Reünie van Ouwe Jongens Krenten Brood Oproep jeugdspelers periode 1969-1979 Matthijs Overleden: Ed Joustra en Dick Helling Tijdens de winterstop bleef het niet stil rondom Ajax, en dan hebben we het niet over transfergeruchten. Het Sinterklaasfeest werd naar goede gewoonte gevierd en onder de noemer Ajax Winterland werd onder meer de documentaire De Patatgeneratie vertoond. Het is alweer bijna vijf jaar geleden dat voor het eerst onder de wel luidende naam Ouwe Jongens Krenten Brood (kortweg OJKB) een reünie werd georganiseerd voor jeugdspelers uit de periode 1969 t/m 1974. De reünie was een groot succes en nog steeds wordt door reünisten enthousiast gesproken over die bijzondere bijeenkomst. De initiatiefnemers, Joop Leeuwen- daal, Alex Waterman, Erik van Aken en Rob van Trappen, zijn voorne mens om van de reünie een tradi tie te maken. Om de vijf jaar willen zij dit initiatief herhalen en elke keer wordt de leeftijdsgroep uitge breid met vijf jaar. Op zaterdag 7 september 2019 staat het eerste lustrum gepland. Ging het de eer ste keer om de periode 1969 t/m 1974, nu bij het eerste lustrum gaat het om alle jeugdspelers uit de periode 1969 t/m 1979. Wat beogen de initiatiefnemers? Het idee is om Ajax-Jeugdspelers, - begeleiders en -trainers uit die tijd bij elkaar te brengen om jeugdherinneringen en belevenis sen op te halen. Op de eerste reünie kwamen circa 130 oud-spelers, -trainers en -leiders af en zij beleefden een geweldige avond. Oude tijden herleefden. Prachtige verhalen en anekdotes deden de ronde. Een avond om nooit te vergeten. Voor de organisatie van het eer ste lustrum is van het allergroot ste belang dat jeugdspelers uit de periode 1969 t/m 1979 zich aan melden. Vandaar deze oproep in het Ajax Clubnieuws. Was jij jeugdspeler in de periode 1969 t/m 1979, dan verzoeken we je om je aan te melden. Dit doe je door een mail te sturen naar: OJKB1969.1979@gmail.com Mocht je nog namen kennen van medespelers uit die periode en eventueel over adresgegevens beschikken, vermeld die dan ook in je mail. Lees je dit artikel en ken je iemand die jeugdspeler was in die periode, dan vragen we je vrien delijk de naam en eventuele adresgegevens te mailen naar voornoemd mailadres. Na je aanmelding krijg je van de organisatie bericht en is het tevens mogelijk om lid te worden van de besloten groep reünisten die deel uitmaken van OJKB. Op dit platform worden nu al inten sief ervaringen uitgewisseld. Meld je aan en word deelgenoot van Ouwe Jongens Krenten Brood (OJKB). Fris en ontwapenend Slim en meedogenloos Nooit ook een 4 zo Veelzijdig gezien Slidings gekoppeld aan Illusionistische Trucs uit de hoed van Een rasechte 10 Huisdichter Cornelis 22 December 2018 In de voorbije periode werden wij helaas geconfronteerd met twee overlijdensberichten. Ed Joustra voetbalde als één van de pioniers in de net geïnstalleerde zaterdagafdeling, maar begon zijn lidmaatschap als honkballer. Als fysiotherapeut maakte Joustra zich voor beide afdelingen van de vereniging verdienstelijk. Ed overleed op 21 december 2018 op de leeftijd van 78 jaar. Hij vierde in oktober 2018 zijn 50-jarig lidmaatschap van de club. Het andere trieste bericht van overlijden betrof oud eerste elftalspeler Dick Helling. Helling, die 68 jaar werd, maakte één seizoen deel uit van de A-selectie van Ajax (1975-1976) en speelde in dat seizoen mee in 31 officiële wedstrijden. Dick Helling, die overkwam van Telstar, voet balde vervolgens vele jaren voor FC Volendam.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 12