'Mooi om een lach op gezicht te toveren' kinderen Ajax Foundation Indrukwekkend bezoek Ajacieden Kinderstad In januari bezorgden spelers van Ajax 1, Ajax Vrouwen en de e-sporters de zieke kinderen in UMC Kinderstad van het VU Medisch Centrum vrolijke momenten. De interactie tussen de kinderen en de Ajacieden was zoals altijd hartverwarmend. In januari was het weer zover: De Ajacieden brachten een uitgebreid bezoek aan patiën tjes van de Amsterdam UMC Kinderstad in het VU Medisch Centrum. Dat leverde, zoals elk jaar, weer veel ontroe rende, aangrijpende, maar ook vrolijke momenten op. En dat is precies waar het de Ajax Foundation en de Ajacieden om te doen is: de kinderen even laten vergeten dat ze ziek zijn. Ambassadeur Heitinga Onder leiding van John Heitinga, ambassadeur van de Ajax Foun dation, bezochten de Ajacieden de zieke kinderen. Niet alleen spelers van Ajax I, ook de Ajax Vrouwen en de e-Sporters zorg den voor mooie momenten met de geïmponeerde kindjes. Heitinga nam de microfoon in handen om de aanwezigen wel kom te heten en de kids op het hart te drukken 'nooit op te geven en te blijven strijden'. Later trakteerde hij zijn toehoorders op een Ajax-quiz. Het was prachtig om te zien dat de kinde ren heel veel weten over onze club! Liefdevolle ontmoetingen Lasse Schöne was zo onder de indruk dat hij een liefdevolle foto van hem met een kindje uit Kin derstad op Instagram deelde. Zijn teamgenoten lieten zich niet onbetuigd op social media, wat aangaf hoe waardevol deze mid dag ook voor de spelers zelf was. Zo kreeg Hakim Ziyech een prachtig welkom van een blij ver rast kereltje: 'Hakim!! Hoe gaat- ie?', glunderde het mannetje. Waarna hij de Ajacied een high- five gaf. Later onderging Hakim een waar vragenvuur vanuit een ziekenhuisbed.Veel patiëntjes ontpopten zich als ervaren jour nalisten en vroegen ook Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Noussair Mazroui en Erik ten Hag het hemd van het lijf. FOX Sports zou jaloers op de kinderen zijn, met zoveel Ajacieden voor de micro foon. Glijden en gamen met Ajacieden Verderop vermaakten de kinderen zich met de Ajax Vrouwen en de e-Sporters. Zo zoefden Lize Kop en een kleine fan van de glijbaan en straalden de kinderen toen ze met niemand minder dan eSpor- ter Dani Hagebeuk mochten gamen. De meegebrachte cadeautjes vonden gretig aftrek. De Ajacie den kregen de petjes en shirts echter weer snel terug. Niet omdat deze niet in de smaak vie len, maar om er handtekeningen op te zetten. Noussair Mazraoui omschreef zijn gevoel mooi: 'Je geniet omdat zij genieten. Het is mooi om een lach op hun gezicht te kunnen toveren. Alleen maar door hier te zijn.' Monique Janse I3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 13