Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal Dl Ajax Zaterdag 1 kende een moeizame start van de competitie, die begon met een pijnlijke 6-2 nederlaag tegen Noordwijk. Het herstel volgde met onder andere overwinningen op DOVO (3-0) en ONS Sneek (2-0). Daarmee bivakkeert het team op een veilige plek in de zware Derde divisie. Na een zeer korte zomerstop is Zaterdag 1 met een nieuwe selectie begonnen aan de competitie in de Derde divisie. Als promovendus is de doelstelling in deze hogere klasse duidelijk: handhaven! Geen eenvoudige opdracht bleek al snel in de eerste weken: er waren nederlagen in uitwedstrijden tegen voetbalbolwerken in het amateur voetbal als Noordwijk, Quick Boys en Lisse. In de eerste thuiswed strijden werden echter wel de eerste puntjes bij elkaar gesprokkeld. Het stroeve begin had ongetwijfeld ook te maken met een ware blessuregolf, wellicht veroorzaakt door een erg lange uitloop van het vorig seizoen en nieuwe spelers die nog moeten wennen aan het hogere niveau en de hogere trainingsintensiteit. De laatste weken is Zaterdag D mede door een iets realistischer speelwijze succesvol.Vanuit een gesloten verdediging werden er via messcherpe aanvallen doelpunten gerealiseerd, met mooie overwin ningen tegen DOVO (3-0) en ONS Sneek (0-2) tot gevolg. Door onze promotie en de resultaten in de districtsbeker was Zaterdag 1 geplaatst voor de landelijke KNVB Beker. Daarin trof het in de tweede ronde (na vrijloting in de eerste ronde) Rijnsburgse Boys uit de bollenstreek. Na een prima gespeelde wedstrijd keerde Zaterdag 1 uiteindelijk huiswaarts met een 3-1 nederlaag tegen deze topamateur- club uit de Tweede divisie. Dick Goossens In aanloop naar het nieuwe seizoen kon trainer Detlef le Grand over een geheel vernieuwde selectie beschikken. Door vele blessures bij het eerste elftal was de spoeling tijdens de voorbereiding echter nogal dun. Van de vijf geplande oefenwedstrijden werden er drie gewonnen en twee gelijk gespeeld. De finale om de Flevocup tegen Unicum 1 ging verloren. In de bekerpoule om de districtsbeker werden alle drie de wedstrijden in winst om gezet, waardoor Ajax 2 zich heeft geplaatst voor de De KO ronde. In de competitie had Ajax 2 een stroeve start. Beide uitwedstrijden werden onnodig verloren, de twee thuiswedstrijden leverden winst op. Daarmee doet Ajax 2 mee om de bovenste plaatsen. Omdat Zater dag D en Zaterdag 2 niet gelijktijdig thuis spelen, kan er helaas geen spelersuitwisseling plaats vinden. Andre Stuijf Leider Dolf van Zoest is enigszins verrast: 'Ik dacht toch dat we goed hadden "ingekocht", op papier ziet de selectie er sterk genoeg uit. Maar toch: eerste twee wedstrij den verloren. Hoe dat komt? Conditioneel komen we tekort, de andere clubs trainen twee keer per week, wij één keer. Maar er is hoop hoor, want de laatste twee wedstrijden hebben we gewon nen! Uit tegen BOL (Broek op Langendijk) kregen we in de negentigste minuut een penalty cadeau, hartelijk dank scheids, en tegen WVHEDW, toch één van de betere ploegen, wonnen we verrassend met 4-1'. Het is een bekend verhaal, maar het blijft jammer dat er door vele absenties (om diverse redenen) wekelijks veel wisselingen in het team plaatsvinden. Maar Dolf van Zoest blijft vol goede moed! Dolf van Zoest Ajax 4 begon de competitie met wisselend succes. De eerste wed strijd leverde een gemakkelijke overwinning op tegen Alliance '22. De tweede competitiedag maakte Real Sranang duidelijk een geduchte tegenstander te zijn door met 5-2 Ajax 4 te verslaan. De week daarna werd van Roda '23 overtuigend gewonnen: 9-0. In deze wedstrijd maakte Henk Schulz, na vervelend en langdurig blessureleed, zijn rentree. De wedstrijd tegen SDW viel uit. Al met al bezet op het moment van schrijven Ajax 4 de 5e plaats op de ranglijst. Nieuwe spelers zijn dit seizoen Patrick Voornhout en Dennis Gerritsen. Tamara Schellekens De uitslagen tot nu toe maken duidelijk dat Ajax 5, AFC en Sparta de belangrijkste kampioenskan didaten zijn. Ajax 5 staat bovenaan in de Klassieke Veteranencompeti- tie met een doelsaldo van 33 voor en D2 tegen. Bijna alle wedstrijden werden met overtuigende cijfers gewonnen. De winstpartijen kregen gestalte tegen Kampong (3-1), AFC (in een gelijk opgaande wedstrijd, 2-D), UVV Black Devils (8-0), Hercules (7-1) en Concor dia (2-3). Alleen Sparta trakteerde ons in Rotterdam op een grote nederlaag: 6-1. Niet eerder in drie jaar Klassieke Veteranencompetitie verloor Ajax met zulke grote cijfers. Nieuwe spelers dit seizoen zijn Remo Worst, Paul Burgers, Sirik Goeman, Daniël Gobel en keeper Bertram de Langen. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 14