I t Berry Arends: altijd present ZEEMAN Langs de Zijlijn De les van 2018 I» DD TOPSPORT AMSTERDAM Tijdens het Amsterdamse Sportgala viel Ajax ondubbelzinnig in de prijzen. Frenkie de Jong ontving de 'Fanny' als Amsterdams Talent van het Jaar. Ajax Vrouwen-coach Benno Nihom werd Trainer van Xet Jaar en zijn team prolongeerde de titel Sportploeg van het Jaar. Berry Arends (36) volgt vanaf het begin van de oprichting van de Ajax Vrouwen (2012) alle wed strijden en is daarmee één van de meest trouwe supporters van het eerste uur. In het dagelijks leven werkt Berry als voorman in de kassen in een tuincentrum. Bij de thuis- en uitwedstrijden van Ajax Vrouwen is hij te vinden op Sportpark de Toekomst. Hij heeft één wedstrijd gemist door ziekte. Ook andere elftallen volgt hij op de voet. Wie zijn je favoriete speelsters? Berry: 'Dat zijn Kelly Zeeman, Ellen Jansen en Eshly Bakker. De meeste spelers zijn open en toegankelijk. Ze komen na de wedstrijd naar je toe en maken een praatje. Ze delen handteke ningen uit en zijn er echt voor de supporters. Omdat ik al zes jaar naar bijna alle wedstrijden ga, heb ik een goede band met de ouders van de speelsters. Soms ga ik naar de trainingen kijken. Ook de staf ken ik goed.' Welke wedstrijd blijft je altijd bij? 'De wedstrijd uit tegen FC Twente toen Ajax Vrouwen kampioen werd. Dat was een spannende wedstrijd, maar ik had er een goed gevoel over. En de eerste finale van de beker tegen PSV bij AFC. Ajax Vrou wen pakte de eerste prijs sinds het ontstaan binnen de club. Naast de wedstrijden van Ajax ben ik regelmatig op het com plex van AFC te vinden. Ik ga naar de meeste uitwedstrijden. Dan rijd ik samen met een aantal supporters. Dat is echt supergezellig. Ik ontmoet leuke mensen, die mijn vrienden zijn geworden.Voetbal is mijn lust en mijn leven!' Als je zou moeten kiezen: de man nen of de vrouwen? 'Dan kies ik toch voor Ajax Vrouwen. Ze zijn benaderbaar en gezellig!' Tamara Schellekens 'De Europese top is definitief uit zicht geraakt.' Hoe vaak heb ik dat horen beweren sinds ik in september 1983 mijn eerste Ajax- wedstrijd bezocht? Tóen, in 1983, werd het ook al gezegd. Maar in 1987 won Ajax de Europacup II. In D988 werd het wéér gezegd, nadat Van Basten, Rijkaard en trainer Johan Cruijff waren vertrokken. Maar in 1992 won Ajax de UEFA Cup. In D993, toen de tandem Bergkamp/Jonk was vertrokken, hoorde je het opnieuw. Maar in 1995 won Ajax de Champions League. Toen het Ajax van Van Gaal uiteenviel, was het weer bingo. Maar Ajax vocht zich in 2003 langs een handvol topclubs en was twintig tellen verwijderd van de halve finale van de Champions League. Ook na 2003 heb ik nog vaak gehoord dat het gat met de Euro pese top nu écht onoverbrugbaar is geworden. PSV logenstrafte dat al eens en dit seizoen doet Ajax het. Let wel, ik zeg niet dat we de Champions League gaan winnen, want dat is wel degelijk steeds moeilijker geworden voor clubs uit kleinere voetballanden. Maar: de mensen die dachten dat een club als Bayern definitief afstand had genomen, hebben wéér ongelijk gehad. Ajax heeft een ploeg die door elke topclub bloedserieus wordt genomen. Ze zul len wel moeten. En dan nu de hamvraag: hoe lang duurde het om dat elftal op te bouwen? Antwoord: een paar maandjes. Meer niet. Het stond er vrij plotseling na een handvol stevige aankopen in één zomer. De vorige keer dat Ajax zich serieus kon meten met de allersterk- sten was in 2003. Toen was het net zo: een paar toptalenten - en dan investeren. Ook het Ajax van 2003 werd in één zomer neerge zet: Maxwell, Trabelsi, Zlatan, verloren zoon Litmanen. Eén zomer doorpakken en het stond er. Zo ging het dit jaar opnieuw. Dat de besten weer vertrekken? Jam mer, maar niet onoverkomelijk. Duur verkopen - en weer doorpak ken. Zó moet het. (Hulde, Marc Overmars.) Het kan nog. Het kan altijd. Zelfs al ziet het er soms een paar jaar anders uit. Laten we dat nou voor altijd onthouden, de moed nooit opgeven en het qua spelersbeleid en 'investeringsbereidheid' nooit meer anders doen dan nu. Jeugdig talent én peperdure klasse. Het betaalt zich uit. De investeringen verdienen zich terug. Als die les beklijft als Ajax-filosofie, was 2018 een historisch kanteljaar. Menno Pot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 11