ijven betekent vlieguren maken' De trainingsweek van Ajax Onder 11: Kruiste het eerste elftal (met succes) de degens met de Koninklijke uit Madrid, Ajax Onder 11 voetbalde ook tegen een club met de eervolle titel 'Koninklijk'. Hun tegenstander kwam echter uit Haarlem: de Koninklijke HFC. Maandag: Training (16:00 - 18:30) Dinsdag: Training (16:00 - 18:30) Woensdag: Training en soms ook extra wedstrijd: 7 tegen 7 of 9 tegen 9 (15:15 - 18:00) Donderdag: Vrij (huiswerk) Vrijdag: Training (16:00 - 18:30) Zaterdag: Wedstrijd 8 tegen 8 Dinsdag en vrijdag eerste halfuur movementtraining. Woensdag aparte movementtraining. 'Los van de vier trainingen krijgen de spelers ook huiswerk mee. Want het verschil maak je thuis, zeg ik altijd tegen de jongens. Ook thuis zijn ze met een bal bezig. Topsport bedrijven betekent ook trainingsuren maken. Ze maken ook veel vlieguren. De jongens filmen de oefeningen die ze thuis doen. Ik krijg ontzettend veel film pjes toegestuurd. Het uitdagen van deze jongens werkt goed.' Hoe zien de laatste maanden van het seizoen eruit? 'We spelen nog een internationaal toernooi in Italië. Daar treffen we clubs als Chelsea, AC Milan en Real Madrid. Zo'n toernooi biedt een mooi meetmoment. Daarbij zijn deze duels een kennismaking met volwassener voetbal, er gelden dan andere voetbalwetten. De jongens leren ook omgaan met druk. Verder spelen we in mei en juni toernooien in Duitsland en Tsjechië. En hebben we ons eigen Jany van der Veen-toernooi op hemelvaartsdag 30 mei.' Je bent zelf al een voetballeven lang Ajacied. 'Ik ben 42 jaar en dit is mijn 21e jaar als trainer in de jeugdopleiding. Daarvoor speelde ik zelf acht jaar in de jeugdopleiding. Van de E'tjes tot en met de A-junioren. Ik behoor tot het meubilair, haha. Ik werk nog altijd met heel veel plezier. Met elftalleider Joop Leeuwendaal heb ik bijvoorbeeld dertien jaar de Onder 9 gedaan. De laatste drie jaar combineerde ik Onder 11 met Onder 12. De jongens moeten beseffen hoe goed ze het bij Ajax hebben. Dat besef wil ik ze ook meegeven. De kans om bij Ajax te spelen, krijgen ze nooit meer.' Waarom spreken de jongste Ajacieden jou het meeste aan? 'De jongens in de onderbouw zijn nog onbevangen. Het zijn mooie leeftijden. Daarbij heb je in de onderbouw nog niet te maken met randzaken als zaakwaarnemers en puberteit. En je moet zelf ook goed in de spiegel kijken, jezelf afvragen wat jouw passie is. Waar komen jouw kwaliteiten het beste tot je recht? Ik krijg hier veel energie van. Hopelijk houd ik het nog lang vol. Het trainen van de onderbouw is het mooiste dat er is.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 9