Ajax 1 Ajax 2 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal Klassiek Ajax 04 Ter opluistering van de Ajax-receptie op 6 januari jl. speelden Ajax Zaterdag 5 en het personeelsteam hun eigen Nieuwjaars wedstrijd. De stemming was opperbest en er werd geen schade aangericht want de stand bleef keurig in evenwicht: 2-2. Ajax Zaterdag 1 kwam de decembermaand goed door met twee keer winst in de laatste competitiewedstrijden. Deze overwinningen kwa men tot stand tegen twee aansprekende clubs uit de Derde divisie en dat geeft, met het oog op de toekomst, hoop. Op 8 december werd in Heemskerk een prima 3-1 overwinning geboekt op het zo langzamer hand landelijk bekende ODIN'59. De Heemskerkers baarden opzien door in Emmen de gelijknamige Eredivisionist in het KNVB Beker toernooi te verslaan. Een ronde verder werd ODIN'59 overigens uit geschakeld. Een week later won Ajax Zaterdag 1 van Jong FC Gronin gen in een even spannende als vermakelijke wedstrijd. Dankzij een tomeloze inzet werd de 1-0 zege een feit. Met een serie knappe overwinningen heeft Ajax Zaterdag 2 zich naar het linkerrijtje van de ranglijst gevoetbald. Uit de laatste vijf wedstrijden voor de winterstop werden dertien punten behaald en hierdoor gaat Zaterdag 2 aan de leiding in de tweede periode. Zowel DVVA als GVVV werden met 4-1 verslagen en Swift kon met een 1-0 nederlaag naar huis. IJsselmeervogels kreeg op Sportpark de Toekomst met 4-0 klop. Slechts WV-HEDW wist de dadendrang van ons elftal te stoppen door het team van Detlef le Grand op 0-0 te houden. Na de winterstop, wanneer de langdurig geblesseerde spelers terugke ren en Zaterdag 2 weer over een complete selectie kan beschikken, zijn er voldoende mogelijkheden om de tweede seizoenshelft tot een goed einde te brengen. Ook in de districtsbeker doet Ajax Zaterdag 2, door SCH '44 te ver slaan, nog volop mee. Het bereikte de volgende fase in de strijd om de districtsbeker door een klinkende 5-0 op de club uit Harmelen. Het betekende een mooie afsluiting van de eerste seizoenshelft en de ver wachtingen voor het tweede deel van de competitie zijn hoopvol. Andre Stuijf De laatste weken voor de winterstop gingen de meeste wedstrijden niet door omdat de tegenstanders steeds geen volledig team op de been wisten te brengen. Respectievelijk uit bij VVGA (4-1) en thuis tegen Purmerend (3-2) werd gewonnen. Ajax Zaterdag 4 bezet, met een wed strijd minder gespeeld, de tweede plaats op vier punten achterstand van Real Sranang, een tegenstander die zich vlak na de winterstop opnieuw meldt: een topper dus! Negatief aspect is de te grote blessurelijst, hopelijk is er op dat gebied sprake van snel herstel. Tamara Schellekens In de periode voor de winterstop kende Ajax Zaterdag 5 een tweetal fraaie overwinningen. Victoria werd met 8-0 een pak slaag gegeven en bij VOC werd ook ruim gewonnen (6-1). HBS bood meer weerstand in een gelijkopgaande wedstrijd (1-1), die de kwalificatie 'happening' verdient. Bij aanvang van de winterpauze bezette Ajax de koppositie in de Klassieke Veteranen competitie, met één punt voorsprong op Sparta dat echter een wedstrijd minder dan wij speelde. Het nieuwe jaar begon voortvarend met de winst van de zogenaamde 'Knoepert', de trofee die is verbonden aan het bekertoernooi. In dezelfde periode speelde Ajax 5 2-2 gelijk tegen het personeelsteam van Ajax. Tamara Schellekens Na zestien competitiewed strijden bezet Zaterdag 0 in de zware Derde divisie een veilige veertiende plaats, met goede kansen op aansluiting met de middenmoot. Na de winterstop zijn spelers en staf op 4 januari naar het Spaanse Torremolinos gereisd voor een trainingskamp. Daarin werd onder meer een oefenwedstrijd tegen Hoofdklasser Rijnvogels gespeeld. In het volgende Clubnieuws doen wij verslag van dit trainingskamp. Dick Goossens In december voetbalde Klassiek Ajax tegen het team 'Mr Smith en La Vie Systems'. Deze wedstrijd vond plaats ten bate van de Ajax Foundation. Het initiatief is een mooi gebaar van de leden van de vereniging om samen met Klassiek Ajax geld in te zamelen voor de door Ajax Founda tion gesteunde projecten. Via de wedstrijd, gespeeld in de overdekte hal op Sportpark de Toekomst, werd een mooi bedrag opgehaald. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 14