Het Ajax Vrouwen Talententeam, onder supervisie van manager vrouwenvoetbal Daphne Koster, wordt technisch en medisch begeleid door trainer-coach Suzanne Bakker en haar staf. Tegenstanders zijn: Achilles 29, ADO Den Haag, FC Twente, Heerenveen, KNVB Talententeam Zuid, PEC Zwolle en VV Alkmaar. Achterse rij vlnr: Zenna de Zwart (middenvelder/verdediger) Manique de Vette (middenvelder), Claire Dinkla (keeper), Nicole Panis (keeper), Regina van Eijk (keeper), Iris Stiekema (middenvelder), Daphne Buxtorff (verdediger). Middelste rij: Nikita Tromp (aanvaller), Samantha van Diemen (verdediger), Lisa Smit (verdediger), Gwyneth Hendriks (verdediger), Jonna van de Velde (middenvelder), Isabelle Hoekstra (aanvaller), Williënne ter Beek (aanvaller), Danique van der Werf (verdediger). Voorste rij vlnr: Lakeesha Eijken (aanvaller), Kirsten van de Westeringh (middenvelder/aanval ler), Kees Kalk (assistent-trainer en keeperscoach), Suzanne Bakker (trainer/coach), Marelle Worm (assistent-trainer), Julia Kagie (verdediger), Bodil van den Heuvel (middenvelder). Niet op de foto: Noura Ouaali (aanvaller). Staf/organisatie Trainer/coach: Suzanne Bakker Assistent-trainer en keeperscoach: Kees Kalk Assistent-trainer (stage UEFA A): Marelle Worm Fysiotherapeut: Marlous Pieëte Teammanager:Yvonne Keizer Sportarts: Manuela de Jong kunnen we in de toekomst de jeugdopleiding voor meisjes verder uit breiden.' Hoe ziet de organisatie eruit? Daphne: 'We maken gebruik van de organisatie van Ajax Vrouwen. De keeperstrainer en de sportarts zijn bij dit team betrokken. Ook proberen we Ajax-speelsters die uitstromen als actief voetballer te behouden of terug te halen (zoals bijvoorbeeld Marlous Pieëte, red.)' Wat is je doelstelling voor dit team? Daphne: 'Het opleiden staat centraal. Het is een speciale competitie. De nummer acht kan nog steeds kampioen worden. Tijdens het eerste gedeelte van de competitie staat de performance centraal in plaats van de winst. Doelstelling is om een aantal talenten te ontwikkelen die de stap kunnen maken naar Ajax Vrouwen. De laatste wedstrijden van deze competitie doen er toe. Het gaat dan om winnen en kampioen worden.' Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 9