'Tweede ronde Champions League' Ajax Vrouwen Ajax Vrouwen zoekt nog naar het juiste competitieritme. Acht punten uit de eerste zes wedstrijden is beneden de verwachting. Door de supporters werd met een memoriam-spandoek stilgestaan bij het overlijden van Ajax Vrouwen-watcher Koos Alberts. Ajax Vrouwen schreef historie door de tweede ronde van de Champions League te bereiken met twee keer winst op Sparta Praag. In Amsterdam werd het 2-0. De uitwedstrijd in Praag werd ook gewonnen, met 2-1 door twee doelpunten van Vanity Leiwerissa. Ajax Vrouwen bereikte de laatste zestien van de Champions League. De strijd ging gelijk op. In Praag kwam Ajax Vrouwen op achter stand door een doelpunt van Christina Burkenroad. Eén goal van Sparta in de eerste helft werd afgekeurd maar Ajax Vrou wen herpakte zich in de tweede helft en Vanity Leiwerissa maakte de eerste belangrijke uitgoal. Binnen één minuut scoorde zij opnieuw hetgeen leidde tot de 2-1 overwinning én plaatsing voor de volgende ronde. Loting en competitie Na de in Nyon verrichte loting bleek dat Ajax Vrouwen het in de achtste finale opneemt tegen titelverdediger Olympique Lyon- nais. De heenwedstrijd wordt op 17 oktober in Amsterdam gespeeld en de return volgt op 31 oktober, in Lyon. Dit was de zwaarst mogelijke loting. De Franse topclub won de laatste drie jaren de Champions League. Shanice van der Sanden, Neder lands international, speelt bij Olympique Lyon. Ajax Vrouwen startte met een 3-1 zege op PEC Zwolle. Die eindstand was al bij rust bereikt. Twee goals van Ellen Jansen en één van Marjolijn van den 6 Bighelaar zorgden voor een lekkere seizoensouverture. Het contrast tussen de eerste helft en tweede helft was groot. De doelpunten voor de rust lieten zien dat het ver nieuwde team aardig op elkaar is ingespeeld. In de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag werd op de valreep een punt binnenge haald. Linda Bakker tekende in de blessuretijd voor 2-2, nadat ADO Den Haag binnen 34 minu ten met 2-0 voor stond. Na de Europese zege van drie dagen daarvoor had Ajax Vrouwen moeite om het juiste ritme te vinden. De eerste topper in de competitie tegen FC Twente werd gespeeld op 21 september 2018. Twee goals van uitgerekend Ellen Jansen, die dit seizoen van Enschede naar Amsterdam over kwam, zorgden uiteindelijk voor een 2-2 gelijkspel. Vanwege de uitwedstrijd tegen Sparta Praag speelde Ajax Vrouwen de thuis wedstrijd tegen vv Alkmaar op zondag 28 september. De tweede competitiezege van het seizoen werd geboekt met een 2-0 score. Ellen Jansen en Vanity Lewerissa maakten de doelpunten. Ajax Vrouwen gaf de tegenstander geen enkele illusie op een beter resultaat. De laatste uitwedstrijd, tegen SC Heerenveen, eindigde, na een vroeg opgelopen achter stand, in de negentigste minuut gelijk (1-1) door een goal van Ellen Jansen. Ajax Vrouwen staat nu op de tweede plaats met negen punten uit vijf wedstrijden. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 6