Evenementen in teken van integratie Verenigingsleven Groot was de belangstelling voor de Nieuwjaarsreceptie van Ajax op zondag 6 januari. En gezellig was het ook. Hoogtepunt van de receptie was de benoeming van Ajax' meesterscout Tonnie Bruins Slot tot Lid van Verdienste. De bijbehorende versierselen werden hem opgespeld door voorzitter Hennie Henrichs. meerde, druk bezochte bijeen komst in de MiCoach opblaashal die voor dit doel was omgeto verd in kerstsferen. Voorafgaand aan de nieuwjaars receptie speelt traditioneel een personeelsteam tegen een veteranenteam.Voor de verande ring was het dit keer niet Ajax veteranen dat uitkwam tegen het personeelsteam, maar Ajax zaterdag 5, dat in competitiever band uitkomt in de honderdjari gencompetitie. Dergelijke potjes dragen bij aan de onderlinge verstandhouding. De feestdagen hebben we ach ter ons gelaten en we zitten weer in de dagelijkse routine. Toch wil ik kort terugblikken op alle feesten en partijen die wer den georganiseerd rondom de feestdagen. Het begon eind november met het drietal Sinterklaasfeesten. Een avond met alle amateurs, een middag met de kinderen van het personeel en een sessie met alle jongste voetballertjes t/m JO-II. Onze Sinter klazen waren alle drie dagen in topvorm. Bijzonder waren de surpriseoptredens voor Sinterklaas van spelers uit diverse amateurelftallen. Zij gaven de Klaasavond extra glans. Integreren is een topic van alle tijden en we blijven actief om de integratie tussen aller lei groepen te stimuleren. Het Dirk de Groot Voetbalgala en de kerstborrel waren evene menten met een hoog integra tiegehalte. Zo deden op het Gala naast de amateurvoetballers ook stafleden, fysio's en teammana gers uit de jeugd mee. Met als primeur een speelster van de Ajax Vrouwen en Benno Nihom, trainer Ajax Vrouwen. Hij sprak na afloop van een zeer geslaagde avond en zegde toe bij de vol gende editie meer speelsters te stimuleren tot deelname. Vorig jaar waren er twee ver schillende kerstborrels en geluk kig werd besloten één kerstbor rel te houden voor personeel en vrijwilligers. Het werd een geani- De nieuw- jaarsrecep tie was, zoals van ouds, druk bezocht. Met als hoogtepunt de benoe ming van Tonny Bruins Slot tot Lid van Verdienste. Een meer dan terechte beloning voor alle ver diensten die hij heeft gehad en nog heeft voor de club. Ton mag dan na zeven jaar zijn terugge treden als lid van de bestuurs raad; hij gaat gewoon door met zijn werkzaamheden als super- spion/-analist, een man die Erik ten Hag voorziet van alle rele vante informatie over komende tegenstanders op grond waarvan mede de tactiek en opstelling voor elke wedstrijd kan worden bepaald. Tussen al het feestgedruis door vond de ledenjaarvergadering plaats. Evenals bij de evenemen ten was de opkomst beduidend hoger dan normaal. Naast diverse presentaties kon gestemd wor den over de samenstelling van de bestuursraad. Hennie Henrichs, voorzitter van de bestuursraad, en Dick Schoenaker waren her kiesbaar voor een nieuwe ter mijn. Niet voor drie, maar voor maximaal twee jaar. Daarnaast was er de voordracht van Ruud Haarms door de bestuursraad om de plek van Tonny Bruins Slot in te nemen. Alle drie werden met een zeer ruime meerderheid gekozen. Met de aantekening dat Ruud Haarms wel is gekozen voor de reguliere termijn van drie jaar. Jan Buskermolen 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 15