DAVID 'Koken met drie sterren' valt in de smaak Koek van eigen deeg Erik 16 Het is niet nieuw maar het past goed bij het thema van dit Clubnieuws: het succesvolle boek 'Koken met 3 sterren' waarin Ajacieden aan het woord komen over hun lievelingseten én over het belang van goede voeding. In dit nummer van Clubnieuws met als thema Voeding, mag het Ajax Kookboek 'Koken met Drie Sterren' natuurlijk niet ontbreken. In het voorjaar van 2018 werd het fraai vormgegeven boek gepresenteerd tij dens het Ajax Gala.Vervolgens vond het zijn weg naar de (online) Fanshops van Ajax en de boekwinkels. Dat het boek in de smaak valt, blijkt wel uit het feit dat de eer ste oplage bijna is uitverkocht. Dus wie het nog wil aanschaffen moet snel zijn! Het unieke Ajax-boek is verkrijgbaar voor 24,95, waarbij 5 naar de Ajax Foundation gaat. In het kookboek, samengesteld door Ajax Media en boekenpartner Kick uitgevers, ver tellen de Ajacieden over hun lievelings gerecht en wat voeding voor ze betekent.Aan het woord komen onder meer Edwin van der Sar, Hakim Ziyech, Andre Onana, Frenkie de Jong, diverse trainers en jeugdspelers en de chef-koks Ron Blaauw, Dennis Huwaë en Stefan van Sprang. De schitte rende foto's en interessante recepten maken dit eerste Ajax- kookboek extra smakelijk. Monique Janse 'We doen 't!' 'We doen 't niet!' Het knutselen met taal Op papier dan wel op laptop Een achter- en veraf verhaal Het is een easy job Ja weliswaar verbaal Wordt met een ferme schop Vrijblijvend en basaal De trainer afgerekend op Vergeten de complexiteit Puzzels op het trainingsveld De waan van elke dag Ik zie in alle nedrigheid Graag diep ontzag vermeld Voor in dit geval Ten Hag Huisdichter Cornelis 18 Februari 2019 Eddie Kraal, Hannie Das, Simon Tahamata, David Endt, soms ook Robbie Tervoort, opeengepakt in de kleine Datsun van chauffeur Eddie, op weg vanaf de avondtraining naar huis. Tussenstop bij het Centraal Station, door naar de Bilderdijkstraat waar Eddie woonde. Vanaf De Meer liep de vaste route langs de Middenweg, Galileï- plantsoen, Molukkenstraat, Zeeburgerdijk, Czaar Peterstraat en zo door. De eerste honger na de loodzware training van meneer Haarms knorde en de snackbar op de hoek van de Molukkenstraat-Insulin- deweg had een bijna onweerstaanbare aantrekkingskracht. We wisten dat wanneer we zouden stoppen voor iets heerlijks, we in overtreding waren op de uitgesproken wet dat snacken niet mocht. Éen keertje kon geen kwaad? Nou, zo was de wet niet bedoeld, maar hoe aanlokkelijk was het te zondigen, ook tegen deze regel! Steeds maar één keertje. We trainden als beesten, daardoor bezaten onze lijven godenkracht, onbreekbaar in vorm waren we allemaal. Een ritueel werd geboren: 'We doen 't! We doen 't niet!' riepen we bij het naderen van de kruising. Klonk het 'we doen 't niet!' ter hoogte van de snackbar, dan gaf Ed goed gas en juichten wij om onze karakterkracht om weerstand te bieden aan de ver leiding. Echte profs waren we. Het pakte ook wel eens anders uit en dan werden we zondaars met een slecht geweten, maar met een heerlijk patatje of een kroket in de hand. In die gevallen zetten we een kwartier later schuldig zwijgend het parcours voort. Jongens veranderen niet, het blijven jongens. Meisjes trouwens ook. Ook nu spelen verleidingen om te zondigen op, kijkt een hambur ger je smekend aan om opgehapt te worden, is een flesje cola het lekkerst denkbare. Maar anders dan veertig-plus-jaar geleden is het belang van juiste voeding voor (aspirant-)topsporters een hoek steen van de loopbaan. Een uitgebalanceerd voedingspatroon hoort tot de onmisbare bagage van de voetballer. Om een gehaktbal met satésaus a la Tante Sien Jaren Tachtig hoef je allang niet meer aan te komen. De keuken van Ajax is afgestemd op topsport, voetballers worden door deskundigen voorgelicht en energie voorziet het lichaam als is het een machine. Verleidingen zullen er altijd zijn, al is het alleen al door het genot van zondigen, maar het keukenregime is geen grote plaag want de koek van eigen deeg op de Toekomst is zo smakelijk, dat je er zonder wetten te overtreden kunt roepen: 'We doen 't!'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 16