Ajax-jeugd op schot voor goede doel Ajax Foundation u m Op 22 maart vond in het Ajax supportershome de start plaats van de Ajax Fair Play workshop. Een initiatief waarbij Ajax zich sterk maakt als maatschappelijk rolmodel. De leerlingen van het CalandLyceum maakten dit 'debuut'mee.Ajax fair play workshop Johan Cruijff SM 012 Ieder doelpunt draagt bij aan een cadeautje voor een ziek kind. ABN AMRO, de maatschappelijk partner van de Ajax Foundation, spon sort aan de hand van het doelpuntensaldo het aantal cadeautjes voor de kinde ren. Doelpunten gescoord in de periode 9 maart t/m eind mei doen mee aan de actie. Dennis de Haan, jeugdtrainer van de onderbouw, vindt het een mooie actie: 'Het leeft op de Toekomst. Iedereen loopt langs het doelpuntenactiebord en kijkt steeds naar hoe de productie vordert. We merken bij de spe lers ook de gedrevenheid om zo veel mogelijk goals te maken. Als ze scoren, pakken ze snel de bal weer uit het doel om er weer één te kunnen maken. We heb ben als staf aan de jongens uitge legd waar we het voor doen. Dat vinden ze mooi, omdat ze zich heel goed beseffen dat zij wel de vrijheid en mogelijkheid hebben om met plezier te kunnen spor ten en andere kinderen niet'. Niet alleen de voetballers kun nen meedoen. Iedereen kan hel pen. Doneer middels een Tikkie en steun de Ajax-jeugd in het bereiken van hun doel: andere kinderen helpen. De bijdrages worden gebruikt om een heuse Playground te bouwen in het Emma Kinderziekenhuis. Meer informatie en de link naar het Tikkie om te doneren, staat op ajax.nl/doelpuntenactie. Monique Janse De onderbouw van de Ajax- jeugd is in een felle strijd verwikkeld om zoveel moge lijk te scoren. Niet alleen voor zichzelf, maar juist óók voor anderen. Met elk doel punt verdienen ze geld waarvan cadeautjes worden gekocht voor zieke kinderen én waarvan een Ajax Playground in het Emma Ziekenhuis kan worden gebouwd. Het idee voor deze actie komt bij de spelers zelf vandaan. Levi Acheampong (aanvoerder Ajax Oil en initiatief nemer) zet zich graag in voor kinderen voor wie alles niet zo vanzelfspre kend is. 'Niet alle kinderen hebben het geluk dat ze zorgeloos kunnen voetbal len. Daar willen wij wat voor betekenen', aldus de jonge Ajacied. De gedrevenheid komt ook tot uiting in de snelheid waarop de barometer zich vult. De talen ten scoren aan de lopende band. Het doel van 450 doel punten was al na een maand bijna bereikt en bij het verschij nen van het blad zijn ze er ruim schoots overeen. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 13