mbii m Leroy Frankel: 'Frenkie was al naar binnen Parijs - 5 maart 1969 10 In Lissabon nam Ajax met het 1-1 gelijkspel tegen Benfica al een optie op de knock-outfase van de Champions League. Door de 2-0 zege in Athene op AEK werd dat definitief. Met twee treffers was Tadic belangrijk, en na afloop feestte het hele team naar hartenlust. Vlak voor de wedstrijd Ajax Oil tegen Hoogland vang ik Leroy Frankel op voor het mascotte interview. Leroy was mascotte bij de wedstrijd Ajax-Feyenoord. Om even rustig te zitten, nemen we plaats in het krachthonk van de Ajax Vrouwen. Een verlegen Leroy kijkt eens even om zich heen. Leroy, je was mascotte bij Ajax-Feyen- oord: dat is niet zomaar een wed strijd. Weet je hoe die wedstrijd ook wel genoemd wordt? 'Ik had geluk met lootjes trekken. Ja, ze noemen die wedstrijd ook wel El Clasico.' Hoe vond je het om op de midden stip van de Johan CruijffArenA te staan bij zo'n belangrijke wedstrijd? 'Ik was best wel zenuwachtig. Het stadion was helemaal vol en de mensen waren hard aan het schreeuwen!' Hoe ging het met hooghouden? En hoeveel keer kon je bal in de lucht houden? 'Mwah, ging wel. De eerste keer haalde ik 77 omdat de bal op mijn scheen kwam. De tweede keer haalde ik 217. Dat is niet zo veel. Navairon Landvreugd uit mijn team haalde 2748.' Wat vond je van de wedstrijd en had je nog familie mee? 'Goed. Ajax speelde goed en heeft natuurlijk gewonnen met 3-0. Ja, mijn vader en moeder, mijn opa, een oom en mijn broer tje waren mee.' Ik heb gehoord dat je vader ook betaald voetbal heeft gespeeld? 'Klopt, hij is Purrel Frankel. Hij heeft bij Telstar, Graafschap en Vitesse gespeeld.' Dus het feit dat jij goed kan voetbal len heb je dus niet van een vreemde. 'Haha, nee zeker niet.' Hoe lang speel je al bij Ajax en waar speelde je voordat je naar Ajax ging? 'Ik voetbal vier jaar bij Ajax. Daar voor speelde ik bij Zeeburgia. In het begin was het wel even wen nen. Ik heb het naar mijn zin hier.' Op welke positie speel je en wat is je sterke been? 'Ik speel rechtsback of centraal in het midden. Mijn rechterbeen is mijn sterke been maar ik kan ook met links schieten.' Krijg jij ook huiswerk mee naar huis 'Jazeker, we moeten hooghouden oefenen met een tennisbal, een minibal en een grote bal. Ook moeten we opdrukken, planken, handstand en egeltje en nog meer skills.' Wie zijn je favoriete spelers binnen en buiten Ajax? 'Bij Ajax is dat Frenkie de Jong en ik vind Thiago Silva van Paris Saint Germain heel goed.' Wat is je favoriete club en heb je een grote droom? 'Dat is Ajax natuurlijk! De mees ten vinden Barcelona goed maar ik ben fan van Juventus. Mijn droom is om in het eerste van Ajax te komen... en daarna naar Juventus.' Ben je nog met een speler op de foto geweest? 'Ja, met Neres. Ik wilde eigenlijk met Frenkie de Jong op de foto maar die was al naar binnen.' Rob Stol Twee stoelen blijven leeg die dag Vreemd gezicht een gek geval Geen Kees en Kees met boekomslag School moet wijken voor de bal Vroeg heel vroeg maar geen beklag Rijdt Maarse Kroon het tweetal Naar Parijs dat het nooit eerder zag Ver van het veld ach wat het zal Delen Kees en Kees hun Ajax lach Met zo velen in vreugdegeschal Twee stoelen blijven leeg die dag School moet wijken voor de bal Huisdichter Cornelis 5 November 2018

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 10