Pieken en dalen... Verenigingsleven Tijdens de 73e editie van het bordjesclubdiner was het ouderwets gezellig. Oud-trainer Han Grijzenhout kwam uit België over en werd door voorzitter Hennie Henrichs geëerd, Heinz Stuy onderscheidde zich als anekdoteverteller en manager vrouwenvoetbal Daphne Koster werd in het zonnetje gezet. Laat ik maar beginnen met de dalen, dan hebben we dat maar gehad. Nog niet eens zo lang geleden leek het Thijs Lindeman een goed idee om de voorbe schouwingen door trainers ook voor onze leden in de Belgrado zaal te houden. Na een try-out periode met goede kritieken werd besloten om daarmee door te gaan. Al aan het eind van vorig seizoen kwam vanuit de trainers kritiek op de houding en het gedrag van de toehoorders in de Belgradozaal. Er werd door een deel van de aanwezigen luidruch tig doorgepraat tijdens de inter views. Als mogelijke oplossing dachten we dat een podium uit komst zou kunnen bieden. Door boven de mensen te staan, zou wellicht wel worden geluisterd. Recent kwamen niet minder dan Michael Reiziger en Winston Bogarde naar de Belgradozaal voor hun voorbeschouwing op de wedstrijd. Weliswaar ontbrak het podium en was de geluids kwaliteit niet optimaal, maar het geroezemoes overstemde de beide trainers nagenoeg volledig. Een deel van de aanwezigen had blijkbaar geen trek in hetgeen de beide trainers hadden te vertel len. In één woord: respectloos! In de week erna had ik telefo nisch contact met Thijs Lindeman die verantwoordelijk is voor de coördinatie. Hij gaf aan dat de trainers hun beklag hadden gedaan en niet meer bereid waren om nog voorbeschouwin gen te verzorgen. De maat was vol! Thijs Lindeman en ik waren het dan ook roerend met elkaar 15 eens om per direct te stoppen met de voorbeschouwingen. Een vervelende conclusie met een bit tere nasmaak. Een mooi initiatief is om zeep geholpen. Jammer! Tegenover dit dal stond de 73e editie van het bordjesclubdiner als piekmoment. Wie 25 jaar lid is van onze mooie vereniging, treedt toe tot de bordjesclub. De club telt inmiddels 167 leden. Jaarlijks wordt begin november het bordjesclubdiner gehouden in het restaurant van de Toekomst. Het thema van deze editie: een Amsterdamse avond. De aankle ding, het menu en het entertain ment stonden in het teken van het thema. Speciale gast deze avond was oud-trainer Han Grijzenhout. Hij was eind jaren zestig assistent onder hoofdtrainer Rinus Michels. In het getoonde filmpje werd Han Grijzenhout helemaal emotioneel bij het noemen van zijn naam. Dat bracht de organisatie ertoe om gefilmde uitspraken over Rinus Michels door spelers uit die tijd achter elkaar te zetten en te ver tonen. In een documentaire van veertien minuten werd 'Meneer Michels' op prachtige wijze neer gezet. Alle aanwezigen keken en luisterden ademloos. Na dit eer betoon ontving Han Grijzenhout uit handen van voorzitter Hennie Henrichs het certificaat van lid- maatschap. Hij was bijzonder ver guld en beleefde een wereld avond zoals zijn dochter enkele dagen later telefonisch meegaf aan de organisatie. Het was mooi om te zien dat David Endt speci aal voor hem alsnog aansloot om herinneringen van weleer op te halen. Tot slot een groot compli ment voor alle mensen van de catering die alles uit de kast heb ben gehaald om deze unieke avond extra glans te geven. Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 15