Goede eindsprint 2018 Altijd Ajacied Jong Ajax De bruine enveloppe van Cruijff Yaku Jong Ajax deed in de slotfase van zich spreken met overwinningen op FC Twente (5-2 in Enschede), TOP Oss, Almere City en Sparta. Met name de 2-0 zege in eigen huis op de titelpretendent Sparta mocht er wezen. De laatste periode van Jong Ajax in 2018 werd met een positief resultaat afgesloten. In november werd nog wel thuis verloren van MVV (0-1). Jong Ajax creëerde de nodige kansen, maar slaagde er niet in om de doelman van MVV te passeren. Dit bleek de laatste nederlaag van 2018 want vervol gens boekte het team van Michael Reiziger slechts overwin ningen. In Enschede werd in een spectaculair voetbalgevecht met FC Twente met 5-2 gewonnen. In de Grolsch Veste scoorde middenvelder Jurgen Ekkelen- kamp twee keer. Een week later werd thuis TOP Oss met 1-0 ver slagen. Al met al was het voor het eerst in het lopende seizoen dat Jong Ajax meerdere keren op rij de volle winst pakte. Ook tegen Almere City, in Almere, pakte Jong Ajax de volle winst. Bij rust leidden de Ajacie- den met 2-0 waarna de aanslui tingstreffer volgde en een gelijk maker dreigde. Het was invaller Dennis Johnsen die de marge naar twee goals terugbracht maar het werd toch nog spannend: vlak voor tijd maakte Almere City 2-3 waarna Vaclav Cerny een penalty miste. De laatste wedstrijd van 2018 vond plaats op sportpark de Toe komst en ging tegen de koploper van de Keuken Kampioen Divisie, Sparta. Jong Ajax won met 2-0 van de Rotterdammers, met als doelpuntenmakers Dani de Wit en Vaclav Cerny. Jong Ajax bevestigde zijn status als beste club van de Eerste Divisie in het kalenderjaar 2018. Op de huidige ranglijst bezet het elftal de negende positie. Op 13 januari wordt de competitie hervat met de thuiswedstrijd tegen Jong PSV. Yuri van Eijden Naam: Henk Medik Geboren: 24 april 1953 Speelde bij Ajax: van 1969 tot 1974 Praten met Henk Medik levert een aaneenschakeling van verhalen en anekdotes op, helaas teveel voor onze korte rubriek. Zijn verha len kunnen een boek vullen. Een introductie. Op zijn 15e voetbalde Edammer Henk Medik al in het eerste elftal van derdeklasser EVC én kwam bovendien, als één van de zeer weinige amateurvoetballers, uit voor Oranje Onder 16 en Onder 17 jaar. Dat liep in de gaten maar naar Volendam wilde hij niet en ook Blauw Wit en AZ klopten vergeefs aan de deur. En toen was daar Ajax. Scout Henk van Dorp had Medik getipt. 'Of ik dat wilde? Dolgraag!', herinnert Henk zich, 'Ik was 17 jaar en Ajax was mijn favoriete club. Trots en blij was ik.' Het was 1969 en het begin van vijf voetbaljaren bij Ajax. 'In de A-junioren was Bob Haarms mijn trainer. Hij werd een rode draad in mijn leven. Ik leerde er ook Pim van Dord, die al lang bij Ajax voetbalde, kennen. De vriendschap bestaat nog steeds.' Na de A-junioren volgde het C-elftal (nu Jong Ajax). In 1974 ging Henk eerst naar FC Groningen, een jaar later naar NEC. Daar voet balde de linksbenige verdediger onder meer met zijn toekomstige zwager Jantje Peters. 'Prachtige jaren, spelen in de Eredivisie. Vervol gens een jaartje bij Telstar en tenslotte nog drie jaar FC Luik." AA A A A A >A .Jk A. Henk Medik is al jaren de leider/organi sator van het team Klassiek Ajax, 'opge richt' als een soort eerbetoon aan de in 2006 overleden generatiegenoot Gerrie Kleton. Klassiek Ajax speelt, anders dan 'Lucky Ajax', zonder vergoe ding tegen clubs uit heel het land. 'Bijna maandelijks, op de dinsdagavond.' 'Mijn mooiste herinnering? Man, dat was in de zomer van 1973. Cruijff was net vertrokken naar Barcelona en ik mocht de open gevallen plek bezetten toen Ajax een toernooitje speelde in Joego slavië. Kreeg ik van voorzitter Jaap van Praag een bruine enveloppe met daarin de dagvergoeding. Op die enveloppe was de naam "Johan Cruijff" doorgestreept en eronder stond: "Medik". Mee gaan was al geweldig, die dagvergoeding was een groots genoegen... meespelen met die grote ploeg. Maar die enveloppe... Ja,die bewaar ik nog steeds!' David Endt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 5