Om verwarring te voorkomen... Verenigingsleven 15 Het Lucky Ajax Gala in januari bracht naar goede traditie weer vele generaties Ajacieden samen. In het Noordwijkse Hotel Huis ter Duin waren de tafels rijk gevuld, de muzikale omlijsting uitstekend en de sfeer voortreffelijk. wedstrijden die Lucky Ajax speelt, wordt ook jaarlijks in mei een golftoernooi georganiseerd. Het echte, jaarlijkse hoogtepunt is het Lucky Ajax Gala. Dat vindt in januari plaats in Noordwijk, met een diner en optredens. Het is geweldig om bij die gelegen heid al die oud-spelers te mogen ontmoeten die hebben bijgedra gen aan onze clubhistorie. Het is onmogelijk om als buitenstaan der erbij te kunnen zijn. Na over leg afgelopen november is beslo ten dat op elk Lucky Ajax Gala een ledentafel beschikbaar is. Jaarlijks mag de bestuursraad enkele leden met partner invite ren om aanwezig te zijn en ken nis te maken met het unieke karakter van dit evenement. Afge lopen keer viel deze eer te beurt aan Rob Kalse, teammanager Ajax JO-19, Marjon van Nielen (teammanager Ajax Vrouwen), Evert Vermeer (lid redactie Ajax- Clubnieuws) en Max Flam (Ajax- erfgoed). Jan Buskermolen nemen, zijn o.a. AFC, Sparta Rot terdam en HBS Den Haag. Dit team is onze Ajax Zaterdag 5. Zij spelen hun thuiswedstrijden op zaterdag in de Adidas Micoach hal. Buiten deze vijf teams hebben we Ajax Klassiek en Lucky Ajax. Ajax Klassiek speelt in het voor- en najaar op dinsdagavonden tegen allerhande tegenstanders in de Adidas Micoach hal. De oor sprong van dit team gaat terug naar het (te vroege) overlijden van oud-speler Gerrie Kleton dat het initiatief tot de vorming van Een aantal jaar geleden was er een groep actieve voetballers die een verzoek indiende om uit te mogen komen in de honderd jarigen competitie. Dit is een regionale competitie buiten de KNVB om waarin alleen voetbal clubs deelnemen die honderd jaar of ouder zijn. Clubs die deel- Ajax Klassiek voortbracht. Vervolgens koppelde dat zich aan de wens van oud- betaald voet ballers, niet zelden trainer geworden, om regelmatig een partijtje te spelen op hun vrije avond. Resteert Lucky Ajax, het team dat in principe bestaat uit leden van Lucky Ajax. Zij spelen voor en na de zomer een aantal invita tiewedstrijden door het hele land. De drijvende kracht achter dit team is niemand minder dan Sjaak Swart. Hopelijk maakt deze uitleg dui delijk hoe de verdeling is van alle teams die onder de Ajax- vlag uitkomen. Graag wil ik nader ingaan op het fenomeen Lucky Ajax. Buiten de Als betrokkene blijkt dat leden vaak niet precies het wie en wat weten van de verschillende amateurteams. Een halve eeuw geleden was dat simpel. Je had Ajax I (betaald voetbal), Ajax 2 (Jong Ajax), Ajax 3 (eerste amateurelftal), Ajax 4, Ajax 5, 6, 7 en 8. Alle amateurteams speelden op de zondag. Begin jaren tachtig was er een stel pioniers die voorstelden om op zaterdag te gaan spelen. Met één team zijn we vervolgens in de laagste klasse van de AVB begonnen, onder de naam Ajax Zaterdag I. In de loop der jaren stapten steeds meer voetballers over van de zondag naar de zaterdag. Zo expandeerde de zaterdagafdeling naar vier teams, te weten Ajax Zaterdag I, 2, 3 en 4. Ajax Zaterdag 4 werd het eindstation voor actieve voetballers en wordt daarom ook wel Ajax Veteranen genoemd. Zij spelen in de KNVB 35+ competitie. Dat is een competitie voor spelers die 35 jaar of ouder zijn, maar waar bij drie dispensatiespelers zijn toegestaan.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 15