1 Ongelukkig in uitwedstrijden Altijd Ajacied Jong Ajax 'Dit gebeurt alleen bij Ajax' In vergelijking met het voortreffelijke seizoen 2017-2018, besloten met het kampioenschap, draait Jong Ajax tot nu toe wat minder in de Keuken Kampioen Divisie. Het opleidingsteam van trainer Reiziger kende een 'magere' maand november en vertoeft in de middenmoot van de ranglijst. Jong Ajax en uitwedstrijden zijn dit seizoen zijn geen gelukkige combinatie. Hoewel de Amster dammers de bovenliggende partij waren in het duel met Jong PSV, werd bij de Eindhovenaren toch een nederlaag geleden. Ondanks een voorsprong van Ajax, trok Jong PSV de wedstrijd met 2-1 naar zich toe. De jonge talenten Brian Brobbey en Kenneth Taylor maakten op zestienjarige leeftijd hun debuut in het team van Michael Reiziger. In de daaropvolgende wedstrijd tegen RKC werd nipt een thuis zege geboekt. Kort na rust speelde Jong Ajax met tien man vanwege een rode kaart voor Navajo Bakboord. Danilo Pereira scoorde beide goals. Uit bij Volendam en SC Cambuur ging het mis voor de jonge Amsterdammers. In de Noord Hollandse derby werd met 3-1 verloren. Positief punt was, na langdurig blessureleed, de terug keer van Vaclav Cerny. De Tsjechische buitenspeler maakte bovendien Ajax'enige treffer. Helaas werd in Leeuwarden ook verloren. Deze nederlaag was onnodig. Jong Ajax kreeg genoeg kansen, maar verzilverde er slechts een. De Friezen wisten er twee meer te scoren. Jong Ajax revancheerde zich van de twee uitnederlagen door flink uit te halen in de thuiswedstrijd tegen NEC. De Nijmegenaren werden met maar liefst 4-0 ver slagen. Alle doelpunten vielen na de rust. Deze uitslag gaf moed voor de uitwedstrijd bij Jong FC Utrecht. Helaas ging ook deze uitbeurt verloren. De mindere prestatie leverde in Utrecht een 4-3 neder laag op. Jong Ajax staat op moment van schrijven op een elfde plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Yuri van Eijden Naam: Han Grijzenhout Geboren: 22 december 1932 Positie: assistent-trainer van 1965 tot 1972 Voor sommigen onder ons, misschien wel de meesten, behoeft de Ajacied Han Grij- zenhout enige introductie. De Amsterdam mer was tussen 1965 en 1973 assistent trainer van eerst Rinus Michels en daarna Stefan Kovacs, voor hij in België op eigen trainersbenen ging staan, bij Cercle Brugge. Grijzenhout was dus direct betrokken bij de opbouw van het grote Ajax. Hoe kwam u bij Ajax'Na mijn voetballeven bij DWS behaalde ik mijn trainersdiploma. Werd ik gebeld door Cor Brom. Die was bij Ajax assistent-trainer van Rinus Michels. 'Bij Ajax gaat een jeugd trainer weg, iets voor jou?', zei hij. Zo kwam ik bij Ajax terecht. Ik trainde de jeugd en coachte het tweede elftal, maar was ook assistent van Michels.' Dan heeft u mooie tijden meegemaakt! 'We werkten hard. Michels betrok ons heel nauw bij alles. Hij was de baas, maar ook bijzon der collegiaal, gaf ons verantwoordelijkheden. Natuurlijk hadden we uitstekende spelers, Keizer, Swart, Groot, Muller, Nuninga, een jonge Johan Cruijff, maar door Michels' aanpak werd Ajax een pro fessionele club. Bij de Europa Cupwedstrijden werd ik er als eerste op uit gestuurd om de tegenstander te analyseren. Ik maakte een rapport waarna Michels nog eens met eigen ogen keek wat de sterke en zwakke punten waren. Michels werd een goede vriend.' Op een gegeven moment vertrok u bij Ajax. 'Ik werkte zeven jaar als assistent. Michels was naar Barcelona vertrokken, Cor Brom naar Vitesse. Bob Haarms, met wie ik ook fantastisch heb gewerkt, was de andere assistent en Stefan Kovacs was de trainer. Ik had de ambitie hoofdtrainer te worden. Via oud-scheidsrechter Leo Horn kwam ik in contact met Cercle Brugge. Ik heb daar mooie jaren gehad. Later werd ik trainer van de grote concurrent, Club Brugge, kampioen van België geworden! België is mijn thuisland geworden.' En Ajax? 'Voor altijd mijn club. Al woon ik in Brugge, Ajax volg ik altijd, net als de voetballers die ik daar heb getraind. Laatst was ik bij de bordjesclub uitgenodigd. Prachtige sfeer. Kreeg ik het lidmaatschap van de club aangeboden. Geweldig. Zulke dingen gebeuren alleen bij Ajax.' David Endt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 5