. Na een 2-0 achterstand scoorde Lassina Traoré nog de aanslui tingstreffer. Er was echter nog te weinig tijd om er een punt uit te slepen. In het spektakelstuk in eigen huis tegen Jong FC Utrecht scoorde Jong Ajax wel drie keer. Alleen kreeg het ook drie doelpunten tegen. Door interlandverplichtin gen kon het aanwezige publiek aardig wat nieuwe gezichten begroeten.Vijf Ajacieden debu teerden die avond in het betaald voetbal. In Nijmegen werd een knappe zege geboekt. In de allerlaatste minuut scoorde Lassina Traoré de winnende 1-2. NEC stond toen al geruime tijd met tien man. Deze overwinning was geen opmaat voor een zegereeks. De wedstrijd daarop werd in eigen huis namelijk met maar liefst 6-0 verloren van Cambuur Leeuwar den. Beter ging het weer in Bra bantse omgeving, tegen Helmond Sport. De behaalde 3-1 overwin ning was zowel een bewijs van de aanwezige potentie in het elftal als de wisselvalligheid van het team. Yuri van Eijden Glenn, hoe kijk je terug op de jaren in de jeugd opleiding? 'Ik heb er vier jaar in gespeeld, in de B2, BI en A2. Ik ben in die periode twee keer geope reerd, eerst aan mijn knie en later aan mijn enkel. De revalidatie duurde erg lang. Uiteinde lijk heb ik te veel trainingsuren gemist, onder meer door die fysieke ongemakken heb ik het helaas niet gered. Maar terugblik kend was het een periode vol mooie momenten.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 5