Matige hervatting competitie Altijd Ajacied Jong Ajax 'Ga jij maar vlaggen' Op zoek naar evenwicht kenden de beloften van Ajax een wisselende hervatting van het seizoen. Jong Ajax versloeg op de Toekomst Roda JC met maar liefst 5-1, maar morste tegen op papier mindere tegenstanders belangrijke punten. Naam: Geboren: Bij Ajax van: De selectie van Michael Reiziger kende aan het einde van de winterstop twee belangrijke mutaties. Kaj Sierhuis en Azor Matisuwa vervolgen beiden hun seizoen in de Eredivisie. Sierhuis speelt nu voor FC Groningen en Matisuwa voor De Graafschap. De competitie werd hervat met de topper tussen de Jong-elftallen van Ajax en PSV Hierin deden de Ajax-talenten zichzelf tekort door met 2-2 gelijk te spelen. De daaropvolgende wedstrijd bij RKC Waalwijk was niet veel beter. Met de rust stond het al 4-0 voor de Waalwijkers. Botman scoorde nog een eretreffer. Deze wedstrijd was wel het debuut van keeper Issam El Maach in het betaald voetbal. In eigen huis tegen FC Volendam kon de neerwaartse spiraal niet worden stopgezet: er werd met 3-1 verloren. Lichtpuntje was een scorende debutant in de persoon van Lassina Traoré. De eerste overwinning van 2019 kwam bij FC Dordrecht dichtbij. Bij rust stond Jong Ajax nog met 3-1 voor maar helaas werd er toch maar één punt mee naar Amsterdam genomen. De Dord- tenaren wisten nog twee doel punten te scoren waarmee de 3-3 een feit werd. De thuiswedstrijd tegen Roda JC bracht eindelijk de eerste over winning in 2019. En wat voor een. Op zeer overtuigende wijze wer den de Limburgers met maar liefst 5-1 verslagen. Het was duidelijk: Jong Ajax was heer en meester op Sportpark de Toekomst. Helaas kwam het niet tot een tweede overwinning op rij. In de uitwedstrijd tegen FC Eindhoven bleven de beloften steken op 1-1. Na dit resultaat bezet Jong Ajax op het moment van schrijven nu de tiende plaats op de ranglijst. Yuri van Eijden De samenwerking zette zich voort nadat de mannen zich in 1997 losmaakten van Ajax en bij FC Barcelona aan de slag gingen. Ook bij Barcelona werden titels behaald, maar mooier dan bij Ajax zou het niet worden. Minder algemeen bekend is dat Gerard ook als jeugdspeler voor Ajax uitkwam. In 1963 werd hij, tegelijkertijd met Pim van Dord, als lid aangenomen. Dat verleden maakt hem natuurlijk helemaal tot een echte Ajacied, al was zijn vertrek bij de club prematuur en licht dramatisch. Na een conflict op het veld met trainer Bob Haarms blijft de talentvolle buitenspeler bij zijn eigen gelijk en wordt van de A1 teruggezet naar de A2. Daar kan hij gaan vlaggen met zijn eigengereide mond! Het is het einde van zijn eerste Ajax- tijd, maar via een andere weg bouwt Gerard aan een prachtige voetballoopbaan die hem via FC Amsterdam langs onder andere Roda JC, Feyenoord, Sparta en FC Utrecht bracht. In 1990 keerde Gerard terug bij Ajax, als jeugdcoördinator en al snel als assistent trainer van Louis van Gaal, die hij tijdens de trainerscursus heeft leren kennen. Het volledige avontuur van Gerard van der Lem staat dus mooi opgetekend in de biografie, een echte aanrader over een man die altijd Ajacied is. David Endt Gerard van der Lem 15 november 1952 1963 tot 1971 Op vrijdag 8 maart stroomde Café 1900 aan de Linnaeusparkweg in Amsterdam Oost vol voor een boekpresentatie. Het boek dat ten doop werd gehouden was de door journalist Edwin Struis geschreven biografie van Gerard van der Lem. Die naam (en dus die man) is onlos makelijk aan Ajax verbonden en dat komt in de eerste plaats omdat Gerard van der Lem van 1971 tot 1997 assistent-trainer was van het eerste elftal dat in die periode onna volgbare successen behaalde. Louis van Gaal de hoofdtrainer, Gerard van der Lem de assistent, hoe verschillend van karakter zij ook waren, de geboren Amsterdammers vormden een twee-eenheid.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 5