Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 14 Vroeger, in de tijden van stadion De Meer, waren Ajax en VVGA (Voetbal Vereniging Gemeente Ambtenaren!) zeer goede buren. In de huidige competitie trof Ajax 4 de oude buur en haalde genadeloos uit: het werd een monsterscore: 10-1. Ajax Zaterdag I maakt zich op voor de eindsprint in Derde divisie. Na 27 wedstrijden staat het elftal nog altijd op een veilige twaalfde plaats. Het klinkt inderdaad niet des Ajax, maar na de onverwachte promotie afgelopen seizoen, is het handhaven in de Derde divisie een prestatie van formaat in de steeds professionelere amateurvoetbalwereld. Daar waar de staf van de Zaterdag I aan de ene kant volop aan het werk is om de huidige competitie goed af te sluiten, is deze ook bezig om voor het volgende seizoen opnieuw een representatieve selectie op de been te brengen. Hier is met name teammanager Jan Fleijsman druk mee bezig. Er zijn inmiddels beslissingen genomen; welke spelers blijven, weggaan en welke nieuwe voetballers van buiten aangetrokken worden. Daar naast wordt er ook - erg belangrijk - gekeken naar welke spelers de stap gaan maken vanuit ons tweede elftal. Het plaatje wordt zo langzamerhand duidelijk en volgend jaar heeft Ajax Zaterdag I een jonge, veelbelovende selectie, aangevuld met een aantal routiniers. In eerste instantie is opnieuw handhaven de opdracht voor volgend seizoen, om vervolgens verder uit te groeien tot een stabiele middenmoter. Nog zes wedstrijden zijn er te gaan in de competitie. In de afgelopen periode verloor Ajax Zaterdag I nipt met I-0 uit bij Jong FC Gronin gen en thuis met 2-I van Odin'59. Dick Goossens Het wil helaas nog steeds niet lukken voor Ajax Zaterdag 2. De bekerwedstrijd, uit bij IJsselmeer- vogels, werd in de slotseconde verloren. In de competitie zijn de resultaten niet om over naar huis te schrijven.Van FC Volendam, Spakenburg en Odin'59 werd met minimaal verschil verloren. Met DOVO en SCW werden de pun ten gedeeld. De inhaalwedstrijd uit bij GVVV, die door winterse omstandig heden eerder in het seizoen was afgelast, werd met 4-3 gewonnen. In de altijd beladen wedstrijd tegen stadsgenoot Swift kwam het tot een meer dan verdienstelijk gelijkspel: 3-3. Inmiddels is de technische staf hard bezig met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Er kwamen maar liefst 85 aanmeldingen met verzoeken om stagewedstrijden binnen! Andre Stuijf Ondanks het verlies tegen Swift gaf het vertoonde spel veel ver trouwen voor de rest van de competitie. Dat bleek ook uit de resultaten in de daaropvolgende vijf competitieronden.Volendam, VVC, Aalsmeer, Zuidvogels en Castricum werden verslagen waardoor de maximale vijftien punten werden behaald. Ook het doelsaldo in deze wedstrijden leverde imposante cijfers op: 20 doelpunten vóór en slechts 4 treffers tegen. Omdat koploper Swift punten aan het verspelen is, bedraagt de achterstand op Swift nog slechts één punt. De komende wedstrijden zijn cruciaal, omdat er een aantal tegenstanders tussen zit dat qua puntenaantal Zaterdag 3 dicht op de hielen zit. Het gevoel in het hele team is echter goed. Dolf van Zoest De laatste weken gaat het voort varend. Purmerend werd met I-5 uit verslagen, ZOB met 4-6. De thuiswedstrijd tegen Hoofddorp werd afgelast. De laatst gespeelde wedstrijd in de competitie kende een grote uitslag: I0-I tegen VVGA. Ajax 4 bezet in de compe titie de eerste plaats. De komende weken gaan uitwijzen of Ajax 4 weer kampioen wordt. De beker wedstrijd in de I/8 finale tegen AGB werd op 30 maart met 3-2 gewonnen. Ook belangrijk: tijdens de Ajax-pubquiz werd het team bestaande uit Danny de Jong, Henk Schulz, Marcel Ravestein, Jan van der Sluis en Maikel Schats tweede. En voor de liefhebbers: met Pasen speelt Zaterdag 4 tegen De Germaan een vriend schappelijke wedstrijd voor Only Friends. Tamara Schellekens Door een misstap van Sparta (verloren van HBS) staat Ajax 5 één punt voor met een wedstrijd minder gespeeld. Twee krakers op vreemde bodem staan de komende weken op het pro gramma: HBS en AFC. Worden deze duels gewonnen, dan kan Zaterdag 5 het derde kampioen schap bijna niet meer ontgaan. Een keer per jaar gaan de spelers en staf onder de noemer 'trainings kamp' op stap. Dit keer was de bestemming Madrid waar onder meer de wedstrijd Real Madrid- Eibar werd bezocht. Het was een geslaagd weekend: 36 spelers, fiet send door de stad, vele horecage legenheden in het uitgaansleven van Madrid verkennend. Het vormt onderdeel van de onder linge saamhorigheid van dit unieke team. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 14