'Lastige fase in competitie' Ajax Vrouwen Ajax Vrouwen trof in hun Champions League-campagne de zwaarst mogelijke tegenstander: Olympique Lyonnais. Dat de krachtsverschillen groot waren, bleek uit de uitslagen. In Amsterdam verloor Ajax op een uitstekend bezet sportpark de Toekomst met 4-0 en in Frankrijk was de nederlaag nog onaangenamer. Champions League In de knock-outfase van de Champions League trad Ajax Vrouwen aan tegen de winnaar van vorig jaar, Olympique Lyon nais. In de uitwedstrijd bleek andermaal dat Olympique een maatje te groot was: Ajax ver loor met maar liefst 9-0. In de thuiswedstrijd was de nederlaag ook al ruim, 4-0 op een uitver kocht sportpark de Toekomst. komende zomer in Frankrijk, is zeer klein. Wij wensen Kelly uiteraard heel veel voorspoed bij haar revalidatie. Chantal de Ridder is na haar zwangerschap en geboorte van dochter Sophie weer volledig mee aan het trainen en hoopt na de winterstop weer volledig voor de A-selectie beschikbaar te zijn. Tamara Schellekens Excelsior Barendregt werd over tuigend met 5-0 gewonnen maar uit tegen SC Heerenveen had Ajax weer problemen en bleef het steken op een 2-2 gelijkspel. Ajax Vrouwen naar WK De Oranje Leeuwinnen hebben zich geplaatst voor het wereld kampioenschap in Frankrijk. Na een 3-0-zege in Utrecht werd de klus in Zwitserland definitief geklaard: 1-1. Kika van Es kwam als enige Ajacied in actie. Namens Competitie Ajax maakte een moeilijke periode in de competitie door. Het staat nu zeven punten achter op PSV en bezet de vierde plaats. In de thuis wedstrijden in de Eredivisie werd een honderd procent score behaald. Buitenshuis gaat het een stuk minder. In de laatste uitwedstrijd tegen PEC Zwolle werd met 3-1 verloren. In de vijf uitduels in de nationale competitie wist Ajax drie keer gelijk te spelen, terwijl ook de uitwedstrijd tegen koploper PSV een nederlaag opleverde: 1-0. PSV begon de topper het scherpst, had greep op de wed strijd en maakte in de eerste helft 1-0. In de tweede helft begon Ajax sterker, was domi nant, creëerde kansen en was dichtbij de 1-1. Helaas kwam die verdiende gelijkmaker niet. Na de Champions League her pakte Ajax Vrouwen zich in eigen huis door met 3-0 Achilles'29 te verslaan. Met twee treffers was Ellen Jansen op de Toekomst het goudhaantje. De wedstrijd tegen onze club zaten Ellen Jan sen, Liza van der Most en Lize Kop wel bij de selectie van Sarina Wiegman. Contractverlening Kelly Zeeman Kelly Zeeman verlengde haar contract met Ajax. De vernieuwde verbintenis ging met terugwerkende kracht in per 1 augustus 2018 en loopt tot medio 2020. In de selectie van Benno Nihom is Zeeman een belangrijke kracht en ze is al sinds 2013 aan Ajax verbon den. Door een akelige kniebles sure staat Kelly echter voor langere tijd buitenspel. Ze is inmiddels geopereerd en is met de revalidatie begonnen. Gezien de ernst van de blessure zal het herstel echter nog maanden in beslag nemen. De kans op deel name aan het WK Vrouwen, 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 6