Alles is in beweging... Verenigingsleven 15 In september was er plek voor een specifieke Ajax-traditie: de uitreiking door voorzitter Hennie Henrichs van de certificaten die horen bij de nieuwe lidmaatschappen. De 'ceremonie' vond vóór Ajax-FC Groningen plaats in de Gallery of Fame. We hebben lang lopen mekkeren over het gebrek aan velden, maar daar is afgelopen zomer een grote verandering in opgetreden. Nadat dit voorjaar de honkbal club aan de overkant werd uitge kocht, kregen we onze handen vrij om de boel radicaal om te gooien. Het honkbalveld is omge toverd in een prachtig hybride voetbalveld (veld 12). Het veld daarnaast is ook onder handen genomen en nu ook hybride (veld 11). Na afronding van het werk aan deze beide velden is nu begonnen aan veld 10. Dit veld wordt een kwartslag gedraaid en krijgt nieuw kunst gras. Velen vroegen zich af wat het motief was van het draaien. Aan de zijkant wordt de sloot verlegd en daardoor ontstaat een grotere strook land die in de toe komst voor andere doeleinden gebruikt gaat worden. Op korte termijn staan nog meer verande ringen op stapel, daarover meer in een volgend nummer. Parkeren Door deze herstructurering kan nu volop worden getraind en gevoetbald. Dat klinkt goed, maar brengt wel andere problemen met zich mee. Doordat meer wedstrijden kunnen worden ingepland, ontstaan parkeer problemen en doet een gebrek aan kleedkamers zich gevoelen. Beide problemen staan hoog op de agenda. Binnenkort volgt een nieuw parkeerprotocol dat moet bijdragen aan de beheersbaar heid. Op de afgelopen ledenver gadering is al aangegeven dat het hoofdgebouw dringend vergroot De laatste ledenvergadering was mager bezocht. Dat terwijl de heren van Ajax Media een prachtig referaat hielden over het functioneren van deze afde ling. Zij toonden o.a. de laatste videoclips die waren geprodu ceerd en haakten in op de actua liteit. Wij rekenen op een hoge opkomst wanneer in december de jaarlijkse ledenvergadering plaatsvindt. Jan Buskermolen moet worden om te kunnen voldoen aan de ontstane vraag. Het idee is om het hoofdgebouw uit te bouwen aan de kopse kant, richting de ingang van het sport complex. Er wordt druk gewerkt aan de uitwerking van een plan om hieraan inhoud te geven. Leden, goede wijn en jubilarissen Aan het begin van elk nieuw sei zoen komen de jaarlijkse vereni gingsevenementen terug. Half september vond in de 'Gallery of Fame' de bijeenkomst plaats voor nieuw benoemde leden. In totaal zijn elf nieuwe leden benoemd en twee buitengewoon nieuwe leden. Uit handen van voorzitter Hennie Henrichs kregen allen hun felbegeerde certificaat als bewijs van lidmaatschap. Begin oktober vond in het restaurant de jaarlijkse wijnproe verij plaats. Een groot aantal wijnkenners deed daar aan mee. In totaal werden vijf witte en vijf rode wijnen geproefd. Na beoor deling werd democratisch beslo ten welke witte en rode wijn een jaar lang het predicaat huis wijn mag dragen. De vernissage van de wijnen zal plaatsvinden op de bordjesclubfeestavond begin november. Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - AZ vond de bijeenkomst voor de jubilarissen plaats. Onveranderd een feest voor de betrokkenen, familie en andere leden van de Ajax-familie. Van elke jubilaris wordt zijn/haar doopceel gelicht en gelardeerd met foto materiaal van soms een ver verle- den.Vervolgens ontvangt iedere jubilaris uit handen van voorzitter Hennie Henrichs de versierselen. Dit keer waren er toetreders tot de bordjesclub (25 jaar lidmaat schap). Verder waren er ook leden die respectievelijk hun 40-, 50-, 60-, 70- of zelfs 75 jarig lidmaatschap vierden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 15