Het laatste jaar van de onschuld (2) WIE IS WIE? Mooie beelden uit lang vervlogen dagen, passend bij het verhaal op deze pagina van Evert Vermeer: Fenerbahpe - Ajax, gespeeld in het historische seizoen 1968-1969, werd gespeeld op een erbarmelijk veld. Niettemin wist Ajax in Istanboel met 2-0 te winnen, door goals van Piet Keizer en Klaas Nuninga. Na het eerste Europese succesje richtte Ajax zich weer met verve op de competitie, waar het Vol- endam en Holland Sport opzij zette, en tegen Telstar een gala voorstelling ten beste gaf: debu tant Gerrie Mühren scoorde het duizendste betaalde competitie- doelpunt, en daarna swingde Ajax naar een score van 9-2. Dat stemde de Meerganger opti mistisch, maar na een interland pauze verpestte Ajax dat opti misme met dezelfde verve. In Enschede, tegen het dat seizoen verrassend goed presterende FC Twente, maakte Ajax na de Tukkerse openingstreffer nog wel gelijk, maar daarna zagen meegereisde Amsterdammers (en bij de radio thuisgeblevenen) verbouwereerd hoe de lands kampioen met 5-1 van het veld werd geveegd door het ontke tende duo Dick van Dijk-Theo Pahlplatz. Op de tribune in Enschede zat ook Ignace Molnar, de Hongaarse trainer van Fener- bahpe, de volgende tegenstander in de Europa Cup. Gesterkt door het resultaat wist hij tien dagen later stevig partij te geven en de nederlaag tot 2-0 te beperken (Henk Groot miste, ongebruike lijk, een strafschop), wat de zor gen voor Ajax niet wegnam. Zeker niet toen in de thuiswed strijd tegen Feyenoord - die zou worden vereeuwigd in een toneelstuk van Gerben Hellinga - doelman Gert Bals een opstui tende kopbal van Henk Wery uit zijn handen liet glippen (0-1) en Suurendonk geblesseerd raakte, waarna Suurbier tegen MVV (ook maar 2-2) zijn arm brak. Het liep dus lekker bij Ajax, maar niet heus. De return tegen Fenerbahpe werd een verhaal apart: aangekomen in Istanbul werd de ploeg overvallen door een regenbui van oudtestamenti sche proporties, die het veld onbespeelbaar maakte. Na 24 uur uitstel werd het terrein op onverklaarbare wijze goedge keurd, waarna Ajax in een onmo gelijk modderbad anderhalf uur vechtvoetbal moest spelen tegen het weinig subtiele gooi-en-smijt- voetbal van de Turken in een snelkookpan van een stadion, maar dankzij doelpunten van Piet Keizer en Klaas Nuninga totaal onherkenbaar, maar als overwin naar van het veld kwam. Met zeven punten achterstand op Feyenoord leek de competitie een onhaalbare kaart geworden, maar Europa opende zich voor de rood-witte tornado. De loting wees een volgende tegenstander aan waar Ajax eens flink de tan den in kon zetten, maar waar ook eer te behalen zou zijn: tweevoudig Europees kampioen Benfica, met een absolute super ster: Eusébio. Evert Vermeer Naam: Functie: Lid sinds: Chris van Eck Speler en teammanager Ajax 5 2002 Hoe kwam je bij Ajax terecht? 'Ik speelde een aantal jaren bij de Ajax Veteranen en samen met Rob Klockenbrink ben ik team manager van de Ajax Veteranen geweest.Vervolgens werd ik door Jan Buskermolen benaderd om te gaan spelen in een nieuw team: Ajax 5 in de Klassieke Veteranencompetitie. Ik ben hem daar dankbaar voor. Sinds 2017 vervul ik bij dit team de rol van team manager en speel af en toe mee.' Wat maakt Ajax 5 leuk? 'De spelers en staf vormen één hecht team. Gezelligheid en vriendschap staan voorop. Winnen is belangrijk, maar de sfeer en 'derde helft' zijn belangrijk. Het is gewoon zo'n leuke en gevarieerde groep!' Wat zijn jouw taken binnen het vijfde? 'Op donderdag train ik meestal eerst voor mezelf op de loopband, en ga dan naar de training. Na de training overleg ik met de trainers, Marc Stuut en René Stefels, over de opstelling van de komende wedstrijd op zaterdag. Op vrijdag informeren we alle spelers. We hebben een brede selectie, dus maken we keuzes. Op zaterdag zorg ik dat alle materialen klaar liggen en ontvang ik de tegenstander. Tijdens de wedstrijd overleg ik, met de trainers en de aanvoerder, over de wissels en zorg ik dat we een gezellige naborrel hebben met de tegenstanders op de Toekomst. Daarnaast regel ik alle zaken rondom het team, zoals tenues, velden en bijzondere gelegen heden.' Wat blijft je altijd bij? 'De weekenden weg met het team zoals bijvoorbeeld naar Alicante, Rome en Sevilla.We spelen een wed strijd tegen de (top)clubs, drinken veel wijn en dineren, en ver kennen de stad, soms per fiets. Deze weekenden zijn hilarisch en altijd perfect georganiseerd door Richard Louwers!' Jouw mooiste moment van Ajax 1? 'Het moment dat Frank Rijkaard in 1995 de voorzet gaf op Patrick Kluivert en Ajax de Champions League won. Frank rende weg met zijn handen voor zijn ogen. De cirkel was rond. Frank is een bescheiden mens, speelde altijd in dienst van het elftal en dat raakte mij enorm.' Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 4