Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal D4 Vaak komen ze niet in beeld, de voetballers van Ajax Zaterdag 3. Bij dezen maken we daar iets van goed. De getoonde momenten werden gevangen in de topper Ajax Zaterdag 3 - Volendam. De wijdbroeken werden met 4-1 verslagen. Ajax Zaterdag I heeft een goede herstart gemaakt na de winterstop. Door winstpartijen tegen FC Lisse en ASWH, een gelijkspel tegen VVOG en een nipte verliespartij tegen koploper Noordwijk staat het elftal op een veilige twaalfde positie in de Derde divisie. Na de late promotie van afgelopen seizoen is handhaving in deze afdeling de doelstelling. De wedstrijd op 9 februari 20I9 tegen 'grootmacht' Quick Boys, met daarin oud-Ajax-spelers Dennis Kaars en Chim Bosman, was beladen. Het elftal van Quick Boys werd vergezeld met een heuse supporters- schare van zon 400 mensen. Dit was goed voor de kantineomzet op sportpark de Toekomst, terwijl er organisatorisch de nodige maat regelen genomen dienden te worden om alles veilig en goed te laten verlopen. Helaas werd de wedstrijd met 2-I verloren. Ondertussen is de staf druk doende om de selectie voor het volgend seizoen vorm te geven. Inmiddels hebben doelman Stephan Veenboer en Kenneth Misa Danso bijgetekend, Daarnaast hebben Ralph Jurka, aanvaller, en de jonge talenten 'allen eerstejaars senior' Toer Bouw man, Jay Winter en doelman Ruben Zandwijken voor het eerst een contract verdiend bij Ajax. Uiteraard zullen er verder gesprekken volgen met eigen spelers, maar ook daarbuiten. Wij houden u op de hoogte van de diverse ontwikkelingen. Dick Goossens De winterstop is Ajax Zaterdag 2 slecht bevallen. Daarvoor behaalde het team dertien punten uit vijf wedstrijden. In de tweede helft van het seizoen is het kwak kelen. Na een geslaagd mini-trai ningskamp in Groningen werd een oefenwedstrijd tegen Winsum met 3-2 verloren. Ook van de koploper in de competitie, Volen- dam, werd ruim verloren: 5-I. Ver volgens werden beide wedstrijden tegen Odin '59 en GVVV door winterse omstandigheden afgelast. Voor de zestiende finale van de districtsbeker heeft Ajax Zater dag 2 een uitwedstrijd tegen IJsselmeervogels geloot. Wisse lend succes was er nog tegen Roda'46 en DOVO, waardoor Ajax 2 zich handhaaft in de middenmoot van de ranglijst. Andre Stuijf Zaterdag 3 begon na de winter stop met een wedstrijd tegen Castricum 2. De eerste helft werd slordig gevoetbald door Ajax, maar bij het laatste fluitsig naal stond er een fraaie 5-I uitslag op het scorebord. ZOB 3, de volgende opponent, bleek geen partij te zijn. Het werd slechts 9-I. Vervolgens werd tegenstand ster ker. Bij Swift 3 werd de laatste jaren kansloos verloren en de vraag was dan ook hoe het met deze selectie zou gaan aflopen. Onder leiding van een uitstekende scheidsrechter werd het een prima wedstrijd waarin Ajax niet kreeg wat het wel verdiende. Er werd met 4-3 verloren, maar het spel geeft veel vertrouwen voor de rest van de competitie. Ajax staat nu vierde met vijf punten achter de twee koplopers. Dolf van Zoest De kwartfinale in het bekertoer nooi tegen EDO uit Utrecht leverde een 5-I overwinning op. Goed nieuws was dat Lenny Macnack na acht maanden blessu releed (gescheurde achillespees opgelopen tijdens een oefenduel in het trainingskamp in Lissabon, red.) in de tweede helft zijn opwachting maakte. Binnen enkele minuten na zijn rentree maakte Lenny de I-3. Ajax had het gemak kelijk en wist de 2-0 voorsprong voor de rust verder uit te bouwen en de bekerwedstrijd glansrijk te winnen. In de competitie werden de laatste wedstrijden vanwege de weersomstandigheden afgelast. De komende weken worden veel wedstrijden ingehaald. Door de vele blessures maakte Simon Tahamata in de competitiewed strijd bij en tegen Alliance'22 zijn opwachting. Deze wedstrijd werd nipt met 2-I gewonnen. Tamara Schellekens Alle wedstrijden zijn gewonnen: de wedstrijd tegen Sparta kende een 3-0 uitslag. In Rotterdam werd met 6-I verloren, maar in Amsterdam was Ajax heer en meester. Hercules was de vol gende - gemakkelijke - tegenstan der. De eerste tien minuten was gastheer Hercules opgewassen tegen het goed spelende Ajax maar al snel kon de tegenstander geen vat krijgen op het snelle combinatievoetbal van Ajax. Het werd een logische overwinning voor de koploper: 5-0. De wed strijd tegen U.V.V. Black Devils was lastiger: vijftien minuten voor rust stond het I-I, maar Ajax 5 ging toch met de overwinning naar Amsterdam. Ajax staat op de eerste plaats met één punt boven Sparta, maar met een veel beter doelsaldo: 58 voor versus 44. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 14