'Ajax Vrouwen Talententeam hoort er echt bij' Gwyneth Hendriks: De voetbalweek van het Ajax Talententeam 12 bij' Onder de noemer Ajax Life Skills Clinics presenteert Ajax Foundation een dagprogramma voor scholen, en met name voor de groepen 5 tot en met 8. Doel is kinderen te enthousiasmeren voor sport en het bijbrengen van normen en waarden. Gwyneth Hendriks is dit debuutseizoen de aanvoer der van het Ajax Vrouwen Talententeam. De 17-jarige verdediger groeide voetbal lend op bij Pancratius in Bad hoevedorp, maar voelt zich inmiddels meer dan thuis op sportcomplex de Toekomst. Hendriks maakte in de eer ste seizoenshelft zelfs al haar officiële debuut in het elftal van de 'grote' Ajax Vrouwen. 'Hoe ben je bij Ajax gekomen 'Ik zat de afgelopen twee jaar bij het CTO-team (een talententeam opgezet door de KNVB, RJ), maar dat project stopte. Gelukkig begon Ajax een nieuw talenten team en kon ik hier aan de slag.' Hoe bevalt het bij Ajax? 'We hebben het hier prima. De voorzieningen zijn nergens anders beter. Je merkt dat er bij Maandag: veldtraining Dinsdag: 2 trainingen Woensdag: vrij Donderdag: 2 trainingen Vrijdag: veldtraining Zaterdag: wedstrijd Zondag: vrij Ajax meer geld beschikbaar is dan bij CTO het geval was. Ik ben een geboren Amsterdamse en kom uit een familie vol Ajacieden. Die clubliefde neem je toch mee. We hebben als nieuw team inmiddels ook een goede plek binnen de club. We horen er echt selectie van de Ajax Vrou wen voor de Women's Champions League. Dan word je al echt uitge daagd. Mijn debuut volgde uiteindelijk later, tegen Achilles. Ik viel in als rechtsback.Vooral de oudere speelsters van het talententram trainen soms mee met de Ajax Vrouwen. Maar als de jonkies het goed doen, maken ook zij kans op speeltijd bij het eerste.' Ronald Jonges Hoe verloopt dit eerste seizoen? 'We staan samen met CTO-Eind- hoven aan kop in de beloften- competitie en zijn door in de beker. In de competitie zijn we bovendien ongeslagen (t/m II december, RJ). Maar het kan natuurlijk nog beter. We hebben veel talent in het team, dat moe ten we nog meer laten zien. Als selectie maken we goede stap pen. De prestaties zijn goed.' Is het team gegroeid? 'Zeker. Elk team bestaat uit verschil lende karakters. Die karakters zijn de afgelopen maanden aardig naar elkaar toegegroeid. Mooi om te zien dat het team groeit, niet alleen de indivi duen.' Wat is jouw per soonlijke doel en wat is de doelstelling van het Talententeam? 'We willen met mooi voetbal kampioen worden. En daarbij proberen we in de beker zo ver mogelijk te komen. Voor mij per soonlijk geldt dat ik me verder wil ontwikkelen. Ook in de ver tegenwoordigende elftallen. Hopelijk komt er een plek vrij bij de Ajax Vrouwen.' Je maakte al je debuut. Hoe dicht zit je tegen de Ajax Vrouwen aan? 'Begin dit seizoen zat ik al in de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 10