ar element VAN OO VOORZITTER Grote aantallen Politieke moed Ondanks het uitstekende spel, leek Ajax in de Johan Cruijff ArenA de kans op het bereiken van de volgende Champions League te hebben verspeeld. Ajax imponeerde, maar Madrid won met 2-1. ten zijn, is inmiddels bekend en volledig erkend. Er wordt op de Toekomst alles aan gedaan om de voeding voor de sporters naar een optimaal niveau te brengen. De keuken is volledig ingesteld op topsport en de daarbij onont beerlijke organisatie is in de voor bije jaren naar een hoger plan getild. Er is inderdaad een enorme inhaalslag gemaakt, zowel getals matig als wat betreft het bewust zijn van het belang van gezonde voeding. Binnen dat laatste aspect speelt de voorlichting van de voedingsdeskundige een grote rol. Spelers en vooral ook ouders worden bekend gemaakt met het ideale voedingspatroon én ze worden geholpen bij de prakti sche en efficiënte realisatie daar- Wie het eetschema voor een gemiddelde week op de Toekomst aanschouwt, kan niet anders dan onder de indruk zijn. Meer dan 20 lunches moeten in de diverse leeftijdscategorieën maar ook voor trainers en personeel wor den klaargemaakt en geserveerd, bijna 20 diners, sportmaaltijden, voor het schoolgebouw broodjes, wraps en handfruit. Alles in diverse, op maat gesneden aantal len. Blokker: 'We werken met dagelijks gemiddeld 12 man, waar van sommigen freelancers zijn. Ook het spelershome, daar waar het eerste elftal eet, is geïnte greerd vanuit de logische vraag: 'wanneer de jeugd gezond eten aangeboden krijgt, waarom het eerste elftal dan niet?' Alles wordt aangeleverd vanuit één centrale keuken. De organisatie van al die maaltijden vergt een perfecte samenwerking, trainers moeten er aan wennen dat ze niet al te soepel met hun trainingstijden kunnen omspringen. Een halfuur tje langer trainen heeft een direct effect, want het eten staat wel op tijd op tafel. Wat er op tafel komt? Nou, allang niet meer alleen Hollandse pot hoor. We leven in een smeltkroes aan cul turen en dat is ook aan het menu af te lezen. Het is grappig te erva ren dat deze generaties jongens veel meer smaken aankunnen.' Hoe fraai het huidige complex ook is, het barst uit de voegen. Dennis Blokker is vanuit zijn competentie ook betrokken bij de ontwikkeling van het Project De Nieuwe Toekomst. 'Dat biedt uitbreidingsmogelijkheden, die noodzakelijk zijn, en ruimte voor verdere professionalisering', zegt Blokker, 'Hoe ver we ook zijn, er zijn nog heel wat slagen te maken om te komen tot een ideale kop peling van de topsportmentaliteit die bij Ajax wordt geëist en voe ding. Nog betere faciliteiten gaan helpen dat te realiseren.' David Endt In de maanden na de winterstop is de prestatiecurve van ons eer ste elftal er een met pieken en dalen geweest, waar in de titelstrijd onnodig punten zijn verspeeld. Eigenlijk was dit onverwacht, want terugkijkend naar de eerste helft van de competitie en de wedstrijden in de Champions League, zagen wij een zich ontwikkelend team waarbij zeker de Europese wedstrijden tot de verbeelding spraken. Ajax verspeelde punten tegen Heerenveen en Heracles en in het bijzonder de 6-2 nederlaag tegen Feyenoord deed iedere Ajacied pijn. Het herstel in een prachtige wedstrijd tegen Real Madrid was juist ook door de matige aanloop daarnaartoe bijzonder. Voer voor psychologen, want de verschillen in het niveau van ons spel waren onverklaarbaar groot. Na 'Madrid-thuis' volgde de bekerwinst tegen Feyenoord (3-0 winst in De Kuip) waarmee de wrange smaak van de eerdere klassiekernederlaag werd weggespoeld. Rond die bekerwedstrijd ontstond een publieke discussie over het mogelijke bezoek van Ajax-supporters, die hun club wilden onder- Op dit moment zijn de supporters van de uitspelende teams van Ajax en Feyenoord al twaalf jaar niet meer welkom. Een besluit dat naar mijn mening in eerste aanleg te billijken was, maar waar het nu hoog tijd wordt dat er een einde aan dit 'supporterloze' tijdperk komt: geef de supporters een nieuwe kans. In dit verband is er al een aantal jaren geleden een plan gemaakt door Ajax, Feyenoord en de gemeentes, om dit wedstrijdbezoek weer mogelijk te maken. Het vraagt om politieke moed van de burgemeesters van Rotter dam en Amsterdam hier een aanvang mee te maken, en dat is tot op heden nog steeds niet gebeurd. De verklaring van burgemeester Aboutaleb dat Ajax-supporters bij de bekerfinale op 5 mei welkom zijn in zijn stad, maar niet in de halve finale tegen Feyenoord, was daarom niet alleen onbegrijpelijk, maar getuigt van zwakte om het plan nu niet van de plank te halen. De reactie van onze supporters was daarom heel begrijpelijk, en was voor bestuur, directie en RvC reden om met een minimale bezetting naar Rotterdam af te reizen. Ik hoop dat dit signaal mee helpt om de burgemeesters te doen besluiten stadionbezoek van Ajax- en Feyenoord-supporters bij uitwedstrijden weer mogelijk te maken. Hennie Henrichs, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 3