Een team met meerwaarde Ajax Vrouwen Talententeam Relatief nieuw is het Vrouwen Talententeam. Het elftal, samengesteld uit meisjes/vrouwen in de leeftijd van 15 tot 18 jaar, is de kweekvijver die spelers moet gaan opleveren voor het eerste elftal. De thuiswedstrijden worden op zaterdag om 12.00 uur gespeeld. Sinds dit seizoen faciliteert Ajax een fulltime trainingspro gramma voor de grootste vrouwelijke voetbaltalenten tus sen de 15 en 18 jaar van Nederland. Het fulltime trainings programma is een compleet programma met de nadruk op de individuele ontwikkeling van de speelsters. Elk jaar zijn er ongeveer 18 meiden die onderdeel uitmaken van het Ajax Talententeam. Deze talenten komen veelal ook uit voor de natio nale jeugdelftallen. De ambitie van de talentvolle speelsters is zich te ontwikkelen tot topspeelster voor Ajax en voor de nationale elftallen. Het talententeam speelt in de beloftencompetitie. In deze nieuwe beloftencompetitie speelt het Ajax Vrouwen Talententeam tegen Achil- les'29, ADO Den Haag, FC Twente, SC Heerenveen, KNVB Talenten team Zuid, PEC Zwolle en VV Alkmaar. Voor de beloftencompetitie zijn een paar speciale regels opgesteld. Zo mag er tijdens de wedstrijd doorlopend worden gewisseld en mogen er slechts twee speelsters ouder dan 19 jaar op het wedstrijdformulier staan. Er wordt een vol ledige competitie afgewerkt, die begon met een eerste wedstrijd op vrijdag 22 september 2018. Via kwartfinales en halve finales (beide uit en thuis) wordt toegewerkt naar een finale. Deze wordt op 20 april 2019 op het KNVB-complex gespeeld. Voorheen kwamen de belof- tenteams van de profclubs uit in de Topklasse of Hoofdklasse. Ajax Vrouwen Talententeam speelt haar thuiswedstrijden op zaterdag om 12.00 uur op Sportpark de Toekomst. De dagen en tijdstippen van de uitwedstrijden worden bepaald door de tegenstander. baar. Ik zie het liever aan de voorkant. Je bent aan het ontwikkelen maar ook aan het herstellen van de achterstand die ze hebben opge lopen. Als de meisjes eerder in de opleiding komen, kunnen de speel sters nog beter worden op gebied van performance en techniek. Hier kunnen nog enorme stappen gemaakt worden. We zijn de belastbaar heid aan het optrainen. De belangrijkste jaren in hun ontwikkeling lig gen bij de meiden vroeger dan bij jongens. We kunnen dit eerder beïnvloeden. We krijgen meiden binnen op hun zestiende. Wellicht Daphne Koster is als manager vrouwenvoetbal eindverantwoor delijk voor Ajax Vrouwen Talen tenteam. Daphne: 'Ik ben blij dat Ajax Vrou wen een talententeam heeft. Ik zoek de samenwerking op met alle afdelingen. We kunnen gebruik maken van alle voetbaltechnische faciliteiten van de club en vereni ging, maar ook in het onderwijs. De Ajax Vrouwen talenten volgen het onderwijs en zitten samen met de jongens op school. De meesten meisjes zijn nog leerplichtig. Sommigen zitten op MBO of HBO.' Wat is de meerwaarde van Ajax Vrouwen Talententeam? Daphne: 'De meerwaarde is dat je speelsters in huis hebt en eerder kunt beoordelen of zij zich kunnen ontwikkelen tot een eerste elftal speler, je kunt ze beter begeleiden en helpen. Meiden zijn nu vorm- 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 8