komst is ingeslagen van de voorzitter F VAN DE VOORZITTER Kerstoverpeinzingen en vooruitblik naar 2019 Percy van Lierop: alles in dienst van het voetbal Naar goed gebruik vond aan het eind van 2018 op de Toekomst de Kerstbijeenkomst voor het Ajax-personeel en vrijwilligers plaats. Dat de belangstelling enorm was, vormde het bewijs van het succes van het initiatief en de voortreffelijke sfeer deed een extra duit in het zakje. In deze eerste editie van ons Clubnieuws in het nieuwe jaar wil ik u, uw familie en naasten een heel goed, gezond en succesvol 2019 wensen. Tegelijkertijd hoop ik dat 2019 voor Ajax een mooi en succesvol jaar zal zijn, en dat wij de ingeslagen weg in klinkend resultaat kunnen vertalen. Als ik nu, op 2e Kerstdag, terugkijk naar 2018, dan was er in het begin van het jaar de trainerswissel van Marcel Keizer naar Erik ten Hag. Een wissel die werd ingegeven om uiteindelijk op langere termijn door te kunnen groeien. Instappen midden in het seizoen is niet makkelijk, en uiteindelijk moesten wij de titel terecht aan PSV laten. Tegelijkertijd prolongeerden de Ajax Vrouwen hun kampioen schap en wonnen zij de beker. Jong Ajax zorgde op 28 april voor een historisch moment door als eerste 'Jong team' het kampioen schap van de Jupiler League te behalen. Jaar na jaar hebben wij het niveau van Jong Ajax, en hierin de talentontwikkeling, zien groeien en het bewijs geleverd dat talent in een sterkere, betere competitie zich beter ontwikkelt. Terugkijkend op de eerste helft van de huidige competitie is sprake van een nek-aan-nek gevecht om de eerste plaats in de vaderlandse competitie, en hebben wij ons fraai geplaatst voor de achtste finale van de Champions League. Dit is gebeurd met voet bal zoals wij dat graag zien, en waarmee wij bovendien op Euro pees niveau niet onderdoen voor onze tegenstanders. Hiervoor komen onze supporters graag naar het stadion. Dit is een groot compliment voor Erik ten Hag en zijn team en tevens bewijs dat de 'Hollandse School' echt van deze tijd is én succesvol kan zijn. De prestaties zijn in Europa niet onopgemerkt gebleken: Ajax krijgt hiervoor ook het respect, dat wordt onderstreept door de toegenomen interesse van buitenlandse clubs voor onze spelers. Naar aanleiding van de ontwikkeling in de eerste seizoenshelft, zijn de verwachtingen hooggespannen. Ik ben benieuwd hoe het ons team in de strijd op drie fronten zal vergaan. Ik wens ze hierbij alle succes, in de verwachtingsvolle hoop dat 2019 voor Ajax een topjaar zal worden, en dat u als lid daar veel plezier aan zult beleven. Hennie Henrichs, voorzitter Binnen de werkgroep die zich bezighoudt met het project De Nieuwe Toekomst is coördinator Onder-Middenbouw Percy van Lierop vanaf de start de man die de voetbalaspecten in het oog houdt. Van Lierop: 'Bij de uitbreiding van ons complex is voetbal leidend. Alles wat er veranderd en verbeterd wordt, staat in dienst van het voetbal. Ook daarin zijn vernieuwingen aan de orde. Een mooi voorbeeld van het samengaan tussen de uitbreiding en nieuwe voetbalwensen is de "trainingsstrook" waarmee men nu bezig is die bij Veld 10 te realiseren. Om andersoortige trainingsarbeid te kunnen aanbieden worden daar twee boardingveldjes voor straat voetbal, twee pannakooien, een voetbalsquashveld en een beach- veld gerealiseerd. Daar kunnen ruim twintig spelers uit de voeten, het heeft dus een volwaardige trainingscapaciteit. Voetballen onder andere omstandigheden helpt bij het verbeteren van zowel tech niek als oriëntatie en aanpassingsvermogen. In dat kader moet je ook de aanleg van een "ouderwets" grasveld zien. Dat hoeft niet perfect te zijn, het mag hobbelig of modderig worden, zodat onze spelers ook met die omstandigheden worden geconfronteerd.' 'Alle velden zullen zogenaamde hybride velden zijn, samengesteld uit 10 procent kunstgras en 90 procent natuurgras. Die verhouding is ideaal, dergelijke velden kunnen twee keer zoveel belast worden ten opzichte van alleen natuurgras. Alleen in werkelijke noodgeval len (extreme weersomstandigheden) zal er in de toekomst nog op kunstgras getraind of gespeeld worden.' het huidige spelershome elders de operationele uitvoering wor- worden ondergebracht. Om die den aangesteld om alles in goede nieuwe uitbouw te realiseren is banen te kunnen leiden. Mijn een akkoord voor een nieuw eigen rol verandert, ik ga mij bestemmingsplan nodig en dat meer focussen op de vereniging verwacht ik in de loop van 2019. en van daaruit plaats nemen in Daarna kunnen de werkzaamhe- een stuurgroep'. den starten'. Lefeber: 'Jazeker, en het is daarbij de Nieuwe Toekomst ook zo dat tijdens de verbouwing Lefeber: 'Wanneer de plannen zoals men dat noemt. Het is dui- hoofdgebouw zijn goedgekeurd. delijk een mega-project en er zal Dus een eindje verderop in 2019!' Werk aan de winkel... Voor wanneer maken we een nieuwe afspraak voor een tussenstand van de verkoop gewoon door gaat, voor de uitbreiding van het een aparte projectmanager voor David Endt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 3