Talentvol, maar wisselvallig Altijd Ajacied Jong Ajax 'Debuut op geleende schoenen' (2'9S° Een in vergelijking met vorig seizoen flink ververst Jong Ajax kende in de aanvangsfase van de Keuken Kampioen Divisie een wisselende start. Persoonlijk succes was er wel voor Kaj Sierhuis. De spits die al vanaf zijn jeugd Ajacied is, verlengde zijn contract tot medio 2021. Titelverdediger Jong Ajax kent een wisselende start van dit seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De selectie is erg talent vol, maar ook nog erg jong. Dit brengt uiteraard wisselvalligheid met zich mee. Desondanks doet het team van Michael Reiziger, op de wedstrijd tegen FC Eindhoven na, niet onder voor de tegenstan ders. Na het verlies tegen Roda JC en de winst op FC Dordrecht, werd de competitie voortgezet met een 1-1 gelijkspel bij FC Den Bosch. Hoewel de Bosschenaren de tweede helft met een man minder speelden door een rode kaart en er veel kansen waren, bleef Jong Ajax steken op een gelijkspel. De Noord-Hollandse derby bij de leeftijdsgenoten van AZ werd in de kleinst mogelijke overwin ning omgezet. Met 0-1 vertrok ken de Ajacieden uit Alkmaar. De zegereeks werd thuis voort gezet met een eenvoudige 2-0 zege op Helmond Sport. Dani de Wit maakte beide doelpunten. Ook in de uitwedstrijd bij Go Ahead Eagles scoorde De Wit. Helaas was dit niet genoeg voor tenminste één punt. De Deven- tenaren wonnen met 2-1. Bijzon der aan deze wedstrijd was de basisplaats voor Kasper Dolberg. Na maanden van blessureleed maakte de Deense spits zijn eer ste speelminuten van dit seizoen. In de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven had Jong Ajax een complete offday. Een zwakke start, waarin de bezoekers twee treffers produceerden, kwam Jong Ajax duur te staan. Na de nederlaag een week eerder tegen Go Ahead Eagles, werden er opnieuw geen punten gepakt. Gelukkig was er snel een moge lijkheid om zich te revancheren: thuis tegen Telstar. In de eerste helft ging het nog moeizaam, maar na rust werd met 3-0 afstand genomen van de tegen stander. Na deze overwinning bezetten de Ajacieden de achtste plaats op de ranglijst. Yuri van Eijden Naam: Jan Weggelaar Geboren: 29 oktober 1960 Debuut: 23 augustus 1980 (Go Ahead Eagles - Ajax 2-4) Laatste wedstrijd: 6 juni 1981 (Ajax - FC Utrecht 1-0) Totaal: 22 wedstrijden 1 doelpunt Jan, hoe ben je bij Ajax begonnen? 'Ik ben ooit op de fiets gestapt en naar Ajax gereden. Dat moet in 1975 zijn geweest. Dat deed ik niet zomaar. Veel mensen vertelden me dat ik goed kon voetballen. Dirk de Groot was de eerste die ik tegenkwam in de Meer. Na een aantal trainingen met de C2 mocht ik blijven.' Droomdebuut? 'Niet echt. Ik was tegen Go Ahead Eagles invaller en speelde alleen de laatste tien minuten mee. Eigenlijk was het geen debuut. Zo voelde het. We waren onbevangen, Frank en ik. Niet snel onder de indruk. Zelfs niet toen we in de bus merkten dat we geen voetbalschoenen mee hadden. Niemand had ons verteld dat we die moesten ophalen bij materiaalman Sjaak Wolfs... Geen idee meer op welke schoenen ik mijn debuutwedstrijd heb gespeeld. Ik zal wel een paar bij Go Ahead hebben geleend.' Waarom bleef het voor jou bij één seizoen in Ajax 1? 'Beenhakker werd opgevolgd door Kurt Linder. Met hem en Aad de Mos klikte het niet. Die karakters pasten niet bij Jan Weggelaar. Ik ben een beetje eigenwijs, maar vooral straight. En neem niets aan dat me niet aanstaat. Puur een karaktereigenschap.' Na avonturen bij PEC Zwolle en Willem II stopte je als voetballer. 'Willem II kon me niet meer betalen. Ik heb mijn contract ingele verd en het eerste vliegtuig naar Griekenland genomen.Voor een vakantie met vrienden. Nu volg ik Ajax op afstand. Via de krant, of als ik met mijn zonen naar een wedstrijd ga. Je beseft het niet als je jong bent, maar als voetballer beleef je een mooie tijd.' Ronald Jonges Leo Beenhakker liet jou én Frank Rijkaard in dezelfde wedstrijd debuteren. 'Tja, na een aantal jaren in de jeugd kwam Leo in ons leven. Eerst als trainer van het C-team. Dat was een mooie lichting: Wim Kieft, John Holshuijsen, Gerald Vanenburg en mijn vriend Frank Rijkaard. Allemaal fijne voetballers. Toen Been hakker hoofdtrainer werd, wist hij al wat we konden. Hij nam ons ook bloedserieus. Met hem aan het roer stroomde de Ajax-jeugd eindelijk weer goed door. Op de Ajax-manier'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 5