De Ajax-mascotte Mascotte van toen... Jeffrey Sarpong Sesynijo van Tilborg 10 Op jacht naarhet kampioenschap stuitte Ajax Onder 19 op vrijdag 26 april 'thuis' op naaste concurrent AZ Onder 19. Het bleef 0-0. Helaas verminderden drie dagen later de kampioenskansen door een 5-3 verliest tegen Feyenoord. Uit de oude doos met Ajax-mas- cottes plukken we deze keer een speler die als veelbelovend talent bij FC Abcoude werd wegge plukt. De in Amsterdam geboren Jeffrey, met Ghanese roots, was toen 8 jaar oud en vond zijn plek als rechtsbuiten in Ajax El. In april 1999 mocht hij, de captain van de El, als mascotte optreden bij Ajax-Feyenoord, de Klassie ker! Jeffrey koos zijn favoriet Benni McCarthy om mee op de foto te gaan. Feyenoord bleef opmerkelijk genoeg een grote rol spelen in zijn vroege loop baan. Op 5 februari 2006 debu teerde Jeffrey, die toen al vaak als linksbuiten speelde, in het eerste elftal. Dat gebeurde in de met 3-2 verloren uitwedstrijd tegen Feyenoord. In het seizoen 2008 2009 maakte Sarpong zijn eerste Ajax-goal in de Eredivisie en plaats van handeling was... de Feyenoord-Kuip! In 2010 scheidden de wegen van Ajax en Jeffrey Sarpong. Er volgde een fraaie wereldreis die hem langs NEC, NAC, Real Sociedad, Hércules Alicante, FC Wellington (VS),Veria (Griekenland) en Elazigspor (Turkije) bracht. Momenteel komt Sarpong uit voor het Griekse AO Xanti. David Endt Wanneer onze O-11-speler van het trainingsveld komt wil hij met met zijn collega's 'tafeltennisvoet- bal' gaan spelen, maar ik vraag hem een interview te geven. Zonder aarzelen loopt hij mee. Sesynijo, wat een aparte naam. Betekent dit iets? 'Haha, ik speel centraal in het midden of soms linksback. Ik kan ook op het middenveld spelen. Die sok betekent dat ik mijn zwakke been moet trainen.' Krijg jij ook huiswerk mee? 'Ja, ik oefen bijvoorbeeld mijn wreeftrap, binnenkant voet pas sen. Ik moet ook hooghouden met een kleine bal. Ik doe dat bij ons op het pleintje. Ik had geoe fend met hooghouden. Ik haalde 1106 keer!' Wie is je favoriete speler? 'Ziyech. Hij is een goede speler, heeft een goede trap en is net als ik linksbenig. Als hij een straf schop moet nemen blijft hij rustig. Dat ben ik ook.' Heb je de wedstrijd tegen Juventus gekeken? 'Ja, thuis. De wedstrijd begon laat. Ik moest de volgende dag weer vroeg naar school. Ajax had echt veel kansen.' Wat is je voetbaldroom? 'Ik wil profvoetballer worden en in Ajax l komen. Dan wil ik naar Liverpool of naar Manchester City. In Engeland word je een sterke speler. Daar moet je knokken voor je plek. Dan wil ik naar Barcelona om een echte voetballer te worden.' Met wie ben je op de foto geweest en hoeveel scoorde je met hooghou den? (Weer die big smile). 'Met Ziyech ben ik op de foto geweest. Ik hield de bal ll6 keer hoog. Dat is niet veel. Ik was zenuwachtig. Het stadion zat helemaal vol en ik voelde druk.' Jouw team gaat volgende week een mooi toernooi spelen in Apuane (Italië). Ben je erbij? 'Ja, ik mag mee. Mijn moeder gaat ook mee!' Rob Stol 'Uh nee, niet dat ik weet. Mijn tweede voornaam is Torriano.' Bij welke wedstrijd was je mascotte? Met een halve big smile (Sesynijo is aan het wisselen en mist een voortand) 'Ajax-PSV! Ik moest ook lootjes trekken zoals alle spelers van mijn team. Dit is natuurlijk de wedstrijd van het seizoen. Sommigen waren jaloers dat ik mascotte was bij deze wedstrijd. Ajax speelde heel goed en won met 3-l. Toen Ajax scoorde kreeg ik bier over mijn hoofd!' Hoe lang speel je bij Ajax? 'Al vier seizoenen. Dit wordt mijn vijfde seizoen. Mijn oude club is Waterwijk. Ik begon al heel vroeg met voetballen in de minipups. We speelden een soort van Champions League-competitie.' Op welke positie speel je en wat betekent die oranje sok aan je rech terbeen?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 10