Ajax O19 ook dit seizoen op dreef in h it-1*» league Een belangrijk neveneffect van het bereiken van de Champions League is dat Ajax Onder 19 daardoor deelneemt aan de Youth League. Met een dikke zege op de Toekomst op AEK Athene (6-0) en een gelijkspel bij Bayern München (2-2) was de start voortvarend te noemen. Een waardevol extraatje bij de deelname aan de Champions League is het bijbehorende ticket voor de Youth League. De hoogste jeugdelftallen treffen elkaar in deze 'baby Champions League'. De Ajacieden van jeugdtrainer John Heitinga openden het Youth League-seizoen in september met een klinkende 6-0 zege op de OI9 van AEK Athene. Begin oktober volgde de uitwedstrijd tegen Bayern München OI9. Bijna in de slagschaduw van de topontmoeting tussen Bayern en Ajax in de Champions League troffen de Onder 19-teams van Ajax en Bay ern elkaar op de Bayern Campus. Wat voor de Ajacieden ons sport complex de Toekomst is, is voor de Zuid-Duitsers de Bayern Campus. Een luxe plek waar het prettig en vooral professioneel werken is. Voor Ajax begon de voetbalmiddag met een tegenvaller. Nicolas Kühn haakte last-minute af met een enkelkwetsuur. Heitinga moest zijn beoogde basisploeg noodgedwongen aanpassen. Hét doel van de middag bleef onveranderd: aan de glansrijke 6-0 zege op de O19 van AEK moest in Zuid-Duitsland een goed vervolg worden gegeven. Ajax schoot overtuigend uit de startblokken en sloeg toe. Via Mitchel Bakker, Brian Brobbey en Victor Jensen belande de bal bij Noa Lang die met een hard, droog schot afrondde: 0-1. Daarmee had Ajax met het eerste schot op doel de luxe van een voorsprong. Na een kwartier deed Bayern iets terug. De vrije trap van Angelo Stiller, net buiten de zestien afgevuurd, zeilde uiteindelijk nipt via de dwarslat over het doel van Issam El Maach. Maximilian Franzke mocht luttele tellen later ook uithalen. Dit keer voorkwam El Maach hoogst persoonlijk een tegentreffer. Dezelfde Ajacied redde ook fraai op de 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 8