Ajax Foundation ontvangt CBF-keurmerk Ajax Foundation Divers Met trots ontving Ajax Foundation van het Centraal Bureau Fondsenwerving als eerste Nederlandse club het CBF-keurmerk. De beelden behoren bij het jaarlijks bezoek in februari aan het VU Kinderziekenhuis. De Ajax Foundation is sinds afge lopen maand in bezit van het CBF-keurmerk. Het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF) is de toezichthouder voor goede doelen in Nederland. 'We zijn hier enorm trots op', vertelt Jeannette Jongejans, manager van de Ajax Foundation. 'Het keur merk laat zien dat onze Founda tion uitstekend werk verricht en aan alle kwaliteitseisen voldoet.' Ajax is de eerste voetbalclub in Nederland met een Foundation die zo'n erkenning krijgt van het CBF. Jongejans: 'Mensen en bedrij ven die aan de Ajax Foundation schenken, weten nu ook dankzij het keurmerk dat hun donatie op een goede manier wordt besteed.' Over de Ajax Foundation De Ajax Foundation gelooft en investeert in een samenleving waarin alle kinderen gelijke kan sen krijgen als het gaat om het ontdekken en ontwikkelen van hun talent en een gezond leven. De Foundation organiseert projecten rond de thema's sport gezondheid, educatie en sociale integratie voor kansarme kinde ren en jongeren onder 19 jaar, in (groot) Amsterdam en Kaap stad. Timo Bruijns Uitgaven Bij uitgeverij ambo/anthos verscheen onlangs van de hand van Henk Spaan het boek 'Nouri - de belofte'. Daarin geeft Spaan op indrin gende en soms aangrijpende wijze een zo compleet mogelijk beeld van de potentie en virtuositeit van de ongelukkige Abdelhak Nouri. Overlijden Op 28 september overleed op 71-jarige leeftijd in Enschede Jacobus Krommenhoek, beter bekend onder de artiestennaam Koos Alberts. De Amsterdamse volkszanger was een zeer trouw bezoeker van zowel Ajax I als het Ajax Vrouwen-team. Schrijver en eindredacteur van Ajax Life, Mike van Damme, schreef het boek 'Lefgozer - Voetbalverhalen van Richard Witschge', dat in oktober uitkwam bij uitgeverij Brandt. Witschges verhalen staan over 256 pagina's uitgemeten in het boek dat getooid is met een prachtige titelfoto, gemaakt door de vroegere Ajax-fotografe Yvonne Witte. Ons bereikte het droevig bericht van het overlijden op 2 oktober jongstleden van Ans van Os-Slisser, echtgenote van Ajax' erelid Arie van Os. Ans, geboren op 3I januari I937, werd op 9 oktober in besloten kring op de bergraafplaats Zorgvlied begraven.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 13