Youth League Op de Bayern Campus, het jeugdcomplex van Bayern München, speelde Ajax Onder 19 2-2 gelijk tegen de gastheren. Na een vroege voorsprong (doelpunt Noa Lang) kwam Bayern voorbij Ajax, maar in de slotminuut bracht Sven Botman Ajax langszij in de Europese mini-klassieker. uithaal van oud-Feyenoorder en huidig Bayern- aanvaller Joshua Zirkzee. Het was duidelijk: Ajax had het na de snelle openingsgoal lastig. Ajax herpakte zich en begon sterk aan de tweede helft. Een doelpoging van Jensen verdween rake lings naast het doel. Kort daarop kreeg Brobbey een kolossale scoringskans: de spits zag zijn vrije kopbal atletisch uit de lucht geplukt door keeper Christian Früchtl. Zo trokken de Ajax-talenten na de bij vlagen moeizaam verlopen eerste helft het initiatief tóch weer overtuigend naar zich toe. Toch waren het de Zuid-Duitsers die scoorden. Uit een indraaiende corner kon verdediger Lukas Mai van dichtbij 1-1 maken. Het was eerlijkheidshalve een treffer die de Duitsers, vooral op basis van het wedstrijdbeeld voor rust, toekwam. De thuisploeg boog de aanvankelijke achterstand zelfs om naar een voorsprong, toen Meritan Shabani doeltreffend uithaalde. Aan het rake schot ging een felle scrimmage in het doelgebied vooraf. Shabani vond de ruimte en schoot hard binnen: 2-1. Ajax leek hierna de kluts kwijt. Het was opnieuw aan El Maach te danken dat Bayern niet verder afstand nam. Jurgen Ekkelenkamp kreeg in de slotfase een mogelijkheid om Ajax naast Bayern te brengen, maar doelman Früchtl voorkwam een doel punt. De gelijkmaker kwam er in de volgende aanval alsnog. Verdedi ger Sven Botman knalde na een scrimmage in de negentigste minuut zó hard in, dat geen Duitser de bal kon keren. Daarmee bleef het enerverende Youth League-duel onbeslist: 2-2. In het vervolg van de Youth League speelt Ajax O19 nog twee wed strijden tegen Benfica, en het treft AEK Athene in Griekenland en Bayern in Amsterdam. De kans op overwintering in de Youth League heeft Ajax helemaal in eigen hand. FC Bayern O19 - Ajax O19 2-2 (0-1). 2. Lang 0-1, 59. Mai 1-1, 70.Shabani 2-1, 90. Botman 2-2. Opstelling Ajax O19: El Maach; J. Timber, Q. Timber (82. Musampa), Botman, Bakker; Ekkelenkamp, Jensen (72. Schön), Gravenberch; Dest, Brobbey, Lang (60.Van Gelderen). Ajax'Youth League-thuiswedstrijd tegen Benfica werd op 23 oktober gespeeld. Het duel kon vanwege de deadline niet meer worden meegenomen in dit Clubnieuws. Ajax O19 speelt vervolgens dit kalenderjaar nog de volgende duels: Benfica - Ajax (woensdag 7 november, 16:00 uur),AEK Athene - Ajax (dinsdag 27 november, 14:00 uur),Ajax - Bayern München (woensdag 12 december, 14:00 uur). Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 9