Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal li Na een mindere start heeft Ajax Zaterdag 2 (op de eerste twee foto's in actie tegen DVVA) zich hersteld en bezet momenteel een plek in de middenmoot van de ranglijst. Ajax 3 (op de foto's tegen VVC 2) heeft zijn draai gevonden, getuige een aantal zeer ruime overwinningen. tegen een oude bekende, namelijk Stedoco. Aan Stedoco bewaart Ajax zaterdag I warme herinneringen omdat Ajax Zaterdag I tegen deze vereniging in het seizoen 20I3/20I4 promotie afdwong in een beslissingswedstrijd naar de toenmalige Topklasse. Dick Goossens Na I2 van de 34 wedstrijden in de Derde divisie te hebben gespeeld, wordt het zo langzamerhand duidelijk dat Ajax zaterdag I hard aan de bak zal moeten om handhaving dit seizoen veilig te stellen. Afgelopen zaterdag, I7 november jongstleden, heeft Ajax Zaterdag I zich een zeer slechte dienst bewezen door tegen mede-degradatie kandidaat Achilles'29 in Groesbeek met 2-I te verliezen. Eenieder die het wel en wee in het voetballeven volgt, weet dat Achilles'29 niet alleen met het eerste elftal maar met de gehele vereniging in zwaar weer verkeert. In het begin van het seizoen was de verwachting dat Achilles'29 failliet zou gaan. Momenteel zijn de berichten dat de club zeker dit jaar in de Derde divisie gaat afmaken om vervolgens samen met de KNVB te bekijken wat de mogelijk heden zijn om op een beperkte manier door te gaan, waarbij de jeugd en vrouwenvoetbal als speerpunt zullen dienen. De komende weken speelt de Ajax Zaterdag I opnieuw een aantal zeer zware competitiewedstrijden tegen DVS 33, Odin '59, Jong FC Groningen. Om te beginnen wacht 24 november de uitwedstrijd Het is voor Ajax Zaterdag 2 te hopen dat de winterstop snel aanbreekt. De selectie heeft door blessures en schorsingen te weinig spelers. De resultaten zijn daardoor wisselvallig. De wedstrijden worden echter steeds met een minimaal verschil verloren. Met slechts zeven pun ten uit zes wedstrijden bevindt Ajax Zaterdag 2 zich terug in de middenmoot van de ranglijst. In de knock-outronde voor de districtsbeker was er een mager succesje te noteren, na een riante 4-0 voorsprong (eindstand 4-4) tegen WV-HEDW wist Ajax Zaterdag 2 zich uit eindelijk na strafschoppen te plaatsen voor de volgende ronde. Zodra het team weer volledig is, moeten de resul taten vanzelf beter worden en kan de weg naar boven ingezet wor den. Andre Stuijf Het gaat op dit moment een stuk beter met Ajax Zaterdag 3. Er zijn minder blessures en dat vindt direct zijn uitwerking in de pres taties. De training wordt goed bezocht en dat heeft zijn uitwer king op de competitieprestaties. Thuis tegen Aalsmeer 2 werd met 4-I gewonnen, uit bij Zuidvogels 2 werd het 3-0 en we waren thuis te sterk voor VVC 2: 5-0. Hiermee schoof Ajax 3 op naar de bovenste regionen. Ajax Zaterdag 3 speelde ook nog een bekerwedstrijd tegen Swift 2, een eersteklasser die ons met een zeer jeugdig team tegemoet trad. Ajax speelde een geweldige wed strijd. In de slotminuten werd het pleit beslecht: 3-I verlies en einde bekeravontuur. Het programma voor de komende weken wordt pittig, maar Ajax Zaterdag 3 ziet dit met vertrouwen tegemoet. Dolf van Zoest De laatste weken is de selectie door vele (soms langdurige) bles sures minder breed en is het moeilijk om een volledig team op de been te brengen. Tegen Hoofd dorp bestond de wedstrijdselectie uit twaalf man. Hoewel Hoofd dorp laatste stond, maakten ze het Ajax 4 toch moeilijk, hetgeen in de eindstand tot uiting kwam: 3-4. De kraker op de Toekomst tegen ZOB werd overtuigend met 4-I gewonnen. Ajax had het een week later lastiger tegen Zuid-Oost United, waar nipt met 4-3 werd gewonnen. Tegen de Meteoor volgde een 5-3 zege, dus de laatste wedstrijden leverden in elk geval een doelpuntenfestijn op. Ajax Zaterdag 4 is een ronde ver der in de beker door plaatsgenoot AFC in de derby met 9-0 te ver slaan. Tamara Schellekens Ajax 5 kwam de voorbije periode vaak en meestal voortvarend in actie. In de thuiswedstrijd tegen HBS kwam Ajax 5 in de eerste helft op achterstand. Het spel ging in die eerste vijfenveertig minuten gelijk op en Alex Liefhebber wist met een schitterende vrije trap I-I te maken. Tegen Koninklijke HFC werd het een makkelijke middag: 6-2 winst in Haarlem. Tegen Ajax Sportman Combinatie was Ajax 5 in de eerste helft oppermachtig maar in de tweede helft herstelde de ploeg uit Oegst- geest zich. Onder het motto 'nu of nooit' werd er met heel veel inzet gevochten voor een beter resul taat. Al met al een leuke sportieve wedstrijd met een goede afdronk. Ook speelde Ajax een oefenwed strijd tegen VV Winsum waar werd gewonnen. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 14