De weg naar de Nieuwe Toe AJAX CLUBNIEUWS Diversiteit Alles wat Ajax is kijkt vooruit naar de aanstaande wedstrijden tegen Real Madrid in de knock-outfase van de Champions League. Hierboven een fotografische terugblik op het bereiken van de achtste finale: de magistrale wedstrijd tegen Bayern München. 16e Jaargang nummer 1, januari 2019 Naar goed gebruik wenst de redactie van Ajax Club nieuws u allen, trouwe lezers van ons cluborgaan, een wel gemeend bijzonder vreugde vol, gelukkig en gezond 2019. Een nieuw jaar zorgt steevast voor goede voornemens en een frisse blik op de toe komst en daar haakt deze editie fijn op in met de rode draad: het aan het begin van dit seizoen verwelkomde opleidingsteam Ajax Vrouwen Talententeam. Een nieuwe loot aan de rijke Ajax-stam, die bevestigt dat Ajax, naast het koesteren van aloude tradities, het oog figuurlijk maar ook letterlijk op de toekomst heeft gericht en open staat voor vernieuwin gen. Diversiteit en integratie versterken de allure en geloofwaardigheid van onze club en de omarming van het Vrouwen Talenten team schraagt die filosofie. David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Timo Bruijns, Dick Goossens, Hennie Henrichs, Monique Janse, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Een dik jaar geleden openbaarde Ajax Clubnieuws de plannen voor een spectaculaire aanpassing en uitbreiding van ons Sportpark de Toekomst. In het hoofdartikel legden Ed Lefeber, programma manager van het project, en Melle Sitters, in hoedanigheid van interne opdrachtgever, uit hoe de toekomst van de Toekomst er in grove lijnen uit zou zien. Er werd gesproken van een wezenlijke en ambitieuze uitbreiding, gepaard gaand met een opzienbarende face-lift voor de Toekomst, pas send in ontwikkeling van door de gemeente beoogde gebiedsont- wikkeling. Een tip van de sluier was opgelicht en wat wij lazen en zagen oogde interessant en uitda gend. Het verhaal werd afgesloten met de opmerking dat het laatste woord over de Nieuwe Toekomst nog niet gesproken was en dat de lezers van Ajax Clubnieuws via het cluborgaan op de hoogte zouden blijven van de ontwikkelingen. Welnu het begin van 2019 is een goed moment om er achter te komen wat er in een jaar tijd zoal is geschied en of er aan de rijkdom van ideeën nog meer plannen zijn toegevoegd. De oplettende bezoeker van het Ajax-terrein heeft ongetwijfeld één en ander zien veranderen, maar Ed Lefeber en Percy van Lierop (coördinator OB) doen zowel de reeds gemaakte stappen en de volgende fase uit de doeken. De eerste nieuwsgierigheid betreft natuurlijk de huidige stand van zaken. Wat is er tot nu toe gereali seerd? Ed Lefeber: 'Er is inmiddels in samenwerking met het aan het project verbonden architecten bureau een Masterplan geprodu ceerd. Daarin zijn de aanvankelijke plannen hier en daar verfijnd en het geeft een mooie impressie op van wat het project moet gaan worden. Een start is al gemaakt, mensen die de Toekomst regel matig bezoeken zal dat niet ont gaan zijn. Afgelopen zomer bij voorbeeld is de honkbalvereniging Bantopa vertrokken en op die plek is een tweetal grasvoetbalvel den neergelegd. Het al bestaande kunstgrasveld, dat is Veld 10, is "gekanteld" en daarmee is er ruimte geschapen voor de aanleg van een trainingsstrook en daar is men nu mee bezig. Die strook wordt binnen twee maanden opgeleverd.' 'Een andere, erg belangrijke, stap is de verwerving van de grond waarop de Nieuwe Toekomst mede gestalte gaat krijgen. Direct effect is, dat het parkeerterrein op de Toekomst geen openbare functie meer heeft. De entree van ons complex is meer naar voren getrokken, met ter plekke een slagboom. Parkeerders die op de Toekomst niets te zoeken hebben, kunnen geweigerd worden. Dat garandeert een verhoogde privacy terwijl het via een nieuw parkeer- kaartsysteem voor leden van de club altijd bereikbaar blijft.' Wat zijn op korte termijn de volg ende stappen in het realiseren van het project? Lefeber: 'We moeten gefaseerd aan de slag, waarbij er een veran dering op kortere termijn, en één op langere termijn aan de orde is. Die langere termijn behoeft nog het OK voor de definitieve bestemming van de omgeving om gestart te worden. Die definitieve beslissing ligt in de handen van de gemeente Ouder-Amstel en de bezitter van de grond, de Gemeente Amsterdam. Daarop vooruitlopend gaan we alvast aan de slag met, via een uitbouw, een uitbreiding van het hoofdgebouw. Dat is nodig om aan de moderne eisen (bijvoorbeeld ruimere kleedkamers) te voldoen. De kantine zal daarbij in de oorspron kelijke staat en omvang worden teruggebracht en dat betekent dat zowel het kantoor aldaar als

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 2