Trainer De Haan: 'Topsport bedr Ajax Onder 11: Ook bij de allerjongsten maken de klassieke wedstrijden tegen rivalen als Feyenoord en Ajax iets extra's bij de voetballers los. Zo vocht Ajax Onder 11 (voor de gelegenheid met zwarte broek en zwarte kousen) een fel duel uit met de leeftijdgenoten van PSV. Ajax Onder 11-trainer Dennis de Haan ziet zijn talenten gloriëren. De prestaties op het veld hou den gelijke tred met de individuele ontwikkeling van de spelers. Die zijn allebei goed. 'Onder 11 is een hecht collectief,' stelt de jeugdtrainer, die zich meer dan thuis voelt in de Ajax-opleiding. Dennis, hoe verloopt het seizoen van jouw Onder 11? 'Deze Onder 11 is heel talentvol. Halverwege februari zijn we nog ongeslagen. Opleiden staat centraal, maar op het veld willen de jongens wel altijd de beste zijn. Het doel in elke wedstrijd is om zoveel mogelijk doelpunten te maken en zo min mogelijk doelpunten tegen te krijgen.' 'Daarbij zijn de jongens extreem gedreven. We spelen in de hoogste divisie. Daarin spelen we vier keer in een sei zoen tegen AZ, PSV, Sparta en FC Utrecht. PSV heeft twee teams in deze competitie.' Hoe ontstaat zo'n toekomstplan? 'Dat maken we aan het begin van het seizoen. Wat is een "wapen" van een speler? En op welke vlakken kan hij zich verder ontwikkelen om wapens nog beter te gebruiken? Samenwerken met andere spelers en de "Cruijff-kwaliteit", de dominantie aan de bal, zijn daarbij belangrijk. Techniek en samenspel; hoe kan je een tegen stander het beste uitspelen? Het gaat ook om keuzes maken. Daarbij besteden we veel aan dacht aan tweebenigheid. Er wordt steeds meer gevraagd van de jongens. Techniek staat nu nog centraal en zal altijd leidend zijn, maar de tactiek komt spelenderwijs al om de hoek kijken.' Beschrijf jouw selectie eens. 'Het team biedt een goede mix van alle kwaliteiten die nodig zijn: technische vaardigheid, spelinzicht, fysiek, snel heid. Sommige jongens spelen al sinds de Onder 8 samen. Ze zijn echt vriendjes van elkaar. Dat zal ook zo zijn als jongens in de Onder 17 of 19 spelen, dat weet ik zeker. Daarbij worden ook nieuwe jongens goed opgevangen. De onderlinge hechtheid is er gewoon. Maar cen traal staat de ontwikkeling. Voor elke speler heb ben we een toekomstplan. Einddoel is natuurlijk Ajax 1 halen.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 8