VAN DE VOORZITTER Wat een finale van het seizoen Beelden uit de eerste kwartfinalewedstrijd in de Champions League tussen Ajax en Juventus. De 1-1 uitslag tegen de Italiaanse kampioensploeg had de schijn van een wankel fundament, maar de kwaliteit van het spel gaf goede moed voor de return in Turijn. pakken hoor', zegt Dela veelzeg gend. 'Wie kwam nou ook weer na wie?' Het zijn jaren met veel trainerswissels. Richard schiet te hulp: 'Ronald Koeman vertrok, na toch een leuke en ook succes volle tijd. Tonny Bruins Slot en Ruud Krol namen het over. Daarna hebben we Danny Blind, Henk ten Cate, Adrie Koster en Marco van Basten gehad, met nog een staartje Van 't Schip. Allemaal prima mensen hoor'.Voor Marco van Basten hadden Richard en Dela een zwak. Richard: 'We ken den hem niet, maar hij bleek een warm mens, met onverwachte humor en veel interesse voor ons en ons werk. Jammer dat hij weg ging, Marco zelf vond dat de juiste beslissing. Dat hij het aan ons kwam vertellen voordat het via de perscon-ferentie wereldkundig werd gemaakt, tekent hem.' 2009-2014 Met Martin Jol kwam er weer een andere werkwijze en sfeer binnen. Zijn broer Cock werd als een soort controleur aangesteld en onder Jol verhuisde het eerste elftal van de ArenA naar de Toe komst, ook voor Richard en Dela een belangrijke verandering. Ze verhuisden natuurlijk mee en kre gen van de ene op de andere dag een compleet extra takenpakket in hun schoot geworpen. 'Daar werd heel makkelijk over gedaan, maar het was in meerdere opzichten heel complex. Ik kreeg een akelige flashback', zegt Richard. Het gebeurde in een zeer woelige periode van de club, waarin onder Frank de Boer toch vier landstitels werden gewonnen. 'Wanneer was het dat Jan Vertonghen en Maarten Stekelenburg de schaal van het dak lieten vallen tijdens de busrit door de stad?', vraagt Dela. 'O, ja 2011. Die rit was zo mooi! We zaten in de bus, kinderen erbij, prachtig. Och man, die blijdschap bij al die mensen op straat.' 2014-2019 'Ooit deden we het werk met zijn tweeën', zegt Dela, wanneer we de laatste periode onder de loep brengen. 'Dat kun je je nu niet voorstellen. Nu zijn we met zeventien en het eind is niet in zicht want er komt steeds meer werk bij. We zijn ook uit ons jasje gegroeid'. Dat jasje wordt ver groot met de realisatie van de Nieuwe Toekomst. Daarin speelt Richard, inmiddels ervaringsdes kundig, een wezenlijke rol. Met vereende krachten en zeker met zijn Dela aan zijn zijde een nieuw lustrum tegemoet! David Endt In mijn laatste column van eind februari sprak ik mijn teleurstelling uit over de wisselvallige start van de tweede seizoenshelft, maar terugkijkend naar de laatste zes weken kijk ik, net als iedere Aja- cied, met trots terug naar de metamorfose die ons eerste elftal heeft ondergaan. Eerst was er na de 6-2 nederlaag in de competitie revanche op Feyenoord in de halve finale van de KNVB Beker, en spelen wij op 5 mei de finale. Daarna is de al maanden gaande achtervolging op PSV in de com petitie geslaagd, en staan wij op kop in de competitie. En dan is er de bijna onnavolgbare groei in de prestatiecurve op het internationale podium van de Champions League. Waar wij in de groepsfase van de Champions League een zich ontwikkelend team zagen, werd in de wedstrijden tegen Real Madrid en Juventus die ontwikkeling doorgezet en bereikten wij voor het eerst in 22 jaar de halve finale van de Champions League. Een van de belangrijke vervolgstappen die er onder leiding van Erik ten Hag en zijn staf is gemaakt, is de mentale ontwikkeling van het team. Hierbij zien wij het groeiende besef en de overtuiging bij onze spelers dat wij niet alleen echt goed kunnen voetballen, maar ook echt van iedereen kunnen winnen. Na het behalen van de finale van de Europa League in Stockholm in 2017 is het behalen van de halve finale een tweede topprestatie in relatief korte tijd, en opnieuw het bewijs dat het wel degelijk moge- gelijk is in de geest van de 'Hollandsche school' met een jong elftal attractief voetbal te spelen, een speelwijze die bij onze club hoort. Real Madrid en Juventus zijn gerespecteerde tegenstanders en spe len al jarenlang in de Europese top. Met het verslaan van deze tegenstanders, en vooral door de wijze waarop dit is gebeurd, krijgt Ajax op dit moment het respect uit alle hoeken van de Euro pese voetbalgemeenschap. Ajax wordt gezien als een lichtend voor beeld, waar prestatie niet met de begroting, maar veel meer met visie en beleid te maken heeft. Vandaag maken wij ons op voor de ontknoping van het seizoen 2018-2019 die in de komende weken zal plaatsvinden, en waar wij op drie fronten volop in de race zijn. Ik hoop dat 2018-2019 als een absoluut topjaar de boeken in gaat. Hennie Henrichs, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 3