5 JL - 3 Dirk de Groot Voetbalgala Charity Matchday geslaagd! fl 1 Ml i Ajax Foundation T* 7 7 13 Jeugdspelers van Ajax stelden hun seizoenkaart voor de wedstrijd Ajax - De Graafschap ter beschikking aan leeftijdgenootjes die in armoede leven. Daarmee slaagde het hartverwarmende initiatief van Ajax Foundation volledig. Foundation-ambassadeur John Heitinga ontving de jonge gasten. jr Een jaarlijkse traditie bij gelegenheid van de afsluiting van het kalenderjaar is het Dirk de Groot Voetbalgala. Het gala, vernoemd naar de oud-trainer Dirk de Groot, die nog steeds zeer actief is binnen de club en in het bijzonder nauw betrokken is bij het elftal Zaterdag 1, leverde opnieuw een zeer gezellig samenzijn op. Opval lend onderdeel van het gala was het mini-voetbaltoernooi waar aan spelers van de diverse amateurteams mee konden doen, maar waar ook (belangrijk in het kader van de integratie!) fysio's, scheids- en grensrechters en andere vrijwilligers aan konden deel nemen. De gemixte teams streden met plezier en overgave voor de eer en mooie prijzen. De wedstrijden, die vanaf 20.00 uur plaatsvonden, duurden niet langer dan acht minuten en na elk duel werd er gerouleerd. Na afloop van het toernooi - en na het ver frissen onder de douche - werd het Ajax-restaurant het toneel, waar een eenvoudige maar uitmuntende catering gereed stond om de sportende en passiever aanwezige Ajax-familie te laten herstel len van de vermoeienissen. Vanzelfsprekend werd ook, aangeboden door de vereniging, de dorst gelest. De prijsuitreiking werd verricht door Dirk de Groot zelf. Hij over handigde de wisselbeker aan de winnaar, maar feitelijk waren alle aanwezigen winnaar van deze zeer gelukte kerstvoetbalavond. De laatste thuiswedstrijd in 2018 stond in het teken van de Charity Matchday, ook wel De Dag Voor De Toekomst genoemd. Het werd een prachtig evenement. Ajax verpul verde De Graafschap met 8-0 en de fans zamelden een schitterend bedrag in voor de Ajax Foundation. De jeugdspelers van Ajax en een groot aantal leden stelden hun sei zoenkaart (391 stuks in totaal) ter beschikking aan leeftijdgenootjes die opgroeien in armoede. Hiermee kregen zij de kans om naar Ajax te gaan. Daarnaast waren er in de Johan Cruijff ArenA verschillende acti viteiten georganiseerd die in het teken stonden van Charity Matchday. Zo was er een Smoothie Bar in de Fanshop en in het hoofdgebouw, verkooppunten voor de Ajax-skillsbal en liepen er door de hele ArenA collectanten rond. De Ajax Foundation is heel blij met het opgehaalde bedrag van 20.551 en bedankt de supporters voor hun gift. Ambassadeur John Heitinga 'Sporten is zo belangrijk voor kinderen: bewegen, plezier maken, het sociale gedeelte', aldus John Heit inga, ambassadeur van de Ajax Foundation. 'Maar spor ten kost ook geld, dus ik ben blij dat wij als Ajax op dat gebied een steentje kunnen bijdragen. Ik vind het mooi dat de jeugdspelers van Ajax hun kaarten hebben afge staan. Het is prachtig dat kinderen, die het thuis niet zo breed hebben, ook hun helden eens van dichtbij kun nen zien. Helemaal zo vlak voor de feestdagen, is het belangrijk om je daar voor in te zetten. Dank jullie wel voor je steun.' Heb je zondag niet kunnen doneren? Doe het alsnog via ajax.nl/ doneren. Timo Bruijns

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 13