Op jacht naar de titel Ajax Vrouwen Kelly Zeeman: 'Herstel verloopt voorspoedig' Waar Ajax Vrouwen in de eerste helft van de competitie beneden verwachting presteerde, kwam het team in de eerste maanden van 2019 steeds beter in vorm. Belangrijk voor zowel het moreel was de overwinning op concurrent PSV. Kampioenspoule Ajax Vrouwen begon op 15 februari jongstleden de eerste wedstrijd van de play-offs in de kampioenspoule uitstekend, door in Zwolle met 4-0 te winnen. Eshly Bakker (2), Line Roddik en Ellen Jansen maakten de doel punten. Het was de eerste stap in de jacht op de titel. De week eerder won Ajax Vrou wen thuis met 2-0 van PSV in de laatste wedstrijd van de reguliere competitie, waarin Ajax als derde eindigde. Het verschil in punten (acht) werd in de kampioen spoule gehalveerd tot vier. De kampioenscompetitie werd derhalve als volgt gestart: 1. PSV 16 20 2. FC Twente 16 18 3. Ajax 16 16 In totaal worden acht speelron- Ajax Vrouwen als assistent van 4. ADO Den Haag 16 14 den afgewerkt in de kampioens- hoofdtrainer Ed Engelkes. Na het 5. PEC Zwolle 16 10 poule. Elke ploeg speelt vier keer vertrek van Engelkes op 1 juli Het resterend programma is als volgt: Dinsdag 19 maart 2019 ADO Den Haag - Ajax Vrijdag 22 maart 2019 Ajax - FC Twente Vrijdag 29 maart 2019 Ajax - PEC Zwolle Vrijdag 19 april 2019 PSV - Ajax Vrijdag 26 april Ajax - ADO Den Haag Vrijdag 3 mei FC Twente - Ajax thuis en vier keer uit. Benno Nihom Ajax en trainer Benno Nihom gaan aan het einde van dit sei zoen uit elkaar. Het contract van de trainer van Ajax Vrouwen loopt deze zomer af. Benno Nihom (32) begon in 2012 bij Een normale trainingsdag van Aj'ax Vrouwen in oktober 2018, een dag voor de competitiewedstrij'd tegen Heerenveen. Opeens slaat daar het noodlot toe: Kelly Zeeman, steeds nadrukkelijker een van de sterkhouders van het team, raakt geblesseerd en de kwetsuur is ernstig: gescheurde kruisband van de rechterknie. De klap komt hard aan voor de international die in één keer de kansen op een WK met het Nederlands Elftal, komende zomer in Frankrijk, ziet vervliegen. Maar er is geen andere optie dan aan de slag te gaan met het herstel. Na haar geslaagde operatie, op 7 november, staat alles in het teken van terugkeren op het oude niveau. We vragen om een tussenstand aan de vrouw in kwestie. 'Het herstel verloopt voorspoedig', zegt Kelly en de opgewektheid in haar stem is een bevestiging. 'Ik heb er bewust voor gekozen om bij* Aj'ax, en niet bijvoor beeld in Zeist bij de KNVB, te revalideren. Zo heb ik dagelijks contact met de meiden. Met de fysiotherapeut, Ewa Blijwanus, heb ik inmiddels een bijzondere band opgebouwd! Ik revalideer dagelijks en momenteel ben ik op het niveau dat ik alleen kan trainen en binnenkort de warming-up met het team kan mee doen. April wordt een leukere maand, met de volgende stap: passen en trappen. Mijn doelstelling: ik maak mij geen illusies en wil voor het komend seizoen weer helemaal fit zijn. Omdat ik elke dag bij Ajax ben, volg ik het team ook op de voet. In de eerste seizoenshelft ging het slecht maar de tactische formatie is een beetje veranderd en nadat we 5-3-2 zijn gaan spelen, gaat het stukken beter met als bewijs dat we zeven wedstrijden lang geen tegengoal hebben geïn casseerd.' David Endt 2017 werd Nihom de nieuwe hoofdtrainer van de Ajax Vrou wen. In zijn eerste seizoen als hoofd coach leidde Nihom Ajax Vrou wen naar de landstitel en de winst van de KNVB Beker. In het huidige seizoen bereikte het vrouwenteam voor het eerst in de geschiedenis de achtste finale van de Champions League, waarin het werd uitgeschakeld door titelverdediger Olympique Lyon. In het volgende Ajax Club nieuws blikken we met Benno Nihom terug op zeven jaar vrou wenvoetbal. Kwartfinale beker Ajax Vrouwen bereikte de kwart finale van het KNVB Bekertoer nooi dankzij een monsterzege op VV Bavel. Het werd 0-13 tegen de Brabantse hoofdklasser: de grootste zege ooit. Vanity Lewe- rissa (5x) en Ellen Jansen (3x) namen de meeste goals voor hun rekening. De kwartfinale wordt gespeeld op zaterdagmiddag 9 maart, tegen Achilles'29. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 6