Fysiotherapeute Ajax - De Graafschap Charity Matchday! Janet van Mourik Ajax Foundation Langs de Zijlijn Over de Ajax Foundation Tikkie 13 GEEFTB OOK TIJDENS CHARITY MATCHDAY? Iajax.ni/ooneren De tribunes van de Johan Cruijff ArenA waren uitstekend bezet bij de KNVB Bekerwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Neres, Labyad en Huntelaar brachten met hun doelpunten Ajax een 3-0 zege én plaatsing voor de volgende ronde waarin het op 19 december in Kerkrade Roda JC treft. Ajax speelt zondag 16 december tegen De Graafschap zijn laatste thuiswedstrijd van 2018. Dit duel staat in het teken van Charity Matchday, ook wel de Dag voor de Toekomst genoemd. Rond de wedstrijd wordt er geld ingezameld voor de Ajax Foundation. Jeugd spelers van Ajax stellen die dag hun seizoenkaart beschikbaar aan kinderen die opgroeien in armoede, zodat ook zij de mogelijkheid hebben een keer een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA te beleven. Ook aan de leden, die in het bezit zijn van meer dan 1 seizoenkaart is gevraagd hun kaarten beschikbaar te stellen. Tijdens Charity Matchday worden supporters in en om het stadion in de gelegenheid gesteld geld te doneren aan de Ajax Foundation. Dit kan cash, maar ook met een pinpas (contactloos bankieren). Hoe klein ook, iedere bijdrage helpt. Het geld wordt gebruikt om kinderen die opgroeien in armoede te laten sporten en een Ajax-belevenis te bieden. Op deze feestelijke Dag voor de Toekomst worden nog meer activiteiten georganiseerd die in het teken staan van Charity Match day. Houd voor meer informatie Ajax.nl in de gaten. De Ajax Foundation wil kansarme kinderen dichter bij hun droom brengen. Dit gebeurt door middel van maatschappelijke en sportieve initiatieven op het gebied van sport gezondheid, sociale integratie en educatie. Denk hierbij aan het jaarlijkse bezoek van de A-selectie aan Kinderstad (VUmc), de Life Skills Clinics en de More than Friends day. John Heitinga is als ambassadeur aan de Ajax Foundation verbonden. ABN AMRO is maatschappelijk partner. Nu al een donatie doen? Dat kan met een Tikkie via ajax.nl/doneren. Timo Bruijns Hoe ben je bij Ajax terechtgeko men? 'Ik heb eerst de CIOS-opleiding gedaan en vervolgens de studie fysiotherapie. Daarna heb ik de specialisatie en minor "sport en talent" gedaan, waarbij de herkenning van talent en hoe je talenten traint, centraal staat. Daarna volgde ik de "minor kinderen" als de voorloper op de "master kinderen" straks. In de toekomst wil ik graag de master oedeemtherapie gaan doen.' Hoe is jouw carrière binnen Ajax? 'Ik ben begonnen met een cursus op de Hogeschool van Amster dam over de basis van alles wat je kunt verwachten en kunt tegenkomen bij Ajax. We leerden onder andere tapen, EHBO en reanimeren. Het tweede jaar was meer gericht op het voorberei den en de casussen die je in de praktijk kunt tegenkomen. Na het opleidingstraject begon ik als de eerste fysiotherapeut bij Ajax 5 (amateurs). Daarna ben ik doorgestroomd naar Onder 12 en nu ben ik al twee jaar ver bonden aan Onder II.' Wat vind je het leukste aan Ajax? 'De talenten die rondlopen. De jongens zijn nog zo jong maar hebben al zo veel talent en daar sta ik soms echt van te kijken. Dat geldt voor alle jeugdteams.' Hoe kijken de spelers tegen jou als fysiotherapeut aan? 'De band die je opbouwt met de spelers is erg mooi. De spelers vertrouwen jou. Je bent een soort tweede moeder. Ze vertel len als er dingen dwars zitten. Soms zeggen ze eerder dingen tegen jou dan een trainer.' Wat zijn jouw hoogtepunten? 'De toernooien zijn prachtig om mee te maken. Soms ben je een weekend of langer met de jon gens weg en dan leer je ze op een andere manier kennen. Dat vind ik leuk om te ervaren. Daar naast is het mooi om te zien hoe ze opgroeien: qua niveau maar ook vooral als persoon. Ze zijn nu nog kneedbaar. Het leukste is om ze te volgen en dan te zien of ze in de voetsporen kunnen treden van bijvoorbeeld Donny van de Beek, Frenkie de Jong of Mathijs de Ligt.' Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 13